Jump to content

Dziwne odczucie podczas medytacji


mats0202

Recommended Posts

Witajce,otóż od jakiegoś tygodnia, raz dziennie medytuję.Właczam odpowiednią muzyke siadam lotosem, zamykam oczy i skupiam się na oddechu.przez 6 dni wszytsko było ok,lecz dzisiaj po jakichś 3-4 minutach medytacji zaczęłem się bardzo dziwne czuś.W jedyn momencie na całym ciele zaczęłem czuć gorąc, i zaczęłem się pocić.czułeem jak duże ilości czegos przepływały przez moje ciało natomiast w głowie miałem mentlik.No nie powiem przestraszyłem się i natychmiast przerwałem medytację.I szczerze mówiąc boje się troche ponieważ naczytałem się o róznych duszach,wędrowcach itp którzy lubią wchodzić do ciał początkujacych w tych sprawach ludzi.Czy ktoś miał podobnie lub wie oco chodzi i mi to wyjaśni?:(

Link to comment
Share on other sites

Witam, myślę że nie ma w tym nic problematycznego. W takich wypadkach warto o samoobserwację w trakcie i kontynuowanie (obserwując siebie, swoje odczucia), rozluźniając np. oddech. Ogólnie w takich przypadkach potrzeba właśnie obserwacji i kontynuowania, jeśli poziom lęku nie zniewala. Jeśli problem nie jest natury zdrowotnej a tylko objawy psychosomatyczne w reakcji na medytację, to zwykle zanikają wraz z praktyką.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedz.Teraz patrząc na to z góry wydaje mi się, że poprostu moja wyobraźnia zadzaiłało ponieważ przed medytacja naczytałem się o dziwnych rzeczach.

Link to comment
Share on other sites

Poznawaj siebie również w medytacji, obserwuj to co się dzieje- też w ciele, to myślę że z czasem będziesz mógł rozróżnić, gdy coś się będzie chciało podczepić itp. i łatwiej sobie poradzić nawet jakby się zdarzyło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...