Jump to content

Prośba o interpretacje snu - Jezus, pająk, wąż, czarny but...


araven

Recommended Posts

Znalazłam w domu jakieś płutno, na którym był namalowany obraz "Ostania wieczerza" w kolorze sepii. Okazało się, że to jakby spódniczka i taką samą miał Jezus wisząc na krzyżu (ale nie oryginał tylko taka nowoczesna, ze szwami, szyta przez maszyne). Potem pojechałam z tym i jeszcze jakimś czarnym butem, który też miał znaczenie historyczne i moją najlepszą przyjaciółką na oazę. I tam musiałam to trzymać pod łóżkiem, żeby nikt nie zobaczył. A na ścianie wisiał krzyż i jeszcze jakiś święty pająk (i jeszcze cos, ale nie pamiętam co, jakieś dwa przedmioty), a my spałyśmy tuż obok ściany. I jak tylko zasypiałyśmy ten pająk nas atakował. I wąż wypełzał spod łóżka. Ten but i ten materiał były z powrotem u mnie na łóżku i trzeba było je chować. Przyszedł jakiś uduchowiony opiekun, powiedział, że czuje tu złe duchy i wziął tego pająka i powiesił go na ścianie i węża też. I one się uspokoiły, ale jak wyszedł to znowu nas atakowały, ale ta dziewczyna uznała, że musiało pomóc i nie chciała otworzyć oczu, żeby zobaczyć, jak zjada ją pająk...

Link to comment
Share on other sites

Ufasz Swojej przyjaciółce? Nigdy nie zdradziła Twoich tajemnic, sekretów?Sny z reguły nie interpretuje się w dosłownym znaczeniu, szuka się w całości symboli, które można wytłumaczyc....W tym przypadku, nie wiem możliwe, że są to tylko moje przypuszczenia, że Twoja przyjaciółka jest nieszczera wobec Ciebie...

Link to comment
Share on other sites

tak mi się też nasuwa jedna myśl, uważaj na koleżankę która Ci się przyśniła bo ona może działa na Twoją niekorzyść (np.Plotki,zdradzone tajemnice itp.)

Link to comment
Share on other sites

Ten sen to niezły miszmasz pomieszania z poplątaniem. Dla mnie na pierwszy rzut oka jest tu zauważalny konflikt symboli religijnych (krzyż, duchowy opiekun, ostatnia wieczerza i erotycznych (wąż, pająk) - jakby to wszystko nie mieściło się razem w Twojej świadomości (zresztą chowasz to pod łóżko). Przyjaciółka prawdopodbnie przeżywa to samo, ale udaje, że nie widzi (jak ją zjada pająk - żeńska energia, wąż to męska). Pająk to poza tym sieć, czyli zaplątanie się w coś. Ostatnia wieczerza to ewidentnie nie jest wzór na spódniczkę, zwłaszcza dla osoby religijnej, którą jesteś, jak wnioskuję z opisu. Nowoczesna rzeczywistość nie pasuje Ci do tej biblijnej. Poza tym Chrystus jako mężczyzna nie miał spódniczki, Ty jakoś przypisujesz mu żeńskie cechy. Nic dziwnego, że na oazie opiekun czuje złe duchy -czuje zamieszanie w Twojej głowie. Może faktycznie to zamieszanie ma związek z przyjaciółką, ale nie wiem, czy ona Cię obgaduje (to skojarzenie wężowego języka, a nie napisałaś o tym jednoznacznie, zresztą to ją zjada pająk, czyli ona została złapana w sieć), więc nie jestem przekona, czy zasadnie jest dziewczynie przypisywać jakieś knowania. Natomiast skoro zamyka oczy, to faktycznie oznacza, że czegoś nie przyjmuje do wiadomości. Czarny but dla mnie potęguje znaczenia negatywne, zwłaszcza że to przedmiot zupełnie nie od kompletu - jakby kawałek jakiejś czarciej garderoby. Skojarzenie, które mi się nasuwa jest takie, że trzeba by uporządkować te symbole i te rzeczywistości, bo na razie to, co nie uświadomione wychodzi w formie lęku i wewnętrznego konfiktu.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz przeczytałam - w żadnym wypadku nie jestem osobą religijną, moi rodzice również nie są religijni, jednak chodzę do szkoły katolickiej od ponad10 lat, przedtem przedszkole katolickie... Byłam na dwóch oazach takich jak opisałam we śnie.

 

solwieq - chyba dokładnie tak to we mnie jest. już od ponad roku odczuwam w głowie niesamowity chaos, nie umiem uporządkować myśli.

 

Dziękuję bardzo, ten sen był tak chaotyczny i dziwny, że postanowiłam go opisać ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...