Skocz do zawartości

Jak czytacie? Szybkie czytanie.


Gość Asmic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asmic

Cześć, jakiś czas temu postanowiłem sobie nauczyć się szybciej czytać, więc zaczałem czytać różne kursy i poradniki na ten temat.

Jednak takie poradniki po pierwsze ani mnie nie zmotywowały do tego ani nie przynosiły odpowiednich rezultatów. Najczęściej pojawiającą się

radą było nie powtarzanie słów czytanych w myślach.. no dobrze, ok ale co z tego jak ja np. tak nie potrafie bo po przeczytaniu powiedzmy jednego akapitu nic nie zrozumiałem z tego tekstu bez powtarzania słów w myślach.

Ogólnie na codzień czytam bardzo dużo artykułów w internecie oraz pisze z rożnymi ludźmi w internecie, jest to również forma czytania jaka by ona nie była. Kiedyś oglądałem dużo filmów z napisami, ale mimo to moja predkość czytania nie zmieniła się i nie wiem dlaczego bo już dawno powinno być co najmniej te 350 słów na minutę. Domyślam się, że jest to wina wady wzroku lewego oka bo nie noszę okularów i nie mogę objąć całego tekstu wzrokiem.

Zrobiłem sobie niedawno taki test na szybkość czytania i zrozumienie tekstu. Musiałem przeczytać kilka stron jakiegoś tekstu potem odpowiedzieć na 10 pytań i wyszło mi że czytam z prędkością 145 słów/minute i w 80% rozumiem tekst.

Prędkość mnie nie zadowala chciałbym czytać chociaż 300-400 słów na minutę to jest moim celem.

 

Moje pytanie do osób, które potrafią przeczytać książkę w 1-2 dni.. Jak wy czytacie? Czy powtarzacie w myślach słowa? A może jest coś co nieświadomie robicie podczas czytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powtarzam. Ale czytając szybciej i dużo, niestety nie pamiętam treści przeczytanych książek zbyt dokładnie. Ale mnie nie bierz pod uwagę. Czytam dość dużo, więc mogą mi się książki mieszać. Żadnej techniki nie stosuję. Ponoć można sobie wyrobić zapamiętywanie tekstu, który czytamy bardzo szybko. Myślę, że nie wszystko warto tak czytać. Pewne emocje trzeba zwyczajnie przeżyć. Smakować i cieszyć się chwilą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...