Jump to content

Brak koszmarów


alonetraveler

Recommended Posts

Jak w temacie - praktycznie w ogóle nie miewam koszmarów, z czego się bardzo cieszę, ale zastanawia mnie z czego to wynika. Zawsze interesowało mnie poznanie własnej psychiki, więc byłabym wdzięczna gdyby ktoś mnie nakierował.

Nieraz we snach widzę rzeczy, które teoretycznie można by uznać za koszmar, ale albo zupełnie mnie to nie rusza, albo nagle moja wola podświadomie przejmuję kontrolę nad tym, co się dzieje i albo przechodzę do innego snu, albo odwracam sytuację (np ktoś mnie goni i chce zabić, a w pewnym momencie odwracam się i to ja zaczynam gonić). Czasem po przebudzeniu aż mnie to przeraża, bo mam wrażenie jakbym była całkowicie znieczulona.

Dodam jeszcze, że jako małe dziecko miałam bardzo dużo koszmarów, ale przypadkowo wpadłam na pomysł spróbowania jawnego śnienia (z czego wtedy nie zdawałam sobie sprawy), tym sposobem uporałam się z dręczącymi zjawami i teraz złe sny miewam może 1-2 razy w roku. Od tego czasu nie trenowałam LD, więc obecnie raczej nie ingeruje świadomie w swoje sny.

Link to comment
Share on other sites

No to sama sobie wytlumaczyłaś. Radząc sobie z koszmarami za pomocą świadomego śnienia dałaś znać swojej podświadomości, że to jest sposób, i że tak naprawdę nie ma się czego bać c:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...