Skocz do zawartości

Zabieg -> pies(ZWERYFIKOWANY)


pretoria

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem poddam mojego psa kastracji ( czego jestem przeciwniczką, ale czasami trzeba pójść na ustępstwa ). Jako, że jestem przewrażliwiona na punkcie mojego psa nieco się obawiam, plusem jest to, że będę asystowała podczas zabiegu.

Kastracja robiona ze względu na punkt 4.

 

1. Jak przebiegnie zabieg? 10denarów, cesarzowa, 6pucharów

Sam zabieg przebiegnie bardzo dobrze. Możliwe, że w cesarzowej widać mnie - będę się bacznie przyglądała i pomagała.

2. Jakie będzie samopoczucie mojego psa po zabiegu? rycek mieczy, 9buław, as mieczy, królowa pucharów

Będzie rozdrażniony i zdezorientowany, może stracić zaufanie do mnie lub będzie czuł niechęć i opór ze względu na ból i tak ważną utratę :P Dość szybko wróci do siebie.

3. Co kastracja przyniesie do roku czasu? ( co dzięki niej się zmieni ) sąd, as pucharów, giermek mieczy, król buław

Będzie poprawa w jego zachowaniu, stanie się taki jak wtedy, gdy miał implant ( kastracja chemiczna ). Ale nadal będzie miewał swe humorki i nieraz warknie, czy też pokaże zęby lecz będzie to 'łagodniejsze' niż zwykle.

4. Czy zostanie osiągnięty cel zabiegu? ( czy zmniejszy agresję wobec pozostałych domowników ) kapłan, 7pucharów, kapłanka, 4pucharów, 7mieczy

Myślę, że będzie tak jak napisałam powyżej ( pkt 3 ). Czyli się uspokoi, ale nadal będzie miał odchyły od normy :P

5. Jak długo będzie się goiła rana? rydwan, 5buław, król buław

Myślę, że będzie się nieco ciaprało :/

Odnośnik do komentarza
operacja powinna przebiec bardzo sprawnie, a rana szybko się zagaoić

 

mam jednak wątpliwości czy to zmniejszy jego agresję... Kto Ci takie coś powiedział?

 

Przeważnie tak jest ;)

Testosteron tak nie buzuje, aczkolwiek kastracja nie wyklucza go ze wszystkich miejsc. Kończę, bo jak sie rozpiszę to 3stronnicowa rozprawka wyjdzie :P

Edytowane przez pretoria
Odnośnik do komentarza
Gość Euterpe

ok.

 

po tych kartach coś mi się zdaje, że efekt nie będzie trwać zbyt długo (4 puchary + 7 mieczy). Mogę się jak najbardziej mylić, ale spytałabym się tak na wszelki wypadek jeszcze innych weterynarzy.

Odnośnik do komentarza

No moim zdaniem też bez zmian. Minie mu otępienie, przywyknie do swojej sytuacji i od nowa się zacznie. Nie lubi ich i tyle.

Zabieg bez problemów, zachowanie po standardowe. Ranę to on chyba będzie sobie rozgrzebywał - na to uważajcie.

Odnośnik do komentarza

1. Jak przebiegnie zabieg? 10denarów, cesarzowa, 6pucharów

zabieg dobrze, widać, że pies trafił w ręce kompetentnej osoby

2. Jakie będzie samopoczucie mojego psa po zabiegu? rycek mieczy, 9buław, as mieczy, królowa pucharów

będzie osłabiony, apatyczny

3. Co kastracja przyniesie do roku czasu? ( co dzięki niej się zmieni ) sąd, as pucharów, giermek mieczy, król buław

coś się ewidentnie zmieni tak jakby się ożywi, zrobi potulny?

4. Czy zostanie osiągnięty cel zabiegu? ( czy zmniejszy agresję wobec pozostałych domowników ) kapłan, 7pucharów, kapłanka, 4pucharów, 7mieczy

tak zdecydowanie, ale widać, że tylko dzięki temu zabiegowi i w sumie można by było zorbić coś jeszcze

5. Jak długo będzie się goiła rana? rydwan, 5buław, król buław

ja myślę, że szybko, ale będzie przy tym trochę zachodu

Odnośnik do komentarza
Ja też nie widzę poprawy po zabiegu. Weterynarz chyba na siłę szuka rozwiązania.

 

Nie wet, a domownicy ;)

 

Jakbym miała tą 100% pewność, że się poprawi to lżej by mi było się pozbyć jego jajeczek, no ale mi tyle razy szli na rękę przez niego, to też powinnam w końcu pójść.

 

Dziękuję wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
1. Jak przebiegnie zabieg? 10denarów, cesarzowa, 6pucharów
Spokojnie i bez większych nerwów.

 

2. Jakie będzie samopoczucie mojego psa po zabiegu? rycek mieczy, 9buław, as mieczy, królowa pucharów
Waleczne z wahaniami przymilania się.

 

3. Co kastracja przyniesie do roku czasu? ( co dzięki niej się zmieni ) sąd, as pucharów, giermek mieczy, król buław

Wg mnie niewiele (zaczęłam jakoś od końca interpretować w ogóle). Dalej bd wybuchy, złość, gryzienie itd.

 

4. Czy zostanie osiągnięty cel zabiegu? ( czy zmniejszy agresję wobec pozostałych domowników ) kapłan, 7pucharów, kapłanka, 4pucharów, 7mieczy

Początkowo tak ale później, jak dla mnie -wszystko wróci. Ja nawet nie wiem, czy ten zabieg nie wpłynie 'traumatycznie' na niego i w jakiś sposób nie bd chciał się odgryzać itd.

 

5. Jak długo będzie się goiła rana? rydwan, 5buław, król buław

Pierwsze, co przyszło mi na myśl, żebyś kupiła taki kołnierz na głowę, co by pies nie dotykał tego miejsca, bo odnoszę wrażenie, że pies bd się drapał i naruszał chore miejsce co przedłuży czas gojenia się rany.

 

Patrząc ogólnie na rozkład poprawa będzie niewielka.

Odnośnik do komentarza

Ja nawet nie wiem, czy ten zabieg nie wpłynie 'traumatycznie' na niego i w jakiś sposób nie bd chciał się odgryzać itd.

 

 

 

Właśnie tego też się obawiam :/

Nie wiem, może te karty wyszły takie, bo jestem przeciwna kastracji ...

 

A kołnierz musi być obowiązkowo :)

 

 

Dziękuję Wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zabieg przebiegł dobrze, z wetem robiłam dużo operacji i to była pierwsza przy, której się stresował - chyba obawiał się, że na niego naskoczę, bo chucham i dmucham na moje zwierzaki.

Samopoczucie rewelacyjne. Zachowuje się jakby w ogóle nie miał żadnego zabiegu... Od razu po wybudzeniu wstawał, jadł, natomiast był lekko osłabiony. Na drugi dzień wzięło go na zabawy i bieganie, ale pierwszego dnia jak chciałam zrobić mu okład to troszkę na mnie warkotał, także baaaardzo minimalne rozdrażnienie podczas dotyku świeżej rany.

Rana - nie wsadza w nią ryjka także kołnierz jest zbędny, ale zakładam go jak wychodzę z domu i na noc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...