Jump to content

Planeta dominujaca w moim horoskopie


alieninside

Recommended Posts

Hej czy ktoś mogłby mi pomoc okreslic planete dominujaca w moim horo? Czy jest nią Pluton na descendencie? CZy wywyższony Mars? ale Mars przetracony przez Neptuna to pewnie nie. Czy moze mam zwrocic uwage na sile planet na te ktore dopiero co wzeszły gdy sie rodziłam?

 

http://patrz.pl/zdjecia/astro-kosmo

Link to comment
Share on other sites

Dobre pytanie. Do miana planety dominującej kandydują:

- Słońce w domicylu

- Mars w wywyższeniu

- Wenus i Jowisz w domicylach

 

Sporo. Jowisz i Wenus odpadają, ponieważ są w domach upadających i nie tworzą atrakcyjnego aspektu do świateł. Zatem albo Słońce, albo Mars. Dla mnie jednak Słońce. Dlaczego? Księżyc tworzy do niego trygon i jest w znaku ognistym, znaku troistości władztwa Słońca. Ponadto planeta dysponująca Marsem jest w znaku troistości Słońca. Uwagę zwraca gwiazda Wega, która jest na MC i ma naturę wenusjańsko-merkurialną. Wenus jest w znaku, który nie znosi Marsa i Słońca, ale Merkury już Słońce lubi. Wydaje mi się, że lekka przewaga w dominacji planetarnej jest po stronie Słońca, a tuż za nim Mars. Plutona bym w to nie mieszał...

 

Pozdrawiam!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za tak rozwinięta odpowiedź. Jednak z racji, że jestem osoba uczącą muszę sie dopytać o kilka kwestii:) Dlaczego uważasz, że Wenus w wadze upada? Z dosptenych mi źródeł (niestety tylko internet) wynika, że Wenus upada w Skorpionie ew w Baranie, a generalnie połączenie Wenus+Waga uważane jest za pozytywne. Czy może bierzesz tutaj pod uwagę jeszcze sam dom? że nie jest on domem znaczeniowo bliskim danej planecie? I po drugie Pluton (tutaj tez sie bede posiłkować info z netu), że jednak planeta przy osi jest dominująca- w tym przypadku Pluton na desc? Czy moze Dsc ma mniejsze znaczenie niz Asc i MC w wyborze planety dominującej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzięki, dobre pytania. Wenus w domu upadającym, nie w znaku upadającym oczywiście, co zaznaczyłem. Dom bierze się pod uwagę z tego tytułu, że jest uważany za jeden ze słabszych, w sensie emanacji planety. Dom szósty jest miejscem radości Marsa, dom dwunasty Saturna - obydwa są malefikami i obydwa się radują w miejscach, które nie są uznawane za przyjemne.

 

Oczywiście zdarza się, że benefik (tj Wenus, Jowisz, czasem światło) w domu szóstym, w dobrych aspektach, podnosi walory tego domu, więc praca (VI) jest bardziej przyjemna, samotność (XII) bardziej łaskawa, albo spadki (VIII) pojawiają się z tytułu śmierci, lub rozpadu (np firmy, lub grupy). Tu akurat znaczenia Wenus mają podwójne znaczenie, ponieważ włada ona Ascendentem.

 

Jeśli idzie o Plutona, to bez wątpienia naznacza relacje z ludźmi. Ale najważniejszą planetą mimo wszystko jest Słońce. I to na nie należałoby w pełnej krasie postawić. Pluton jest przyprawą, Słońcem daniem - jeszcze inaczej ujmując. Jedno daje intensywny typ relacji oparty na mechanizmach władzy - głębokiej emocji (najczęściej), drugi daje radość z życia, powołanie do kreatywności. Tak w skrócie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W perspektywie czasu należy "przełączyć się" z Wenus sześciodomowej na Słońce pięciodomowe. Ono ma więcej pola do popisu, ale być może ostatnia opozycja (w zasadzie to półkrzyż z Uranem i Plutonem) dała Wenus popalić. Z tego tytułu Słońce zostało zepchnięte chwilowo na plan dalszy. Ale ono jest kluczowe w horoskopie i bardzo ważne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

będzie ciężko bo jestem taka niepięciodomowa, odtwórcza a nie twórcza, flirty i romanse to też nie moja domena, a o dzieciach nie wspomne :sick: Musialabym się stać inną osobą.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Piórkiem u wagi jest Pluton na DSC. Już nakreśliłem troszkę, że to intensywność relacji, taka "ciężka" narracja. Trzeba pracować w relacjach z osobami, z którymi nie łączą jakieś "miłosne" plany, czyli spróbować wejść we własną skórę z osobami własnej płci, lub wiernymi przyjaciółmi także płci przeciwnej. Pluton też daje modele związane z władzą, przemocą, "siłowaniem się" psychicznym. Z tego tytułu trudno uruchomić V - domowe Słońce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...