Skocz do zawartości

Poinformować czy postawić przed faktem dokonanym? ( zwierzak )


pretoria

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam głoszenie w internecie o możliwości sprzedaży nietypowego zwierzaka. Interesuję się tym gatunkiem od roku i teraz masz ci los może się stać, że będę je miała. Akurat jest do odbioru tam gdzie jadę na majówkę....

 

Problemem może być to, że po sprowadzeniu do domu ogromnego psa dostałam reprymendę wraz z zakazem sprowadzenia nawet muchy... Oczywiście w międzyczasie przewinęły się 4szczury, które miałam na DT. O tym fakcie nie poinformowałam mamy, na początku nie było miło, ale później przywykła.

 

Myślę, że jak zapytam nie będzie przychylna, jak nie zapytam będzie niezadowolona, że samowolkę sobie urządzam i się zachowuje gdybym mieszkała sama. Dlatego może zapytam, a jak się nie zgodzi to i tak przyjadę ze zwierzakiem ;) Może podczas powrotu napiszę, że wracam z fajną pamiątką.

 

Jaka będzie reakcja mamy, gdy przyjdę do domu z szopem? 8denarów, królowa denarów, 4buław, koło fortuny, 2buław -> kochankowie

Myślę, że aż tak tragicznie nie będzie, choć skakania ze szczęścia też nie widać. Będzie gadanie, marudzenie, ale później się to zmieni i będzie ok.

Czy pozwoli by u nas został? rydwan, 6mieczy, 4buław, giermek mieczy, 3denarów, 3pucharów, 10denarów -> kochankowie

Zostanie, ale jak wyżej - nie obejdzie się bez gadania/wyrzutów.

 

Co jeśli zapytam o zgodę? mag, pustelnik, 9denarów, rycerz buław -> słońce

Co jeśli go po prostu przywiozę? kochankowie, 9denarów, 8pucharów, rycerz denarów PODCZAS TASOWANIA WYPADŁO król buław, 4pucharów -> kapłan/pustelnik

 

Pierwsza opcja wyjdzie mi na lepsze.

Odnośnik do komentarza

No powiedz o szopie, powiedz... Mi to tak wygląda, że jej samej se ten szop spodoba jak już go zobaczy, początkowo oczywiście będą poważne wątpliwości.

tak więc jakieś gadanie będzie, ale chyba sama polubi zwierzaka. No i szop w przeciwieństwie do psa jest cicho i nie wymaga wyprowadzania kilka razy dziennie. Nie dziwie się, że miała problem z psem, przy szopie nie widzę dramy :)

 

Jeśli nie zapytasz to największy kwas będzie przez nieuszanowanie autorytetu, a nie przez samego szopa, co zrozumiałe.

Edytowane przez Czarownica
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Twoja mama , zdaje się, ma tak jak moja - nie znosiła kotów - do czasu, kiedy sama nie przygarnęła kilku bezdomnych; nie znosiła/bała się mysz, szczurów - do czasu, kiedy mój syn nie zaczął hodować wiewiórki koszatniczki (złudnie przypominającej szczura) - pierwsze sama przygarnęła z pobliskiego lasu dokarmianiem, z wiewiórką znalazła wspólny język i zaczęła "gadać" z nią a papugi nauczyła latania i powrotów, wśród dzikich i drapieżnych ptaków:-) Żółw jej jednak uciekł i to był podobno "moment";-)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
No i szop w przeciwieństwie do psa jest cicho i nie wymaga wyprowadzania kilka razy dziennie.

 

Oj szop to naprawdę szatan, myślę, że w kwestii głośności/rozrabiania będzie gorzej. U nas wychodzenie z psem to nie problem, bo tylko ja się tym zajmuję ;)

 

Twoja mama , zdaje się, ma tak jak moja - nie znosiła kotów - do czasu, kiedy sama nie przygarnęła kilku bezdomnych; nie znosiła/bała się mysz, szczurów - do czasu, kiedy mój syn nie zaczął hodować wiewiórki koszatniczki (złudnie przypominającej szczura) - pierwsze sama przygarnęła z pobliskiego lasu dokarmianiem, z wiewiórką znalazła wspólny język i zaczęła "gadać" z nią a papugi nauczyła latania i powrotów, wśród dzikich i drapieżnych ptaków:-) Żółw jej jednak uciekł i to był podobno "moment";-)

 

To nie o to chodzi ;) Przez nas są wszystkie zwierzaki lubiane. Tu chodzi raczej o to, że mamy już sporo zwierzaków ( nawet ludzie się śmieją, że mam zoologik/zoo ( ze względu na niektóre gatunki )w domu ) lub o to, że jeśli nie byłoby reprymendy ze mamy strony to zwierzaków byłoby jeszcze więcej....

Odnośnik do komentarza

Nie muszę patrzeć na karty, , żeby powiedzieć, ze to bardzo nie w porzadku wobec współlokatorów..... nie ważne z kim się mieszka - takie decyzje należy uzgodnić. Szopy to nie są udowodnione zwierzaki. Myślę, ze podejmujesz pochodną decyzję pod wpływem chwilowej zachcianki.

Odnośnik do komentarza
Szopy to nie są udowodnione zwierzaki.

 

Myślę, że udowodnione są skoro istnieją, posiadają swoją nazwę, pochodzenie itd...

 

 

Myślę, ze podejmujesz pochodną decyzję pod wpływem chwilowej zachcianki.

 

Pochodną? Jeśli chodziło o pochopną to źle myślisz. A chwilową zachcianką to może być napicie się wina, a nie wzięcie zwierzaka.

Edytowane przez pretoria
Odnośnik do komentarza

Ciekawy zwierzak, nie powiem ;)

Jaka będzie reakcja mamy, gdy przyjdę do domu z szopem? 8denarów, królowa denarów, 4buław, koło fortuny, 2buław -> kochankowie

Będzie duuużo gadania, ze to zwierzę powinno żyć na wolności (sugerują o tym denary), że jego miejsce nie jest w domu (4 buławy), będą mieszane uczucia ale w końcu przywyknie, zrozumie itd.

 

 

Czy pozwoli by u nas został? rydwan, 6mieczy, 4buław, giermek mieczy, 3denarów, 3pucharów, 10denarów -> kochankowie

Bardzo niechętnie ale w końcu sama ‘zakocha się’ w tym zwierzaczku ;)

 

 

Co jeśli zapytam o zgodę? mag, pustelnik, 9denarów, rycerz buław -> słońce

Co jeśli go po prostu przywiozę? kochankowie, 9denarów, 8pucharów, rycerz denarów PODCZAS TASOWANIA WYPADŁO król buław, 4pucharów -> kapłan/pustelnik

Szczerze – i taka opcja jest dobra wg mnie i taka. Jednak ‘napomknięcie’ o tym, że coś planujesz przewieźć do domu będzie milej widziane. Nie musisz zdradzać co to będzie ale tak wiesz – na wpół tajemniczo.

Odnośnik do komentarza

 

Będzie duuużo gadania, ze to zwierzę powinno żyć na wolności (sugerują o tym denary), że jego miejsce nie jest w domu (4 buławy), będą mieszane uczucia ale w końcu przywyknie, zrozumie itd.

Tutaj może i byłaby taka opcja, ale patrząc na resztę moich egzotycznych zwierzaków, które tym bardziej powinny żyć na wolności wykluczam tą możliwość :)

 

Szczerze – i taka opcja jest dobra wg mnie i taka. Jednak ‘napomknięcie’ o tym, że coś planujesz przewieźć do domu będzie milej widziane. Nie musisz zdradzać co to będzie ale tak wiesz – na wpół tajemniczo.

A w tej opcji to chyba napiszę, że pamiątkę z wyjazdu przywiozę :P

 

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
A w tej opcji to chyba napiszę, że pamiątkę z wyjazdu przywiozę :P

Oooo dokładnie o coś takiego mi chodziło :)

Ba - nawet dla zabawy zagrałabym z mamą w 'zgadulę' czy coś - tak dla zabawy, co by rozładować atmosferę ;)

Odnośnik do komentarza
Oooo dokładnie o coś takiego mi chodziło :)

Ba - nawet dla zabawy zagrałabym z mamą w 'zgadulę' czy coś - tak dla zabawy, co by rozładować atmosferę ;)

 

To może się udać. Jak czytałam wstęp do rozkładu to się zastanawiałam co to za tajemnicze zwierzę. Jak doszłam do meritum to ubawiłam się przednio :D. Szop? Pretoria, Ty jesteś opętana :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Gość Euterpe

Co jeśli zapytam o zgodę? mag, pustelnik, 9denarów, rycerz buław -> słońce

w tym magu i pustelni widać, że ostatnie słowo należy do nich i przemyślą sprawę...

w 9 denarach upatrywałabym zadowolenia z ich decyzji, a tego rycerza jako podróż po szopa :)

 

 

Też jestem za tym, aby im powiedzieć

Odnośnik do komentarza

Ogólnie na wstępie powiem, że zwierzę bardzo nietypowe :D

 

A odpowiadając na Twoje pytanie:

 

Zadowolona do końca nie będzie, będzie się wahała czy to na pewno dobry wybór, że go przyniosłaś, ale widać, że przekonasz ją czymś do tego ,by go zatrzymać.

 

 

Czy pozwoli by u nas został? rydwan, 6mieczy, 4buław, giermek mieczy, 3denarów, 3pucharów, 10denarów -> kochankowie

na początku nie, ale dalej obstawiam, że tu będzie jakieś ultimatum, na końcu jest karta domu i radości, więc myślę, że szop będzie przyjacielem domu:D

 

Co jeśli zapytam o zgodę? mag, pustelnik, 9denarów, rycerz buław -> słońce

 

myślę, że docenią Twoją szczerość, powinnaś zapytać

 

Co jeśli go po prostu przywiozę? kochankowie, 9denarów, 8pucharów, rycerz denarów PODCZAS TASOWANIA WYPADŁO król buław, 4pucharów -> kapłan/pustelnik

 

Ppostawiasz ich w bardzo niezręznej sytuacji, troche jakbyś ich zawiodła, że nie wzięłaś zdania rodziców pod uwagę.

 

Powiedz, mama powinna się zgodzić jeśli to odpowiednio uargumentujesz. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...