Jump to content

Magia Ochronna w praktyce-Ellen Dugan


Kedrigern

Recommended Posts

magia-ochronna-w-praktyce.jpg

 

Boisz się wszelkich nad naturalnych zjawisk? A może sam czujesz się często słaby jak by ktoś/coś wysysało z Ciebie energię? Przejawiasz zdolności parapsychologiczne? Chcesz ochronić bliskich,znajomych,rodzinę czy siebie? A może masz dość archetypowego podejścia do zjawisk paranormalnych i chcesz ujrzeć sprawę z nowej świeżej perspektywy? Więc ta książka jest dla Ciebie!

 

Książkę tą można nazwać zarówno praktycznym jak i teoretycznym podręcznikiem jak sama nazwa wskazuje Magii Ochronnej.Dość dokładnie wyjaśnia zalety i słabości mocy metapsychicznych a tak,że pozwala na sprawdzenie osobiście czy przejawia się je. Podaje tak ,że charakteryzacje wampirów oraz wszelkie sposoby mentalnej obrony które są bardzo przydatne, gdyż dziś tych osobników jest tak wiele(i nie, nie mowa tu o wampirach wypijających krew). Opowiada o duchach,zjawach, upiorach z całkowicie nowego punktu widzenia, przez co można to lepiej zrozumieć, a także, bezpieczniej przeciwdziałać.Wypisane są w niej szczególne rytuały, techniki czy zaklęcia, często połączone z żywiołami. Każdy rozdział zaczyna cytatem np:

 

„Ktokolwiek zachwyca się osamotnieniem, ten jest albo dziką bestią, albo bogiem.”- Arystoteles

 

Książka ma 2 duże plusy. Po pierwsze przyjemnie się ją czyta. W przeciągu chwili można zagłębić się w jej wiedzę, zapominając o otoczeniu. Za pewne, jest to spowodowane odpowiednim doborem słownictwa oraz przyjaznym, często żartobliwym tonem który jednak nie koliduje z przekazywaną wiedzą. Człowiek czytając ją nie tylko zyskuje wiedze i możliwości ale również dobrze się bawi. Drugim plusem jest fakt ,że przedmioty rytualne, proponowane do użycia w książce są łatwo dostępne, są to rzeczy typu kamienie, runy, kadzidła czy świece. Często oprócz zaangażowania nic nie potrzeba przez co, każda osoba może sam wypróbować zawarte w książce techniki, rytuały czy zaklęcia.

 

Usiłowałem znaleźć coś co mogłoby przemawiać negatywnie za tą książką w kontraście do tych wszystkich plusów jakie wymieniłem… ale nie dałem rady. Ta książka nada się zarówno dla nowicjuszy jak i osób starszych stażem którzy chcą sobie odświeżyć wiedzę. Książka nie narzuca nic na czytelnika więc nie ogranicza wolnej myśli, rozwija ją w zamian. Jest lekka ale zarazem nie ma w niej zakłamania czy fantastyki co powoduje że jest pozycją dobrą.

 

Moim zdaniem książka ta jest warta uwagi, bardzo dobrze się ją czyta (przeczytałem ja w ciągu 8 godzin jedynie z przerwami na papierosa), bywa żartobliwa a wiedza w niej zawarta jest zarówno prosta, przydatna jak i dobrze przyswajalna.

 

Ocena 7/10

Edited by Seid
Link to comment
Share on other sites

Książka była już recenzowana na forum i opinie na jej temat były raczej średnie: http://www.ezoforum.pl/recenzje/66093-dugan-ellen-magia-ochronna-w-praktyce.html

 

Jako proste, łatwe i przyjemne wprowadzenie może być, ale tym bardziej zaawansowanym raczej nie pomoże pogłębić wiedzy, jest po prostu za płytka. Najgorsze są chyba te wierszowane zaklęcia mocno trącące grafomanią, które po polsku są jeszcze bardziej grafomańskie niż w oryginale.

 

Generalnie: ten sam poziom co np. Cunningham.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...