Jump to content

Siła woli


Recommended Posts

Witam,

 

jaki ma wpływ siła woli na całą tą energetykę? Huna sugeruje że energia podąża za wolą, Psionika że wola kieruje energią, WillWork nawołuje że energia to pochodna woli, jeszcze inni nawołują że energia duchowa w ogóle nie istnieje i nie ma żadnej relacji, lub tak jak w Qi Kung / Chi Gong zrównują energię duchową z promieniowaniem podczerwonym lub tak jak w Tai Chi zrównując ją z fizyczną relacją środka ciężkości i punktu zaczepienia siły a silna wola jedynie ukierunkowuje energię... co wy o tym sądzicie? Jaki model preferujecie w relacji woli i energii?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Link to comment
Share on other sites

Wola kieruje energią i ją tak jakby programuje, nadaje odpowiednie właściwości, które z kolei zależne są od myśli. Wszystko rozpoczyna się od myśli, im więcej siły woli włożymy w myśl tym więcej energii się tam zbierze o określonych przez myśl właściwościach, co w efekcie kreuje rzeczywistość

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

czas na trudniejsze pytanie, dlaczego wola kieruje energią? W jaki sposób jest w stanie ją zaprogramować? Czy w zasadzie jest wola na planie energetycznym? Czym jest energia na planie energetycznym? Czym w ogóle jest plan energetyczny? I skąd wiadomo że to nie jest jedynie wytwór naszej wyobraźni?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czym dla Ciebie jest plan energetyczny ;>

 

Ciężko tu szukać konkretnych definicji gdyż uważam, że w tej sferze jesteśmy na poziomie jaskiniowca ;] tzn. zbliży do ognia rękę i czuje że jest ciepłe, ale nie wie dlaczego. Widzi, że niszczy ( spala )to na czym się znajduje - też nie wie dlaczego, ale już rodzą mu się w głowie 100 pomysłów jak wykorzystać tą właściwość. Myślę, że my w kwestii ciała energetycznych jesteśmy na zbliżonym poziomie - po prostu nie mamy innych mierników jak nasze własne zmysły i odczucia. Wiem, że ciało energetyczne istnieje bo je czuje. Dane czynności nad tym ciałem prowadzą do danych rezultatów, nawet jeśli nie wiemy do końca dlaczego. Dlaczego wola kieruje energią ? Nie wiem, bo tak jest i już - tak wynika z obserwacji.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

czyli czeski film i brak możliwości ustandaryzowania całej tej tematyki? Jesteśmy skazani na 101 różnych technik, metod, podejść i modeli?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Link to comment
Share on other sites

Puki jedynym narzędziem do pomiaru będziemy my sami, to raczej ciężko o standaryzację ;] Większość metod itp. opiera się na tych samych zasadach i prawach tylko różnie wykorzystanych.Tak jak prawa fizyki są niezmienne tak i tu. Ich wykorzystanie zależy od nas i naszej kreatywności ;]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...