Jump to content

zmarły ojciec, dom dziadków, baba jaga, lęk, mówiący zmarły...


P@wel

Recommended Posts

Ostatnio miałem sen w którym był mój zmarły nie dawno tata, znajdowaliśmy się u dziadków na wsi był wieczór kiepska pogoda byliśmy w domu nagle wchodzi do pokoju tata z prezentem dla mnie i wręcza mi go używając słów "to dla najlepszego syna na świecie" po czym wyszedł z pokoju a mi wydając się że jest z mamą w pokoju obok i śpi chciałem tam pójść nagle zacząłem próbować zapalać światła żadne nie chciały się zapalić z jednego strzeliła żarówka idąc do łazienki obok pokoju w którym się znajdowałem aby zapalić światło pojawiła się nagle baba jaga było słychać tylko burzę z dworu nie odczuwałem strachu przed nią we śnie natomiast jedynie strach przed pojawieniem się ducha na to ona mówiąc do mnie słowami "nie boisz się mnie" i zaczęła się przerażająco śmiać. Po tym się obudziłem parę minut przed drugą. I czy ktoś może mi wytłumaczyć WTF? Przed śmiercią taty miałem sny z krwawiącymi zębami i krukami - sprawdziła się choroba i śmierć.. ok. 2 tygodni temu miałem znowu sen z krwawiącym zębem i wypadającym mi od uderzenia czegoś a teraz ten chory sen..

Edited by
Link to comment
Share on other sites

super :) poprawiłam ci też w całym wątku. Miło widzieć, że użytkownik jest ogarnięty i umie poprawić, w przeciwieństwie do masy innych :)

Edited by OazaSpokoju
Link to comment
Share on other sites

czy mógł bys napisać coś o sobie a w szczególności ile masz lat?

Wiek mi jest potrzebny do tego bo mam wątpliwość co do znaczenia twojego snu.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Mój wiek to 28 lat. Prowadzę działalność od nie dawna którą pomału próbuję rozwinąć, ok miesiąca temu poznałem kobietę z którą się spotykam. Po śmierci Ojca została matka i młodszy brat którzy polegają w tej chwili na mojej pomocy i obecności. Mam nadzieje że to Ci pomoże Sławku.

Ps. wiesz OazaSpokoju wbrew pozorom to nie jest takie trudne i długo nie zajmuje poprawienie tematu..;)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

czy mógł bys napisać coś o sobie a w szczególności ile masz lat?

Mogę z ciekawości zapytać, dlaczego interesuje Cię wiek?

Link to comment
Share on other sites

Zacznę od tego nieszczęsnego wieku. W przypadku takiego wieloznacznego snu miałem wątpliwość szczególnie gdy chodzi o tą cześć z wybitym zębem. Gdyby Paweł miał 33 lata to bardzo, ale to bardzo, bym na jego miejscu uważał. Wiek chrystusowy to najtrudniejszy okres w życiu mężczyzny. Będąc w tym wieku płeć brzydka ściąga do siebie nagłe, nieprzewidziane zdarzenia losowe takie które to nie raz kończą się tragicznie. W praktyce wróżbiarskiej nazywa się to "strzała losu".

Triado jak będziesz miała kiedyś doczynienia z mężczyną, któremu bedziesz wróżyć i będzie w przedziale wiekowym 32- 34 zwróć uwagę że najmniejsze błahe wydarzenie losowe może przeistoczyć się w tragedię.

Wracając do snu:

Moim zdaniem twój sen należy interpretować od środka od symbolu ciemnego przedpokoju to symbol sytuacji jak spotkała ciebie po smierci ojca - zagubienie, niepewność lęk przed przyszłością a raczej brak wizji przyszłości. Teraz płynnie przechodzimy do symbolu babajagi - to symbol leków naszego dzieciństwa, sytuacji która nas przeraża a śmierć osoby bliskiej jest własnie takim zdarzeniem losowym, które powoduje w nas poczucie bezbronności czujemy się jak te dzieci stojące przed babąjagą w niepewności naszego dalszego losu. Śmierć spotka nas wszystkich i tym różnimy się od dzieci że mamy tą świadomość że w końcu i nas czeka ta "przyjemność" spotkania z kosą przeznaczenia i tą świadomość nieuchroności przemijania symbolizuje twoja odpowiedź- że się jej nie boisz. Łącząc twoją odpowiedź o tym że jesteś wsparciem dla matki i brata łatwo zauważyć że symblika pekających czy też zepsutych żarówek jest ściśle połączona z poczuciem tego że miałeś wrażenie że mama była w pokoju obok - to symbol że nie obawiałeś się co z tobą będzie ale o to co będzie z nią i bratem. Siłą rzeczy dochodzimy do sceny z ojcem - teraz już chyba wiesz dlaczego jest z ciebie dumny? To właśnie symbolizują jego słowa.

Nie za bardzo wiem co zrobić z symbolem prezentu - to typowy symbol materii - co zmarły może przekazać materialnego? - może chodzi o jakieś sprawy spadkowe? Chyba że zlejemy typową interpretację i odrzucimy znaczenie materialne i przyjmiemy znaczenie dosłowne - "dziękuje synu, jestem z ciebie dumny".

Wracając do snu z zębami. Zęby w snach mają setki znaczeń ale ten z czarnymi krukami sam bym odczytał jako zapowiedź czegoś złego. Ptak w snach to symbol wiadomości. Gdy dodamy do tego kolor czarny - wiadomość zła, a kruk - to symbol ściśle powiązany z osobami zajmującymi się czarną magią - wielu magów z baśniach takiegoż kruka posiadali. Nie sądze że śmierć twojego ojca była spowodowana urokiem, ale czarny kruk w tym przypadku zwiastował coś złego(wiadomość) przychodzącego do nas z zewnątrz.

Został nam jedynie ostatni sen z zębami jakbyś miał 33 lata - powiedziałbym uważaj - bo ząb został wybity czyli przyczyna zewnętrzna, nagła i wieszcząca kłopoty.

Ale naszczęście nie masz 33 lat i jak spojrzę na ten sen brakuje mi trochę szczegułów a mianowicie który ząb i po której stronie?

Ale zrobię pewne założenia że chodzi o zęby przednie bo jak wybijają nam zęby to raczej te przednie - to symbol tego że ponosimy jakąś stratę w naszym wizerunku, coś nas zaskakuje i niszczy nasze dotychczasowe postrzeganie naszej osoby przez nas samych ale również przez osoby inne ( bez zebów na przedzie nasz uśmiech jest poprostu nie atrakcyjny - czyli wizerunek jest "dupawy" jak mawiają moje dzieci). Nie wiem dlaczego mam wrażnie że "poleciały" ci zęby lewe a strona lewa jest związana z uczuciami i tak jakoś utwiło mi w głowie te twoje zdanie z tą nowo poznaną dziewczyną, może to głupie gdybanie ale uważaj na nią, a przynajmniej dobrze i uważnie się jej przyglądaj i jeszcze jedno przypomnij sobie pierwsze wrażnie gdy zobaczyłeś ją po raz pierwszy - przeważnie jest to bezbłędna wskazówka co do danej osoby.

Pozdrawiam:

Sławomir

Edited by Slawomir
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Naprawdę czarny kruk w śnie już coś znaczy? U mnie śnił mi się kruk który wleciał do pokoju w domu rodziców i siedziałyśmy z moją młodszą siostrą przerażone. Jak jej opowiedziałam, to się przestraszyła, bo jej bardzo często czarny kruk właśnie się śni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...