Jump to content

noc, insekty, matka, oczy


Beyond

Recommended Posts

Witam.

Dzisiaj podczas popołudniowej drzemki przyśnił mi się bardzo niepokojący sen. Obudziłam się bardzo obrzydzona i męczy mnie on już od paru godzin.

 

Pierwszy sen jaki mi się przyśnil przed tym konkretnym o który pytam był spokojny i stateczny(zabawa z psem, siedzenie na sofie ze znajomym, pójście po herbatę).

Sen, o który pytam był jakby kontynuacją poprzedniego -szukałam kuchni by odnieść kubek po herbacie. Wokól panował mrok - przez okno widziałam tylko ciemność a w całym domu było posępnie i mrocznie. Dom ten nie był moim własnym - budził niepokojące uczucia. Zbudowany był jak korytarz, a pokoje były szare, brudne i ponure.

Weszłam do pokoju w którym na łóżku leżał mój brat - zaczęłam z nim rozmawiać(chyba za coś go ganiłam). Po chwili powiedziałam mu, że boli mnie oko - od razu pojawiłam się przed lustrem. Prawe oko było w porządku, natomiast lewe - prawie całkiem zamknięte, czerwone powieki a na nich jakby białe małe bąble. Dotknęłam lekko oka- nie bolało, lecz pojawiło się więcej bąbli. Wyglądało to bardzo obrzydliwie. Mój strach jeszcze bardziej się pogorszył, gdy uświadomiłam sobie, że w moim oku mogły zalęgnąć się jakieś insekty.

Szybko udałam się do pokoju w którym spała moja mama - zaczęłam z przerażeniem pokazywać jej oko - było ono już otwarte i nie tak bardzo "zabąblone", ale wychodziły z niego małe insekty(wielkości muszki lecz przypominały raczej miniaturowe karaluchy). Moja mama zaczęła się złościć, narzekała, że przesadzam i leczenie napewno będzie dużo kosztować. Wydawała się calkowicie obca i bezduszna. Zaproponowałam pojechanie na dyżur ale nie chciała już mnie słuchać.

Więcej niestety nie pamiętam, dominował tylko mrok i cały czas miałam przed oczami widok tego chorego oka.

 

 

Dodam, iż w rzeczywistości mam bardzo dobre kontakty z rodziną, a moja mama z pewnością nie żałowałaby na mnie pieniędzy.Od dziecka prawie panicznie boję sie insektów, ale we śnie nie byłam aż tak straszliwie obrzydzona - byłam raczej przestraszona tym jak może ucierpieć na tym moje zdrowie.

Tak przerażające sny są u mnie rzadkością - praktycznie nie miewam jakichkolwiek koszmarów.

Ostatnio w moich snach dominują symbole samotności, poszukiwania itp, dlatego ten sen bardzo mnie zdziwił i zaniepokoił.

Bardzo proszę o interpretację i z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...