Jump to content

pożar, pianino, znajoma, ciasto


fazadelta

Recommended Posts

Witam, będę wdzięczna o interpretację snu.

Nie zapamiętałam jego szczegółów. Pojawiła się w nim moja znajoma, która mieszka dość daleko i przyjeżdża rzadko. Miała ze sobą dziecko w wózku i o dziwo pianino na kółkach (!). Odwiedziła mnie w domu. Była noc, a ja razem z rodzicami wybrałam się na przejażdżkę rowerową. Towarzyszyło nam to pianino (?) Nagle zobaczyliśmy piorun na niebie i ogień. Wróciliśmy, a dom się palił. Ognia nie było dużo. Miałam coś w rodzaju magicznej mocy, którą sterowałam ruch wodą i próbowałam go ugasić jednak nie udało mi się to. Pożar nagle znikł, a w domu w piekarniku było ciasto z karteczką od znajomej. Nie pamiętam jakiej treści.

 

Ten sen bardzo mnie zdziwił i kompletnie nie wiem skąd w mojej głowie takie głupoty (np. z tym pianinem lub mocą) :)

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że to sen o dorastaniu, o opuszczaniu rodzinnego gniazda. Czy Ty myślisz o założeniu własnej rodziny? To dziecko w wózku to jesteś "nowa Ty". Trochę jakbyś nie chciała opuścić rodzinnego domu (próbujesz gasić pożar), ale tego procesu (dorastania) nie da się powstrzymać - w symbolicznym, przenośnym sensie rodzinny dom musi spłonąć. To jest pozytywny sen - wszystko w końcu dobrze się ułoży, bo to ciasto w piekarniku budzi (we mnie przynajmniej) bardzo przyjemne skojarzenia - taka miła niespodzianka (także może być to element snu, który jest proroczy - możesz sprawdzić czy dzisiaj w podobny sposób Cię pozytywnie coś nie zaskoczy, budząc podobne uczucia jak we śnie - myślę, że może tak się zdarzyć). A możesz opisać trochę jaką osobą jest ta znajoma? I z czym Ci się kojarzy słowo "pianino".

Link to comment
Share on other sites

Ta znajoma to koleżanka z dzieciństwa, która przyjeżdżała z drugiego końca kraju na wakacje do swojej babci. Trudno mi powiedzieć z czym kojarzy mi się pianino. Kiedyś uczyłam się grać na nim, więc może to ma jakiś związek.

Link to comment
Share on other sites

Pianino symbolizuje tu w takim razie albo czas w Twoim życiu kiedy grałaś (i to jaką wtedy byłaś osobą) i/lub ambicje Twoich rodziców, żebyś grała (a niekoniecznie Twoje) - w drugiej części snu go już nie ma (jak płonie dom). Podtrzymuję w związku z tym, że to sen o dorastaniu, realizowaniu własnych, dorosłych planów na życie w różnych sferach, w oderwaniu od planów rodziców na naszą przyszłość. Czy taka interpretacja jest trafiona? Czy Ty nad tym obecnie pracujesz, żeby stać się taką osobą?

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się. Od pewnego czasu zauważyłam, że dojrzałam bardziej emocjonalnie, przez to łatwiej i lepiej analizuję to, co dzieje się dookoła. Często z tego powodu dochodzi to spięć z moimi rodzicami, gdyż uważam, że są przewrażliwieni i traktują mnie jak dziecko. Również mają wygórowane ambicje w związku ze mną, lubią narzucać mi to, co im się w danej chwili podoba, nie zwracając uwagi na to, co ja mam do powiedzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...