Skocz do zawartości

Prosze o pomoc samorozwój. Mentor?


sideloskas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej trochę głupio się czuje, pisząc ten temat. Jednocześnie wiem, że pomoże on mi w zrozumieniu pewnych założeń.

 

Mam na imię Mateusz, swoją przygodę z "ezoteryką" zacząłem szmat czasu temu. Niestety nie było mi dane ćwiczyć regularnie. Zwykle są to po prostu chęci, które pojawiają się od czasu do czasu. Jestem strasznie zapuszczony jeśli chodzi o ezoterykę. Wiem, że zdziałałem już całkiem sporo, ale dopiero niedawno tak na prawdę wiem po co to robię. I dlaczego impulsywnie ćwiczyłem często rezygnując potem z ezoteryki ponieważ różne przeżycia i doświadczenia po prostu mnie pochłaniały.

 

Kiedyś usłyszałem Ciekawe zdanie "Prawdziwie zajmiesz się magią/ezoteryką kiedy jej nie będziesz potrzebował"

Prawda jest taka, że kiedy byłem młodszy po prostu potrzebowałem ją do swoich celów marzyłem o wielkiej mocy, czy też o tym, aby to co wyćwiczę wykorzystać. Teraz tak nie jest. Udało mi się w życiu całkiem sporo osiągnąć.. Mimo wszystkiego wiele rzeczy zauważam i dalej mnie do tego ciągnie. Teraz już nie mam mocnych potrzeb zachwycania, ułatwiania sobie życia.

 

Chce się zająć tym na poważnie, szukam mentora lub grupy, która będzie w stanie mnie poprowadzić po świecie ezoteryki. Dobrać odpowiednie systemy do mnie i nauczyć mnie z nich korzystać.

 

Mam dalej jednego mentora nie jest on taki jakiego oczekiwałem, ale zaakceptowałem Go a on mnie. Siedzi w mojej głowie i uczy mnie, często przez sen często przez jawe.

 

Poszukuje książek gdzie znajdę informacje o mechanizmach.. Jeśli ktoś wie o czym mowa poproszę o tytuły. Ponieważ tego obecnie mam szukać od roku. I dopiero teraz się za to zabieram..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

sprawy techniczne:

bo do wysłania / odbierania PW musisz mieć 10 naliczonych postów, w tej chwili masz ich 5, czyli jeszcze 5 do wysyłania i odbierania PW.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak powiem ci to szczerze jako doświadczony poszukiwacz.To co ci mówią o magii czyli np "pojawi się gdy nie będziesz jej potrzebował" to stek bzdur,magia de facto nie jest czymś tak bardzo mistycznym jak się wydaje to można powiedzieć sztuka panowania nad ukrytymi siłami natury i własną podświadomością,a internet przesączony jest tonami fekali że się tak wyrażę (np powtarzane jak mantra pożal się Boże prawo trój powrotu) i bardzo ciężko ci z początku będzie odróżnić wartościową treść od niewartościowej,ja ci na początek polecę książki Księga rozkoszy,Psychonauta, wtajemnieczenie do hermetyzmu są to chyba najbardziej wartościowe książki na początek,no i uważaj na swojej drodze na osoby które wmawiają ci że dzięki nim możesz dużo osiągnąć w magii owszem możesz ale to nie dzięki nim bo tak naprawdę umiejętności magiczne można wypracować tylko i wyłącznie przez praktykę i ciągłe doskonalenie się nikt chodź by nie wiem jakim był magiem nie może zrobić tego za ciebie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...