Jump to content

Odwołanie od decyzji (ZWERYFIKOWANY)

Guest Noa20

Recommended Posts

Mam zamiar napisać odwołanie od decyzji TOwarzystwa Ubezpieczeniowego, które odmówiło przyznania odszkodowania z mojego OC w życiu prywatnym osobie trzeciej. TU powołało się na jakiś niejednoznaczny paragraf w warunkach ubezpieczenia i na tej podstawie odmówiło wypłaty świadczenia poszkodowanemu.

Sprawy tak łatwo nie odpuszczę i złożę odwołanie, coby pokrzywdzony nie był stratny.

Czy moje odwołanie będzie skuteczne i Ubezpieczyciel zmieni decyzję?

Moc, Wieża, Świat ( rozkład robiłam z całej talii kart)

W mocy widać moją walkę i chęć wygrania sprawy ale wieża świadczy o tym, że jednak odpuszczę lub decyzja znów będzie odmowna. A świat hmmm .. w tym układzie widzę to 50/50 , czyli albo na całkowite zakończenie sprawy albo na konsultację z jakąś firmą odszkodowawczą, która podejmie się prowadzenia sprawy i w efekcie zwycięstwo niewykluczone.

Ja czytam karty tak: 1 karta zawsze daje mi odpowidz na zadane pytanie :) czyli Moc mowi, ze dobrze zrobisz odwolujac sie a powodem tego jest WIEZA czyli ze nie poszlo po Twojej mysli... wynik Świat... myślę że uda Ci sie zwojowac i postawic na swoim.

Powodzenia.

Czy moje odwołanie będzie skuteczne i Ubezpieczyciel zmieni decyzję?

Moc, Wieża, Świat ( rozkład robiłam z całej talii kart)

A jaka podsuma?

Jak dla mnie powinnaś zawalczyć, widać, ze zrobisz niemały dym (wieża) i powinno Ci się udać.

A jaka podsuma?

.

Nie sumuję kart Trido:) ale wyszedł Mag

Dzięki wszystkim za interpretację, dodaliście mi motywacji do działania:)

W ciągu 30 dni powinna być weryfikacja.

• 1 month later...

WERYFIKACJA

Dopiero dziś przyszła odpowiedź.

Znowu niekorzystna dla mnie. Tak myślałam, że ta Wieża w środku powali Moc i Świat. I to dosadnie bo ubezpieczyciel powołał się na nowy argument (chyba ten Mag z sumy) i to taki, że odcina mi dalszą drogę do osiągnięcia swojego w tej sprawie.

Edited by Noa20
Dop weryfi

No widzisz, to takie właśnie nasze umiejętności karciane, moja droga.

Tak może dla pewności to sprawdź z kimś ten papier, z kimś takim, kto zna się na tych sprawach. Lepiej z samym radcą prawnym w tej dziedzinie.

Czasami tak w życiu bywa, że sytuacja wygląda na beznadziejną, a tu potem okazuje się, że jest inaczej/lepiej.

Tak piszę, bo pamiętam taką sprawę z mym kolegą. Wyglądało to na sytuację patową, on jednak poszedł (i to nawet tak bez nadziei, poszedł dlatego, bo inni go namówili na to) do adwokata i tamten mu wszystko "odkręcił". Rezultat tego wszystkiego był taki dobry, że kolega sam nie spodziewał się takiego pomyślnego obrotu sprawy.

Dzięki latku za radę. Z TU mam doświadczenie, kiedyś miałam grubszą sprawę, długą i zawiłą, którą wygrałam z pomocą prawników. Wiem jak to działa mniej więcej.

Gdyby ta sprawa była jakaś poważna i chodziłoby o większą kasę to od razu oddałabym papiery do kancelarii.

Ale gra nie warta świeczki w tym przypadku. Zresztą zastanawię się jeszcze.

Jedno wiem: w tym towarzystwie już się nie ubezpieczę ze względu na szereg wykluczeń.

Edited by Noa20