Jump to content

Zioła na usprawnienie pamięci


Much_ado_about_nothing

Recommended Posts

Witajcie,

 

Od dłuższego czasu, ze względu na ilość materiału którą muszę przyswoić na studiach szukam naturalnych sposobów na usprawnienie pamięci. Jednym, który znalazłam jest miłorząb japoński.

Co o nim sądzicie? Znacie jakieś inne wyciągi lub zioła na pomoc w usprawnieniu pamięci.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Oprócz miłorzębu działanie poprawiające pamięć przypisuje się żeń-szeniowi, imbirowi, yerba-mate i melisie. Działanie pojawia się po kilku tygodniach systematycznego stosowania.

Link to comment
Share on other sites

Gotu kola (Centella asiatica) tez poprawia pamiec i ma dzialanie uspokajajace. Jest to azjatyckie ziolko, popularne zwlaszcza w Indiach i stosowane w ajurwedzie.

Edited by megabat
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że piszę w tym wątku ale mam pytanie czy te zioła,które podajecie na koncentrację, można też podawać dziecku? Pytam bo moje dziecko też ma problemy z koncentracją.

Link to comment
Share on other sites

W takim wypadku, przede wszystkim, trzeba zadbać o rozpoznanie przyczyny niedoczynności i odpowiednie jej leczenie. Zaburzenia koncentracji powinny wtedy minąć. Ogólnie mówiąc lepiej leczyć przyczynę niż objawowo skutki.

Link to comment
Share on other sites

Uroki leczenia w ramach NFZ.

 

Gdyby problem się nasilał i uznasz, że już nie da rady to spróbuj terapii potrójnej złożonej z drożdży, oleju lnianego i jakiegoś preparatu lecytyny - może to być np. lecytyna sojowa. Jeśli nie pomoże to zastanowiłbym się nad wąkrotą azjatycką (gotu kola), ale raczej w postaci wyciągów wodnych ,a nie alkoholowych.

 

Oprócz gotu jest jeszcze roślina zwana brahmi, czyli bakopa drobnolistna. Problemem może być to, że nie pachnie i nie smakuje rewelacyjnie, ale powinna okazać się skuteczna. Były nawet badania mówiące, że stosowana u dzieci przez dłuższy okres czasu poprawia IQ. Potem co prawda pojawiły się inne badania, nie wykazujące takiego związku, ale producenci preparatów reklamują bakopę jako środek na super IQ.

 

Minusem ziół jest to, że ich działanie pojawia się dopiero po jakimś czasie, więc na początku będzie trzeba jakoś się przemęczyć.

Edited by Seid
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...