Skocz do zawartości

Karty Ridera Waite'a


Aranka

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłam ostatnio karty Ridera Waite'a łącznie z książką Barbary Antonowicz-Włazińskiej.

Można powiedzieć, że jest to zestaw do nauki ale na chwilę obecną jest to jeszcze dla mnie ciemna magia, chociaż tarot zawsze mnie fascynował. W komplecie tym są karty: Arkana Wielkie, Arkana Małe i Kart Dworskie. Ponieważ jeszcze się w tym nie orientuję, chciałam się spytać czy są jakieś wskazania do Wróżenia na Arkanach Małych lub Wielkich lub też kart Dworskich. Od czego to zależy. Czym karty Dworskie różnią się od pozostałych, że mają osobną nazwę, i co można na nich wróżyć oraz od jakich łatwiej zacząć naukę oraz które są bardziej dokładne.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Czarownica
:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bakea

Karty Ridera Waite'a.

 

A możesz napisac cos wiecej? tzn..napisalas ze Tarot od dawna Cię fascynuje.. czyli jak mozna to rozuimiec - co chcesz przez to powiedziec?

A poza tym, kupujesz karty nie mając pojecia czym się różnią karty dworskie od pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komplecie tym są karty: Arkana Wielkie, Arkana Małe i Kart Dworskie.

 

Karty Dworskie to część Małych Arkan :)

 

Tarot jako całośc składa się z Wielkich Arkan i Małych Arkan (dzielonych na blotki i Karty Dworskie).

 

Generalnie wróży się z całej talii, bo wtedy wrózba jest najdokładniejsza i wyciągniesz z niej najwięcej informacji. Niektórzy początkującym radzą używać tylko Wielkich Arkan, ale myślę, że lepiej od razu używac całej talii i powoli uczyć się znaczeń (praktycznie i z książki).

 

Karty Dworskie to dość ciekawy i rozległy temat, w zalezności od tego jak się go ugryzie. Upraszczając można powiedzieć, że mogą one oznaczać konkretne osoby albo pewien zestaw ludzkich cech.

 

Zacznij od karty dnia - to dobry sposób na naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie wiedza i trafność odpowiedzi jakie dają te karty i dlatego postanowiłam dowiedzieć się więcej w tym kierunku. Co do kart kupiłam to jako komplet zapakowane w kartoniku z książką, tylko jak się okazało po rozpakowaniu nie było dokładnie wyszczególnione. Owszem są objaśnienia ale nie pisze czym one się różnią, co dają itp tylko że są i że Arkanów Wielkich jest 22 numerowanych od 0 do 21. Kart Arkanów Małych jest 56 w tym 16 Kart Dworskich. Natomist nie pisze co to są te karty dworskie dlaczego się tak nazywają, dlaczego są wyszczególnione osobno itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bakea

O kartach dworskich, możesz sobie poczytać choćby w necie... rozumiem, że juz wrózylas? skoro napisałaś ze tak cie fascynuje wiedza i trafnosc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomist nie pisze co to są te karty dworskie dlaczego się tak nazywają, dlaczego są wyszczególnione osobno itp

 

To kwestia zarówno znaczenia tych kart jak i samej historii Tarota, który dawniej był grą karcianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie wiedza i trafność odpowiedzi jakie dają te karty i dlatego postanowiłam dowiedzieć się więcej w tym kierunku.

Jaką miałaś wcześniej styczność z kartami jeśli można zapytać?

wróżyłaś już czy ktoś Tobie wróżył?

 

Szczerze... Zapoznałaś się z którymkolwiek z poniższych tematów nim zadałaś pytania?

Poczytaj...

http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3265-historia-tarota.html

http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3315-literatura-o-tarocie.html

http://www.ezoforum.pl/arkana-wielkie/3282-wprowadzenie-do-arkan-wielkich.html

http://www.ezoforum.pl/arkana-wielkie/6244-grupy-kart-arkanow-wielkich.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

można też sobie postawić karty na pytanie: jak przebiegnie spotkanie z XYZ?

W ten sposób da się szybko i łatwo zweryfikować, a przede wszystkim nauczyć się znaczenia kart nie tylko pojedynczych, ale też w połączeniu z innymi :)

 

Dworskie najczęściej wskazują osoby (np. królowa - kobieta, król - mężczyzna, giermek - dziecko, rycerz - mężczyzna), ale też sytuacje (np. królowa denarów - wydawanie pieniędzy na przyjemności, król denarów - oszczędność, król mieczy - zakończenie spraw/kierowanie się rozsądkiem, królowa buław - emanowanie energią/seksapilem, król pucharów - rozmyślanie o mężczyźnie/bierna postawa, królowa pucharów - brak ruchu/przeżywanie na głębszym poziomie/oczekiwanie na coś tam itd...).

 

Wszystko będzie zależeć od zadanego pytania i kart obok.

 

 

Swoją naukę zaczęłam od korzystania z całej talii. Na początku jest trochę ciężko, człowiek jest jeszcze wtedy zielony, ale czas robi swoje i wiedzy przybywa :)

 

 

Dobrze jest też na starcie stawiać sobie karty na miesiąc: jak potoczy się moja sytuacja zawodowa/finansowa/uczuciowa w czerwcu 2014 roku, jaka czeka mnie niespodzianka w tym miesiącu. Trochę dłużej wtedy czeka się na weryfikację, ale nowych wiadomości na temat kart przybywa.

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Odpowiadając na pytanie, ja sama jeszcze nie wróżyłam, kilka razy mi wróżono, raz osobiście ( byłam u dobrej ale bardzo drogiej wróżki i wszystko sprawdziło się w 99%, nawet to co wydawało się nierealne w tak krótkim okresie tzn np gwałtowna rezygnacja z pracy męża, w której pracował 8 lat i był podwykonawcą. Okazało się że właściciel zginął w wypadku i dyrektorem został brat i zaproponował wszystkim gorsze warunki. Gdy jechałam na święta do domu wydawało się że wrócimy i będzie tak jak dawniej a po powrocie z drugiego końca Polski okazało się że od 3 dni jest inny właściciel, zmiana miejsca zamieszkania w ciągu pół roku, a miałam remont generalny mieszkania, łącznie z wymianą futryn, drzwi, remont podłogi w całym mieszkaniu, układanie paneli w 3 pokojach , płytek w kuchni i łazience, równanie ścian, mieszkanie było jak bunkier w środku w stanie surowym i wydawało się niemożliwe ze względu na czas i środki finansowe aby w ciągu pół roku się przeprowadzić, a jednak sprzedaliśmy samochód dokończyliśmy remont i była przyśpieszona zmiana miejsca zamieszkania którą planowaliśmy od kilku lat tylko ciągle przekładaliśmy, szczegóły przy akcie notarialnym itp - to było mi bardzo dokładnie wywróżone pół roku wcześniej, że coś wyniknie z nie naszej winy w ostatniej chwili dzień przed podpisaniem, następnie jakieś sądowe konsekwencje które potem wygramy i wszystko się sprawdziło ) i kilka razy przez internet. Może wybierałam osoby z doświadczeniem które potrafią dobrze interpretować karty, a może zwykły zbieg okoliczności ale imponuje mi trafność i dokładność z jaką pokazują się informacje i odpowiedzi na pytania. Zaś co do samych kart dworskich nie myślałam tylko o nich, tylko ogólnie o tarocie co napisałam w postach powyżej. Ogólnie jestem numerologiczną siódemką, więc siłą rzeczy coś mnie ciągnie do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc Aranko masz całą talię kart tarota i bardzo dobrą książkę,

nic tylko czytać, ćwiczyć i uzbroić się w cierpliwość :-)

wytrwałości i trafionych wróżb Ci życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja równiez mam tą talię. Zupełnie przypadkiem wygrałam w jakiejs ksiegarni te własnie karty tarota, mimo,że sama się tarotem wczesniej nie interesowałam. Teraz złapałam bakcyla :)

Karty jak dla mnie sa idealne dla poczatkujących, mają przejrzysta symbolikę, wyraźne kolory, ja nawet lubie po prostu je dotykac, tasowac w rekach. Mi na poczatku pomogło rozkładanie tylko Arkan Wielkich. Dopiero jak je opanowałam dołączyłam do rozkładów Arkana Małe. Tak jak rekomenduja tez inne osoby, polecam codziennie losowanie jednej karty - jaki będzie dzien, a wieczorem zapisywanie co Ci sie przydarzyło w ciagu dnia, z czasem sama zobaczysz,że pewne karty i doświadczenia się powtarzają. Mi to ćwiczenie bardzo pomogło. To forum jest świetne jest mnóstwo praktycznych informacji, bardzo pomocnych. Do tej pory byłam zawsze jako gosc, a dzis rozpoczynam swoją przygodę i naprawde się cieszę.

Polecam zapoznanie się z zakładką Tarot. Tarot no i koniecznie z regulaminami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swojego RW znalazłem za 10 złotych. Przy okazji była to moja pierwsza talia, na której uczyłem się znaczeń :) Bardzo mi się podoba, mimo że niektóre karty budzą trochę negatywne skojarzenia jak np. diabeł albo 9 i 10 mieczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...