Skocz do zawartości

fazy książyca a bezsenność i podatność na ból


Dirty

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłąm,że gdy zbliza sie pełnia księżyca moje dziecko ma problemy ze snem a czasami śpi na siedząco :) wiem ze fazy księżyca mają na nas wplyw, na jednych wiekszy na innym mniejszy. Tak sobie dedukuję, czy gdy kzbliza sie pełnia księżyca rany, blizny itp moga sie wolniej goic a podatnosc na ból zwiekszac, a gdy ksiezyca ubywa wtedy gojenie przyspiesza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podobno są statystyki, które potwierdzają Twoje spostrzeżenia. Ja w każdym razie również przekonałam się, że podczas pełni trudniej zasnąć. Znajome lekarki i położne twierdzą, że chorzy są niespokojni, jest więcej komplikacji i trudniej tamuje się krwotoki. Najgorzej jest dzień przed pełnią i w dzień samej pełni, a potem sytuacja się uspokaja.

Astrologicznie patrząc, pełnia to czas opozycji Słońca i Księżyca. Są na przeciwko siebie, a więc symbolicznie walczą. Dlatego jest to czas napięć, niepokoju i zamieszania, podczas którego emocje łatwo wymykają się spod kontroli. Ludzie są ożywieni, podekscytowani, pełni chęci do rywalizacji, a to może nieść problemy. Oczywiście dużo zależy od tego, w jakich znakach jest pełnia, bo to ma wielki wpływ na Słońce i Księżyc.

 

Pozdrawiam serdecznie, Mii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość björn

W pełnię Księżyca człowiek generalnie jest bardziej nerwowy, impulsywny i rozkojarzony niż zwykle...

Chce się też dużo seksu, szczególnie gdy pełnia jest w znakach trygonu ognia. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć, podobno są statystyki, które potwierdzają Twoje spostrzeżenia. Ja w każdym razie również przekonałam się, że podczas pełni trudniej zasnąć. Znajome lekarki i położne twierdzą, że chorzy są niespokojni, jest więcej komplikacji i trudniej tamuje się krwotoki. Najgorzej jest dzień przed pełnią i w dzień samej pełni, a potem sytuacja się uspokaja.

 

To prawda, w dodatku w czasie pełni zwiększa się ilość chorych szturmujących SORy i psychiatryczne izby przyjęć. Stąd znane medyczne przekonanie, że wariaty wychodzą z domu na pełnię i zaczynają rozrabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś w tym jest.

Mam córkę w wieku niemowlęcym, non stop idą jej zęby - tuż przed pełnią mam gwarancję, że nie prześpię nocy: marudzi, płacze, bardzo ją to boli mimo tego, że inne dni kompletnie nie są pod tym względem uciążliwe.

Sama zresztą też jestem wtedy bardziej rozdrażniona, organizm daje też o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Administrator

Skoro Księżyc ma wpływ na życie biologiczne wszystkich istot żyjących to jasną jest rzeczą, że w pewnych fazach ten wpływ jest bardziej widoczny a w innych mniej. Jednak nie działa tak samo na wszystkich ludzi, najbardziej jego wpływ odczuwają ludzie księżycowi, inni mniej. Na ogół jest to poddenerwowanie, bezsenność lub przeciwnie: senność, rozkojarzenie, marudność czy ból albo lunatykowanie lub stany do tego podobne. Ponieważ Księżyc odpowiada za płyny w organizmie to także naturalne jest, że w czasie pełni zwiększa się podatność na krwotoki, chirurdzy o tym doskonale wiedzą. A jeśli chodzi o gojenie to faktycznie jest tak, że rany wolniej się goją przy przybywającym księżycu a szybciej na ubywającym. Są wyjątki co prawa, bo to zależy także od innych czynników horoskopowych. Zresztą wogóle leczenie lepiej jest rozpoczynać w fazie ubywania a wzmacnianie organizmu w fazie przybywania. Siew i pielęgnacja roślin oparta na kalendarzu księżycowym także zdaje egzamin, o czym niejednokrotnie się przekonałam. Ma rację i ten, kto wymienia chorych psychicznie, upojenie alkoholowe i chuligańskie rozróby - zwiększa się wtedy ilość odskoków w ich wykonaniu jak również popełnia się więcej zbrodni. Ja zaś nie tylko fazy księżyca ale i jego pobyt w znakach wykorzystuję w praktyce do unikania jakichkolwiek kontaktów z szefową (horoskop jej znam), która w niesprzyjające dni jest co najmniej przykra jak pogoda w listopadzie i nie załatwiam z nią wtedy żadnych spraw, nawet tych, na których mi akurat bardzo zależy. Wolę przeczekać, Księżyc szybko idzie i humor kobitki odmienia się wraz z nim równie szybko.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Na polskim rynku nie ma zbyt wielu książek na ten temat, a te co są to w zasadzie są w typie poradników, ale jednak sporo ciekawych i praktycznych rzeczy można się z nich dowiedzieć i co najważniejsze nie są one wyssane z palca a mają potwierdzenie w życiu :)

Oto one:

Helga Föger "Życie w harmonii z fazami Księżyca" oraz "Księżycowa książka kucharska" - no, ta to bardzo tematyczna :)

Krystyna Konaszewska - Rymarkiewicz "Księżyc naszym codziennym doradcą"

duet pań - M.Krogulska I.Podlaska "Poradnik Księżycowy. Żyj zgodnie z rytmem Księżyca", panie wydają również corocznie "Kalendarz Księżycowy, rady na każdy dzień"

Julia Corte "Żyj zgodnie z mocą Księżyca"

 

Są także różne księżycowe kalendarze biodynamiczne, te jednak można znaleźć w necie oraz kalendarze "Dni siewu" wydawane cyklicznie przez M i M. Thun. Dotyczą one jednak tylko świata roślin - podają najkorzystniejsze terminy wysiewów i sadzenia, pielęgnacji i zbierania plonów, więc są monotematyczne i chyba nie o to Ci chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Istnieją hipotezy, w których osoby mające silniej zaznaczony Księżyc w horoskopie (czasem to wystarczy po prostu Księżyc nad horyzontem przy urodzeniu nocnym) są bardziej podatne na fazy Księżyca. To jednak wymagałoby większej liczby badawczej i jakiegoś zapytania - ankiety, co kto odczuwa w czasie nowiu, albo w czasie pełni. Wiem na pewno, że sporo osób stosunkowo mocno ma swoje fazy w czasie zaćmień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam trochę w Raku i ostatnio miałam fazę, to był dzień przed tym zaćmieniem, kłótnie wywołałam w sumie niepotrzebnie. Zazwyczaj po fakcie patrzę na fazę Księżyca niestety.

Zresztą naukowo jest udowodnione, że w czasie pełni jest więcej przestępstw i porodów :P.

W przypadku kobiet, to trza mieć też na względzie fazę cyklu :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...