Jump to content

Słup

Guest LA

Recommended Posts

Na mojej posesji stoi słup energetyczny, który jest problemem.

Pytam kart:

Czy zakład energetyczny pokryje koszty przesunięcia słupa?

(daję czas do końca roku 2014)

Z przełożenia GŁUPIEC - pierwszy raz mam doczynienia z taką spawą, próbuję ją ugryźć.

1. Sytuacja - AS MIECZY - patrzę na ta kartę, słup jak nic :-)

2. Ostrzeżenie - WIEŻA BOGA - znów patrze na kartę i widzę mój słup: stary, niebezpieczny słup, kawałki odpadają ludzie fruwają. Tłumaczę: słup który runie.

3. Jak postępować - 6 PAŁEK - nie stresuj sie, karta niesie nastrój radości, wilk nie taki straszny?

4. Przeszłość - RYCERZ KIELICHÓW - złe doświadczenia, jestem negatywnie nastawiona.

5. Partnerzy - PAPIEŻ - instytucja zakładu energetycznego, on wyda ostateczną decyzję.

6. Wynik - 6 MIECZY - bardzo dobra karta, mówi że umiejętnie napisane pismo moze wygrać, ale czy doprowadzę plany do końca?

Reasumując, szanse są, ale, nie uda mi sie tego rozwiązać. Widzę brak woli walki, wycofanie.

Aż sie zasmuciałam, bo na razie taką posiadam.

Jak Wy widzicie przyszłość tego słupa?

Pozdrawiam,

Laksmi

Karty zweryfikuje tak szybko, jak tylko dostanę ostateczną odpowiedź od zakładu energetycznego, sprawa jest juz w toku od miesieca.

Guest bakea

hehe śmiac mi się chce z tych kart które wyjelas:D idealnie pasują do sytuacji...

Ten słup stoi jak ten głupek :D w takim miejscu jakby pijany go postawil - bezmyslnie w miejscu nieodpowiednim.. słup stwarza zagrożenie dla otoczenia ale czy tam aby nie ma tez w pobliżu drzew?

Mysle ze uda sie przestawic ten słup tylko moze to kosztowac i nerwów i czasu i wielu interwencji.. bedzie ewakuacja

Jak dostaniesz odmowne pismo.. odwołuj sie wyżej....

Edited by bakea

Czy zakład energetyczny pokryje koszty przesunięcia słupa?

(daję czas do końca roku 2014)

Z przełożenia GŁUPIEC

Obecna sytuacja – nie do końca wiesz, co robić, ale próbujesz.

1. Sytuacja - AS MIECZY -

No próbujesz zakończyć, odciąć się, zrobić coś z tym. Myślisz i szukasz rozwiązań.

2. Ostrzeżenie - WIEŻA BOGA

No uwaga na słup, bo może być zagrożeniem.

3. Jak postępować - 6 PAŁEK

iść do przodu, walczyć o swoje.

4. Przeszłość - RYCERZ KIELICHÓW

Dużo emocji związanych z całą sprawą.

5. Partnerzy - PAPIEŻ

Tutaj mam problem musze przyznać.

6. Wynik - 6 MIECZY

oj wydaje mi się zupełnie inaczej niż Tobie – wniosek wg mnie zostanie oddalony…
Guest Euterpe

słup powinni przesunąć - 6 mieczy na wyniku, a ta karta oznacza zmianę, odejście od przeszłości (na mojej karcie postać zmierza w prawą stronę, czyli w przyszłość)

co do rady:

mnie papież pokazuje dzielenie się wiedzą, pouczanie, więc radziłabym iść do kogoś, kto zna się na tej sprawie (może już była gdzieś podobna sytuacja) albo ewentualnie do prawnika - w każdym razie idź, do człowieka, który ma już na tym polu spore doświadczenie

bakea - przypomniałeś mi, że 6 Mieczy może oznaczać wygraną za drugim podejściem, dobra myśl. Dziękuję. PS Drzew nie ma.

Trida - Dziękuję, zawsze można na Ciebie liczyć.

Euterpe - dążę do tego aby ten słup przesunęli w prawo :-). Tak, Papież to wiedza, powinnam skorzystać z czyjejś rady. Kolejne pismo planuję jeszcze napisać sama. Dziękuję za radę.

Guest paulinqa123

co do słupa, mam identyczną sytuację w domu rodzinnym. Z tego co się kiedyś orientowaliśmy , możesz dostać tzw. odszkodowanie za to że słup energetyczny stoi na Twojej posesji, niestety dokładnie już nie pamiętam co i jak było ale może warto o to powalczyć bo przy okazji otrzymasz zwrot pieniążków :)

Ciekawa jestem rozwiązania. Albo Ty odstąpisz od pomysłu albo słup sobie pójdzie.

Co do pokrycia kosztów, jeśli "energetyka" ma dokument, który daje jej prawo do korzystania z działki to będziesz musiała ponieść koszt. Jeśli to Twoja działka, masz prawo przerzucić koszt wyeliminowania słupa na właściciela tego słupa. Tak czy siak jest to do wykonania tylko czyj to koszt będzie?

Ja również jestem bardzo ciekawa. Karty fajnie obrazują problem :)

Mi kapłan pokazuje często takie "tak, bo tak", moje ma być na wierzchu. Albo cytat "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" (sami swoi).

Zakład energetyczny penie bedzie robił problemy, moze jakieś specjalne wymagania, papiery. Może bedziesz musiała sie tam nachodzić. Natomiast 6 mieczy - wydaje mie się, ze słup sie przesunie :)