Skocz do zawartości

Duch na zdjęciu?


Bartas719

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka lat temu ojciec mojej koleżanki zrobił zdjęcie kościoła na drodze krzyżowej, głównym obiektem zdjęcia miał być kościół, ale jak widać na poniższym zdjęciu nie do końca się udało....

 

http://i61.tinypic.com/1193yxg.jpg

 

 

Dodam jeszcze że było robionych kilka zdjęć z tego samego miejsca, obiektyw nie był brudny, nie było mgły ani nic z tych rzeczy, z tych kilku zdjęć tylko to jedno się wyróżnia...

 

Proszę o odpowiedź co to mogło być :)? duch? demon?, z góry przepraszam za jakość zdjęcia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na ducha z kreskówki, więc obstawiałbym jakiś maziaj. Nie wierzę, iż ewentualne formy życia pozagrobowego wyglądałyby jak duszek Kacper, czy sławny duch w prześcieradle C:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na zdjęciu widać wiele, wymienię tylko trzy elementy:

rok 2006, czyli to zdjęcie było zrobione 8 lat temu, jeżeli było by to zdjęcie ducha to ktoś by się wcześniej połapał;

żółto-zielona przysłonięta poświata światła, podobne efekty były wykorzystywane do sfabrykowania filmów o UFO;

oraz w roli głównej, dym, pewnie dym z papierosa;

 

To żółto-zielone światło pewnie było dodane aby było ciężej się połapać że to proste zdjęcie dymu, może na jakimś innym forum to zdjęcie przejdzie jako zdjęcie ducha, np: fanów Harrego Pottera czy my********sis, ale nie tutaj, nie dzisiaj.

 

Tak że jeżeli ktokolwiek wciąż utrzymuje że to jest zdjęcie ducha, czy możesz podać uzasadnienie?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

P.S. Bartas719, Trida pytała o aparat, ale nie ten którym robiłeś zdjęcie zdjęcia, ale ten który był użyty jako pierwszy do zrobienia zdjęcia, co więcej, gdzie jest reszta zdjęć? Jeżeli faktycznie była to pielgrzymka, miło było by zobaczyć kilka dodatkowych zdjęć które potwierdzały by Twoje słowa, jeżeli takowych nie masz... im mniej dowodów, tym chwiejniejsza teza...

Edytowane przez Auegamma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani/e Agemama :winko:, jestem na tym forum by się dowiedzieć czy jest to zdjęcie DUCHA, nie chce udowodnić że to jest duch, nie macie mi wierzyć czy coś w tym stylu,pytanie różni się od twierdzenia :poklon: zdjęcie było robione aparatem cyfrowym samsung, a zdjęcie zdjęcia zwykłym telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bartas719, nie wiem czy prowadzisz jakieś badania statystyczne ile jest odpowiedzi twierdzących że to jest zdjęcie ducha / demona / flying spaghetti monster, a ile jest odpowiedzi że to zwykła ściema, ale nawet z przeważającą ilością jednych bądź drugich twierdzeń nie będziesz mieć 100% pewności że to jest, lub nie, zdjęcie ducha. Ba! Nawet jeżeli trafi się jakieś autentyczne medium które powie Tobie całą historię tego ducha od kołyski po wieczny odpoczynek, to nadal nie będziesz mieć 100% pewności że faktycznie to jest zdjęcie ducha czy ładnie uknuta historyjka, możesz wierzyć w co chcesz, ale nie będziesz wiedzieć czy tak jest.

 

Jaki z tego morał? Pytanie możesz zadać, odpowiedzi możesz dostać, ale co dalej? Szukasz odpowiedzi na swoje pytanie czy szukasz takiej odpowiedzi która potwierdza Twoje domysły / mniemania / świadome lub nieświadome oczekiwania? Bo jedno twierdzenie z uzasadnieniem, że to nie jest zdjęcie ducha, już dostałeś ale nie przyjąłeś, tak że coś tu nie gra a Twoje powódki założenia tego tematu takie krystalicznie czyste nie są.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

P.S. dzięki za info o aparacie, czas na resztę zdjęć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Widziałem wiele dokumentów, m.in. w dostępnych na naszym rynku książkach, czasopismach lub filmach, z zarejestrowanymi zdjęciami duchów, wykonanymi również przez profesjonalnych badaczy tych zjawisk. Ja jako laik, mogę je poddawać w wątpliwość, lecz jako niewytłumaczalny fakt potwierdzają fachowcy znający się na technikach fotograficznych. Co prawda, czytałem że zjawiska te są możliwe do uchwycenia przy posługiwaniu się tradycyjną kliszą, natomiast sprzęt jakim posługują się owi badacze wygląda na nowoczesny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dla mnie ta fota nie jest zdjątkiem ducha, uważam tak jak przedmówcy - to jakiś dymek, mgiełka, której oko nie zarejestruje (tym bardziej, ze się na tym nie koncentruje), ale aparat wychwyci.

Swego czasu byłam świadkiem "objawienia na drzewie" (rzecz działa się w Wawie, przy murze Cmentarza Bródnowskiego) i wtedy to po raz pierwszy tak bezpośrednio zetknęłam się ze zjawiskiem "obrabiania przez mózg" wszystkich informacji - w tym wizualnych - które pozyska. Tamto zdarzenie z tym zdjęciem ma tyle wspólnego, że coś spostrzegamy i mózg wyszukuje w swoich zasobach wszystko co pasuje do tego co widzi. Ja widzę dym :)

Mam zdjęcie kota na tle okna. Wygląda tam jakby część kota była w innym wymiarze a część w fizycznym. Mój mózg skojarzył to z bliskim przejściem do innego wymiaru, czyli na tamten świat dlatego że: a) wiedziałam, iż kot jest stary i chory B) zajmuję się ezoterykę i takie "przejście" jest dla mnie czymś oczywistym, poza tym zdaję sobie sprawę, że jest to całkowicie możliwe i wytłumaczalne, nie tylko w kontekście ezoterycznym ale kojarzy mi się z całkiem realną możliwością "rozebrania ciała fizycznego na części atomowe i wysłania go w inne miejsce" (eksperyment filadelfijski).

A ktoś, kto nie ma takich skojarzeń widzi po prostu kot na tle okna a fota z jakiegoś powodu jest nieudana (może dlatego, że kot się poruszył w momencie cyknięcia i idzie do tego odbicie od szyby?)

Dlatego myślę, że to zdjęcie nie pokazuje duszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...