Jump to content

Prosze o pomoc samorozwój. Mentor?


sideloskas

Recommended Posts

Hej trochę głupio się czuje, pisząc ten temat. Jednocześnie wiem, że pomoże on mi w zrozumieniu pewnych założeń.

 

Mam na imię Mateusz, swoją przygodę z "ezoteryką" zacząłem szmat czasu temu. Niestety nie było mi dane ćwiczyć regularnie. Zwykle są to po prostu chęci, które pojawiają się od czasu do czasu. Jestem strasznie zapuszczony jeśli chodzi o ezoterykę. Wiem, że zdziałałem już całkiem sporo, ale dopiero niedawno tak na prawdę wiem po co to robię. I dlaczego impulsywnie ćwiczyłem często rezygnując potem z ezoteryki ponieważ różne przeżycia i doświadczenia po prostu mnie pochłaniały.

 

Kiedyś usłyszałem Ciekawe zdanie "Prawdziwie zajmiesz się magią/ezoteryką kiedy jej nie będziesz potrzebował"

Prawda jest taka, że kiedy byłem młodszy po prostu potrzebowałem ją do swoich celów marzyłem o wielkiej mocy, czy też o tym, aby to co wyćwiczę wykorzystać. Teraz tak nie jest. Udało mi się w życiu całkiem sporo osiągnąć.. Mimo wszystkiego wiele rzeczy zauważam i dalej mnie do tego ciągnie. Teraz już nie mam mocnych potrzeb zachwycania, ułatwiania sobie życia.

 

Chce się zająć tym na poważnie, szukam mentora lub grupy, która będzie w stanie mnie poprowadzić po świecie ezoteryki. Dobrać odpowiednie systemy do mnie i nauczyć mnie z nich korzystać.

 

Mam dalej jednego mentora nie jest on taki jakiego oczekiwałem, ale zaakceptowałem Go a on mnie. Siedzi w mojej głowie i uczy mnie, często przez sen często przez jawe.

 

Poszukuje książek gdzie znajdę informacje o mechanizmach.. Jeśli ktoś wie o czym mowa poproszę o tytuły. Ponieważ tego obecnie mam szukać od roku. I dopiero teraz się za to zabieram..

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zapraszam na e-mail. Ponieważ tutaj nie ma możliwości dawania wiadomości prywatnej, co przyznam jest znacznym utrudnieniem w kontaktach.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

sprawy techniczne:

bo do wysłania / odbierania PW musisz mieć 10 naliczonych postów, w tej chwili masz ich 5, czyli jeszcze 5 do wysyłania i odbierania PW.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Link to comment
Share on other sites

Więc tak powiem ci to szczerze jako doświadczony poszukiwacz.To co ci mówią o magii czyli np "pojawi się gdy nie będziesz jej potrzebował" to stek bzdur,magia de facto nie jest czymś tak bardzo mistycznym jak się wydaje to można powiedzieć sztuka panowania nad ukrytymi siłami natury i własną podświadomością,a internet przesączony jest tonami fekali że się tak wyrażę (np powtarzane jak mantra pożal się Boże prawo trój powrotu) i bardzo ciężko ci z początku będzie odróżnić wartościową treść od niewartościowej,ja ci na początek polecę książki Księga rozkoszy,Psychonauta, wtajemnieczenie do hermetyzmu są to chyba najbardziej wartościowe książki na początek,no i uważaj na swojej drodze na osoby które wmawiają ci że dzięki nim możesz dużo osiągnąć w magii owszem możesz ale to nie dzięki nim bo tak naprawdę umiejętności magiczne można wypracować tylko i wyłącznie przez praktykę i ciągłe doskonalenie się nikt chodź by nie wiem jakim był magiem nie może zrobić tego za ciebie !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...