Jump to content
alonetraveler

Brak koszmarów

Recommended Posts

alonetraveler

Jak w temacie - praktycznie w ogóle nie miewam koszmarów, z czego się bardzo cieszę, ale zastanawia mnie z czego to wynika. Zawsze interesowało mnie poznanie własnej psychiki, więc byłabym wdzięczna gdyby ktoś mnie nakierował.

Nieraz we snach widzę rzeczy, które teoretycznie można by uznać za koszmar, ale albo zupełnie mnie to nie rusza, albo nagle moja wola podświadomie przejmuję kontrolę nad tym, co się dzieje i albo przechodzę do innego snu, albo odwracam sytuację (np ktoś mnie goni i chce zabić, a w pewnym momencie odwracam się i to ja zaczynam gonić). Czasem po przebudzeniu aż mnie to przeraża, bo mam wrażenie jakbym była całkowicie znieczulona.

Dodam jeszcze, że jako małe dziecko miałam bardzo dużo koszmarów, ale przypadkowo wpadłam na pomysł spróbowania jawnego śnienia (z czego wtedy nie zdawałam sobie sprawy), tym sposobem uporałam się z dręczącymi zjawami i teraz złe sny miewam może 1-2 razy w roku. Od tego czasu nie trenowałam LD, więc obecnie raczej nie ingeruje świadomie w swoje sny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nygusek

No to sama sobie wytlumaczyłaś. Radząc sobie z koszmarami za pomocą świadomego śnienia dałaś znać swojej podświadomości, że to jest sposób, i że tak naprawdę nie ma się czego bać c:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...