Skocz do zawartości

(współ)praca z nową koleżanką(ZWERYFIKOWANY)


roszpunka79

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1 września szykuje mi się poważna zmiana w pracy- będę mieć nową współpracownicę. Dotychczasowa, z którą pracowałam przez ostatnie 10 lat, odeszła na zasłużoną emeryturę. Tamta współpraca układała się rewelacyjnie, byłyśmy zaprzyjaźnione. O nowej nic nie wiem, poza tym, że jest 5 lat młodsza ode mnie, ma już doświadczenie w pracy na tym samym stanowisku. Zadałam kilka pytań o naszą współpracę w nadchodzącym roku ( na taki czas będzie miała umowę).

 

Jaka ona jest ogólnie

Cesarzowa, 6 buław, księżniczka kielichów

Pierwsze co przyszło mi do głowy: ambitna , nastawiona na osiąganie sukcesów. Poza tym wydaje mi się, że jest osobą życzliwą i ciepłą w kontakcie. Choć jak patrzę na połączenie cesarzowej i 6 buław to wydaje mi się, że może mieć tendencję do dominacji. Może lubi przewodzić. Chyba jest też osobą bardzo twórczą, pewną siebie, zaradną, żywiołową i spontaniczną.

 

Jak będzie układać się nasza współpraca w nadchodzącym roku

Śmierć, 6 kielichów, 10 kielichów

Śmierć pokazuje chyba, że zaczyna się nowy etap dla mnie w pracy, w związku ze zmianą współpracownika. Same kielichy, więc chyba będzie dobrze. Wygląda na to, że się polubimy. Powinno być stabilnie. 10 kielichów wskazuje na satysfakcję ze współpracy.

Ewentualnie inna opcja: nie podejmiemy jednak współpracy, bo moja szefowa wróci do swoich pierwotnych planów (ona miała trafić do innego działu i innej osoby). Choć to chyba mniej prawdopodobne. Jestem teraz na urlopie, więc nie docierają do mnie informacje z pracy.

 

Mocne strony naszej współpracy

As mieczy, rycerz mieczy, królowa mieczy dobrany mag

Wygląda na to, że będziemy nadawać na tych samych falach. Będziemy mieć podobne spojrzenie na problemy. Nie będzie problemów z podejmowaniem decyzji. Chyba widać tu bardzo dobrą komunikację i porozumienie intelektualne. Będziemy się wzajemnie inspirować.

 

Ewentualne trudności we współpracy

7 monet, 7 kielichów, 9 buław dobrane 10 kielichów

Tutaj widzę jakieś oderwanie od realiów (7 kielichów), być może trudności w mieszczeniu się w terminach (7 monet). Może początkowo brak zaufania? (9 buław). A może karty pokazały, że niepotrzebnie snuję wizje (7 kielichów) niepowodzeń (7 monet), bo wszystko będzie ok. (10 kielichów)?. Nie wiem, te karty słabiej do mnie przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Gość Euterpe

z pierwszymi dwiema odpowiedziami zgadzam się

 

dobre strony: umiejętność nie zbyt wielkiego zaangażowania w tą relację, tzn. tyle o tyle, co w pracy; skupienie się na sobie i obowiązkach; jak któraś z was będzie mieć coś do drugiej, powie jej to bez obwijania w bawełnę; może też być bardzo sprawna komunikacja (jedna z was będzie rycerzem a druga królowa)

 

słabe strony: masz siódemki i dziewiątkę, a to trochę nawet trąci introwertyzmem

7 denarów - każde z was może być bardziej skupione na swoich "plonach"

7 pucharów - każda z was ma inne marzenia i oczekiwania

9 buław - ostrożność, w buławach jest dużo chęci i energii, aby się to rozkręciło, ale 9 będzie długo stać z boku i obserwować, może wcześniej została przez kogoś zraniona

tutaj z HB masz kapłana, a to osoba o dużej wiedzy, która chętnie by się z nią podzieliła, ale przez te karty izolacji (2x 7 i 1x 9), może trochę czasu zająć

 

 

ogólnie masz bardzo fajne karty, nie jest najgorzej :) każdy nowy musi przejść okres inicjacji :)

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to atrakcyjna kobieta, życzliwa, która zawsze może pomóc.

Zmiany w pracy się szykują, będzie wam dobrze się współpracowało, zaakceptujecie siebie.

Mocne strony to zrozumienie między wami, odważne decyzje, ale także dużo pomysłów i kreatywności.

Słabe strony - wielość pomysłów utrudnia wybór, duża ostrożność w działaniu,mogą wystąpić opóźnienia w realizacji.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Ogólnie patrząc po kartach (odnoszę się do ostatniego pytania) to powiedziałabym, że będziesz ją długo badać i obserwować...

będziecie się dogadywać, ale Ty będziesz bardzo ostrożna w kontakcie, taka z dystansem...

ale niepotrzebnie, bo karty masz bardzo ładne:-)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jaka ona jest ogólnie

Cesarzowa, 6 buław, księżniczka kielichów

Pewna siebie, własnie taka trochę księżniczkowata. Lubi iść do celu 'po trupach' powiedziałabym.

taka lekko o dwóch twarzach bym powiedziała.

Wiesz... Nie zdziw się, jak będzie kabelkiem ;)

 

Jak będzie układać się nasza współpraca w nadchodzącym roku

Śmierć, 6 kielichów, 10 kielichów

Duża zmiana Cię czeka. To bd coś zupełnie innego niż z poprzedniczką, czasem Ci się nawet zatęskni ale współpraca, wg mnie, bd przebiegała w spokojnej, miłej atmosferze :)

 

Mocne strony naszej współpracy

As mieczy, rycerz mieczy, królowa mieczy dobrany mag

Szybko i do celu. Nikt nikomu nie bd patrzył na ręce. Każdy ma swoje do roboty i tyle.

 

Ewentualne trudności we współpracy

7 monet, 7 kielichów, 9 buław dobrane 10 kielichów

Nie bd mogły się zgrać, by pracować na tych samych falach. Ty masz już wypracowany system, który ona prawdopodobnie bd chciała zmienić. Tutaj trochę każda bd chciała ciągnąc w swoją stronę. 10 kieli pokazuje wg mnie końcowe pójście na ustępstwa i dobrą współpracę.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Pewna siebie, własnie taka trochę księżniczkowata /QUOTE]

 

No, no Triduś masz nochala. Wieść gminna do mnie dotarła, że w poprzednim miejscu pracy była określana "poradnianą księżniczką". Ale nic to, bo wiadomo, że księżniczka może być jedna :D.

Też pomyślałam o tym, że czasem może się pojawiać tęsknota za przeszłością, bo miałam wielkie szczęście jeśli chodzi o współpracownika. Byłyśmy chyba najbardziej zgranym duetem w naszej "fabryce". I tak, zgadza się- mam już wypracowany system, a starych drzew się nie przesadza;).

Edytowane przez roszpunka79
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Częściowa weryfikacja

 

 

 

Jaka ona jest ogólnie

Cesarzowa, 6 buław, księżniczka kielichów

 

Momentami zachowuje się jak dziecko we mgle. Potrzebowała wsparcia, które zresztą ode mnie otrzymywała. Jednak pewien incydent spowodował, że podjęłam decyzję o zakończeniu matkowania. Generalnie bardzo sympatyczna osoba.

 

Jak będzie układać się nasza współpraca w nadchodzącym roku

Śmierć, 6 kielichów, 10 kielichów

 

Chyba już ładnie zdążyła się się zamanifestować śmierć. Po ok. dwutygodniowej sielance radykalnie zmieniło się moje nastawienie do koleżanki i naszej współpracy (powodem był w/w incydent). I tak, zatęskniłam za tym co było.

 

Mocne strony naszej współpracy

As mieczy, rycerz mieczy, królowa mieczy dobrany mag

 

Pierwsze trudności we współpracy zostały przegadane w szczerej rozmowie, bez owijania w bawełnę. Wywaliłyśmy sobie to co leżało nam na wątrobach w związku z tą nieprzyjemną sytuacją. Dzięki czemu trochę odpuściło, ale osad pewnie zostanie. Potencjału na przyjaźń lub bliższe koleżeństwo nie widzę.

 

Ewentualne trudności we współpracy

7 monet, 7 kielichów, 9 buław dobrane 10 kielichów

To co już wyszło to problemy z organizacją pracy, co powoduje poślizgi w terminach. Nie jestem jakimś furerem, ale jak dla mnie zbyt duże rozmemłanie. Poza tym w 9 buław pewnie widać ten, nabyty na skutek incydentu, dystans i ostrożność.

 

Przed nami jeszcze sporo czasu. To są pierwsze wrażenia, więc z pewnością coś jeszcze w ramach weryfikacji dorzucę.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...