Skocz do zawartości

Eksplodująca żarówka


Eftelya

Rekomendowane odpowiedzi

W środku nocy obudził mnie dźwięk tłuczonego szkła (jakby szklanka się rozbiła). Po krótkim śledztwie zauważyłam, że odgłos ten spowodowała żarówka, która wybuchła i rozbiła się na drobne kawałki. Nie mogę zrozumieć dlaczego tak się stało ponieważ był środek nocy i wszystkie światła były pogaszone, a urządzenia na prąd wyłączone.

Jakiś elektryk na forum?

Nie wiem dlaczego tak się stało i zaczynam wyobrażać sobie duchy w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpowiem przykładem z mojego życia. Kiedyś w kuchni mojej mamy wystrzelił słoik z ogórkami; jeden z wielu, które stały na blacie. Dziwne to było, bo normalne, że słoiki pękają, ale nie eksplodują tak żeby ochlapać całą kuchnię. Na to moja ciocia powiedziała "Oby to nie był jakiś zły znak". Pół roku później zmarł mamy brat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Noa20

Eftelya, sprawdź instalację czy wszystko ok- najlepiej wezwij elektryka, który na miejscu postawi "diagnozę". Poobserwuj nocne pobieranie prądu- czy ktoś czasem się nie podpiął. Licz też pobieranie kW.

Jeśli wykluczysz powyższe, pomyślimy dalej o co może chodzić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja opowiem przykład z życia wzięty. Może nie o szkle lecz podobny :) Moja mama dostało od ojczyma metalowy słoik. Ich związek nie przetrwał. Po jakimś czasie ojczym umarł na cukrzyce. W rocznice jego śmierci słoki stał na samym środku lodówki. Ja byłem w pokoju i oglądałem serial :). Mama , Tata i siostra rozmawiali o nim , nagle słoik spadł ze środka lodówki i miał w gnieceniE jakby od dłoni. A to był metalowy słoik jakby spadł to tego wgniecenia by nie miał. A wniosek z tego taki ze to zła energia lub duch mógł zniszczyć ci tą żarówke, lecz siła umysłu lub zaklęciem też się da tak zrobić. Albo to mogła być była zwykła usterka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oby to nie był jakiś zły znak". Pół roku później zmarł mamy brat...

 

Też mi znak, przepowiadający wydarzenia mające nastąpić za pół roku :lol:

Działoby się to w nastęnym tygodniu, to jeszcze można by pod coś podciągnąć ewentualnie.

 

 

 

U mnie też ostatnio strzeliła żarówka w taki sposób, ale wątpię, by był to znak czegokolwiek. Gdyby to nie była jednorazowa sytuacja, albo gdyby byłą naprawdę bardzo nietypowa to można by coś domniemywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...