Skocz do zawartości

Siła woli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jaki ma wpływ siła woli na całą tą energetykę? Huna sugeruje że energia podąża za wolą, Psionika że wola kieruje energią, WillWork nawołuje że energia to pochodna woli, jeszcze inni nawołują że energia duchowa w ogóle nie istnieje i nie ma żadnej relacji, lub tak jak w Qi Kung / Chi Gong zrównują energię duchową z promieniowaniem podczerwonym lub tak jak w Tai Chi zrównując ją z fizyczną relacją środka ciężkości i punktu zaczepienia siły a silna wola jedynie ukierunkowuje energię... co wy o tym sądzicie? Jaki model preferujecie w relacji woli i energii?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wola kieruje energią i ją tak jakby programuje, nadaje odpowiednie właściwości, które z kolei zależne są od myśli. Wszystko rozpoczyna się od myśli, im więcej siły woli włożymy w myśl tym więcej energii się tam zbierze o określonych przez myśl właściwościach, co w efekcie kreuje rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czas na trudniejsze pytanie, dlaczego wola kieruje energią? W jaki sposób jest w stanie ją zaprogramować? Czy w zasadzie jest wola na planie energetycznym? Czym jest energia na planie energetycznym? Czym w ogóle jest plan energetyczny? I skąd wiadomo że to nie jest jedynie wytwór naszej wyobraźni?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym dla Ciebie jest plan energetyczny ;>

 

Ciężko tu szukać konkretnych definicji gdyż uważam, że w tej sferze jesteśmy na poziomie jaskiniowca ;] tzn. zbliży do ognia rękę i czuje że jest ciepłe, ale nie wie dlaczego. Widzi, że niszczy ( spala )to na czym się znajduje - też nie wie dlaczego, ale już rodzą mu się w głowie 100 pomysłów jak wykorzystać tą właściwość. Myślę, że my w kwestii ciała energetycznych jesteśmy na zbliżonym poziomie - po prostu nie mamy innych mierników jak nasze własne zmysły i odczucia. Wiem, że ciało energetyczne istnieje bo je czuje. Dane czynności nad tym ciałem prowadzą do danych rezultatów, nawet jeśli nie wiemy do końca dlaczego. Dlaczego wola kieruje energią ? Nie wiem, bo tak jest i już - tak wynika z obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czyli czeski film i brak możliwości ustandaryzowania całej tej tematyki? Jesteśmy skazani na 101 różnych technik, metod, podejść i modeli?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki jedynym narzędziem do pomiaru będziemy my sami, to raczej ciężko o standaryzację ;] Większość metod itp. opiera się na tych samych zasadach i prawach tylko różnie wykorzystanych.Tak jak prawa fizyki są niezmienne tak i tu. Ich wykorzystanie zależy od nas i naszej kreatywności ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...