Jump to content

Studio Astropsychologii- "Strzeżone sekrety alchemii"


Mona Moon

Recommended Posts

Chciałabym podziękować Studiu Astropsychologii i Ezoforum za możliwość przeczytania i zrecenzowania poniższej książki. Jest to moje pierwsze zetknięcie z tematyką alchemii, więc na tę pozycję patrzę okiem laika.

 

200ecys.jpg

 

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

ISBN: 978-83-7377-647-0

Format: 14.5x20.5cm

Liczba stron: 248

Oprawa: miękka

Wydanie I

Białystok 2014 r.

 

Mark Stavish jest autorem wielu publikacji na tematy ezoteryczne, jest to jego kolejna książka poruszająca tematykę alchemii. Ukończył szkołę Paracelsus Research Society, gdzie zajęcia prowadziły takie autorytety świata ezoterycznego, jak Brat Albert. Książka jest kierowana do czytelnika początkującego w tej dziedzinie i obejmuje zakres alchemii roślinnej (autor wielokrotnie podkreśla, że potężniejszą, lecz trudniejszą alchemię mineralną warto praktykować dopiero po opanowaniu roślinnej). Na samym początku książki znajduje się ostrzeżenie na temat przygotowywania i spożywania ziołowych produktów. Stavish przypomina, że w razie problemów zdrowotnych należy najpierw skontaktować się z lekarzem zamiast próbować leczyć się na własną rękę. W całej publikacji widać dbałość o bezpieczeństwo użytkownika, co jest dużą zaletą.

 

W książce poznajemy podstawy alchemii, przepisy na nalewki i eliksiry, działające leczniczo na ciało eteryczne, co przekłada się na kondycję ciała fizycznego. Opisane są związki alchemii z astrologią i kabałą, trzy zasadnicze elementy i ich powiązania z żywiołami, sposoby na destylację alkoholu i sporządzanie takich specyfików, jak kamień roślinny. Poruszane są kwestie substancji mogących ułatwić podróże astralne i mających działanie inicjujące. Alchemia w tym ujęciu jest sztuką przemiany wewnętrznej alchemika przez eksperymenty w świecie fizycznym, a jego celem jest rozwijanie świadomości. Dlatego też dużo miejsca jest poświęcone omówieniu praktyk medytacyjnych. Przybliżona zostaje też osoba Nicolasa Flamela, najsławniejszego alchemika w historii, którego podejrzewa się o stworzenie Kamienia Filozoficznego.

 

Książka ma konstrukcję papierowego kursu, jest podzielona na podrozdziały, a każdy dział kończy się zebraniem najważniejszych wiadomości i ćwiczeniami praktycznymi oraz medytacyjnymi. Na końcu publikacji znajduje się słowniczek pojęć, tabele godzin planetarnych i zalecana literatura.

Od czasu do czasu zdarzy się literówka, lecz nie przeszkadza to w czytaniu. Książka jest przyjemnie napisana, wprowadza początkującego czytelnika w świat alchemii i zachęca do dalszego zgłębiania tematu. Przekazuje nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też bardzo dużo przydatnej praktyki, a eksperymenty można wykonywać przy pomocy podstawowego wyposażenia kuchni. Książkę polecam każdej osobie zainteresowanej tematyką rozwoju osobistego, która chce również poprawić stan zdrowia i swoje samopoczucie. Ja sama zamierzam korzystać ze wskazówek autora i mam nadzieję na więcej publikacji po polsku na temat alchemii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...