Jump to content

Niespokojne niebo/dużo trąb powietrznych


ewike

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, dziś miałam straszny sen. Śniło mi się, że byłam z rodziną (mąż i dzieci, oraz siostra z mężem i dziećmi i moi rodzice) w Gdańsku (nie mieszkam w Gdańsku). Spacerowaliśmy po mieście, zwiedzaliśmy, pogoda była niepewna. I zrobiło się niespokojne niebo, kłębiły się chmury, pełno było trąb powietrznych, przerażeni parzyliśmy w którym kierunku się zbliżają. Schowaliśmy się w kościele, ale nie wiedziałam gdzie są mąż i córka - nie mogłam się do nich dodzwonić. W kościele było dużo ludzi. Gdy weszliśmy do kościoła próbowałam z trudem zamknąć ciężkie drzwi, bo zbliżał się silny wiatr. Przez okno zobaczyłam jak wali się w pobliżu wieżowiec. Później okazało się, że mąż z córką też są w kościele, udało im się schronić.

Obudziłam się przerażona, zdarzają mi się sny o tornadach, walący się wieżowiec już raz mi się śnił.

I jeszcze pojawia mi się motyw, że z trudem i przerażeniem wykonuję czynność, która w życiu nie sprawia mi kłopotów. Dziś śniłam, że wdrapuję się po drabinie do jakiegoś sklepu i przy tym boję się, nie umiem tego zrobić, jestem przerażona, zmęczona i już wiem, że nawet jeśli wejdę to później nie będę umiała zejść.

 

Proszę o interpretację/wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

Czasem się mówi, że nadciągają czarne chmury - sama wiesz co to znaczy. Czy Ty czasem nie masz niepewności jutra? Nie boisz się go ale tak mocno przesadnie wręcz? Bo nawet podczas spaceru pogoda była niepewna. I jeszcze to, że czasem śnisz tornado albo walący wieżowiec czyli coś co stworzyłaś też masz obawy, że nie przetrwa i zawali się wkońcu. Sam sen odzwierciedla być może nie jakieś wydarzenia tylko Twoją psychikę. A scena w kościele, Ty z całych sił starasz się zamknąć te drzwi, uchronić męża i córkę a oni sobie doskonale poradzili, schronili się bez Twojej pomocy. Być może wynika to z nadopiekuńczości. Takie własnie mam skojarzenia co do tego snu. To lęki i obawy projektują Ci w głowie takie rozmaite obrazy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...