Skocz do zawartości

jak przebiegnie*wyprowadzka ? (ultimatum)


kamshock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprawa wygląda następująco. Mam 2tygodnie na znalezienie miejsca do spania, wyprowadzkę (ultimatum ojcowskie), mało pieniędzy, a pracę zaczynam za dwa dni (fizyczna robota). Rozkład nosi nazwę "raven's bridge''. Posługiwałem się*talią Thota.

 

 

Karta 1 - cel, pokazuję to czego chcesz i oczekujesz. - 2 DYSKI

Karta 2 - odpowiedź na kartę 1. - 9 MIECZY

Karta 3 - twój aktywny wkład, co robisz by dostać, to czego chcesz. - AS MIECZY

Karta 4 - wynik jaki osiągniesz. - CESARZOWA

 

Porównania między kartami 1 i 3, oraz 3 i 4 mogą być znaczące (wg autora rozkładu).

 

Karta 5 - pomost dla celu KOŁO FORTUNY

Karta 6 - pomost dla Karty 4. KRÓLOWA BUŁAW

 

Pomosty te, pokazują jakie możliwości przedstawia Karta 1 i Karta 2 (cel i odpowiedź), oraz jakie niosą echo niosą ze sobą. Pokazuję*również jakie szanse pozostały, jeśli Karta 2 jest negatywna.

 

Karta 7 - "po drugiej stronie mostu" czyli przyszłość, rezultat. RYCERZ PUCHARÓW

 

Dokładniejszy opis: Raven's Tarot Site

 

Moja interpretacja:

Wg rozkładu pragnę*zmiany. Dwa dyski, Change. Nic bardziej mylnego. Zmiana jest jak najbardziej wskazana, sam chciałem się*już*wyprowadzić, ale nie mogłem się*zebrać jakoś.. teraz nie mam wyboru, i mało czasu. 9 mieczy jest odpowiedzą na pragnienie zmiany (nie lubię tej karty, w jednym rozkładzie (również na stronie Ravena'a, corax) gdzie w grę wchodziła data urodzenia, moją Kartą Przeznaczenia była dziewiątka mieczy, Cruelty). Zapewne będę cierpiał w jakiś*sposób. Zmiany bywają bolesne. Byle z tego cierpienia coś wynikło.

Trzecia karta, mój aktywny wkład, to as mieczy. Cóż, jestem mistrzem analizowania, gorzej z działaniem. As tutaj pokazuję jakiś początek, jakby zarodek jakiejś nowej idei. Nic dziwnego, jako że teraz na pewno muszę skoncentrować swoje myślenie na wyjściu z tej sytuacji, o czym wcześniej myślałem raczej tylko życzeniowo. Tak więc wynikiem mojego wkładu aktywnego, ma być karta Cesarzowa. Karta ta ma wiele cech, ale wyczytałem, że cesarzowa może mieć problem z akceptacją rzeczywistości. Ciekawie więc, zestawić ją*z Kartą 2, 9mieczy, które w swym pozytywnym aspekcie mogą pomóc spojrzeć prawdzie w twarz, jakkolwiek bolesnej. Nie jestem człowiek mocno stąpającym po ziemi, wiec może jest tu jakieś ostrzeżenie, albo rozwiązanie..

Karta 5 wydaje się*po prostu mówić, że wszystko ma swoją przyczynę, nie dostałem ultimatum o wyprowadzce bez powodu. Takie jest koło fortuny, zbiera swoje żniwo. Szósta Karta, królowa różdżek, w tej konfiguracji sprawia mi problem. Czy ostrzega, czy daje nadzieję bądź pozostawia opcje? Zawsze nie wiem kiedy interpretować kartę jako złą czy dobrą (korzystną/niekorzystną). Zapewne, jako karta reprezentująca żywioł ognia, sugeruję aktywne działanie.

W każdym razie na końcu "podróży", po drugiej stronie mostu, mamy Księcia Pucharów. Bardzo ciekawi mnie ta karta, rzadko ją*spotykam. Szczerze powiedziawszy, bardzo podoba mi się ta postać. Nawet jej negatywny aspekt mnie tak nie razi. Jak pisze Don Milo Duquette "książę pucharów mógłby trafić*na okładkę komiksu". Coś w tym jest. Dalej pozostaje problem czy odczytywać tutaj Księcia w negatywnym, czy pozytywnym świetle. Tego też nie jestem pewien.

 

To moja pierwsza publiczna interpretacja. Liczę na wyrozumiałość i pomoc. Nie ufam sobie zbytnio w interpretacjach, nie jestem specjalistą. Z góry dziękuje za jakąkolwiek informacje zwrotną. :)

Edytowane przez Czarownica
czytelnośc rozkładu
Odnośnik do komentarza

Karta 1 - cel, pokazuję to czego chcesz i oczekujesz. - 2 DYSKI

Oczekujesz szybkiego dogadania się z nowym właścicielem, bez problemowo z pieniędzmi i ogólnie miłej, dobrej atmosfery w tym temacie.

 

Karta 2 - odpowiedź na kartę 1. - 9 MIECZY

No tu może być różnie, strach i niepewność, które no są uzasadnione. Karty mocno pokazały obecną sytuację, obecny stan.

 

Karta 3 - twój aktywny wkład, co robisz by dostać, to czego chcesz. - AS MIECZY

Myślisz… Ale aktywnego działania nie bardzo widzę, co najwyżej namiętne przeglądanie ogłoszeń.

 

Karta 4 - wynik jaki osiągniesz. - CESARZOWA

Ładnie. Cesarzowa jest z zasady zadowolona. Możliwe, ze kobieta pomoże Ci w całym kłopocie.

 

Karta 5 - pomost dla celu KOŁO FORTUNY

Zmiana nastawienia, działanie, spojrzenie na sprawę z innej perspektywy.

 

Karta 6 - pomost dla Karty 4. KRÓLOWA BUŁAW

Działanie i współpraca z pewną żywiołową kobietą.

 

Karta 7 - "po drugiej stronie mostu" czyli przyszłość, rezultat. RYCERZ PUCHARÓW

Powinno się udać, źle to wg mnie nie wygląda. Karta pozytywna więc liczę, ze odsapniesz spokojnie po tych dwóch tygodniach.

 

Powodzenia ze wszystkim :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...