Jump to content

Boski Tarot - Dziedzictwo Zaginionej Cywilizacji


Kedrigern

Recommended Posts

boski-tarot.jpg

W zestawie „Boski Tarot” znajdziemy :

-Obszerną grubą książkę

-Karty

-Woreczek na karty

 

Książka składa się z dwóch części. Z opowiadania oraz z znaczenia kart. Kończy ją miły i przydatny Aneks zawierający ćwiczenia z kartami, rozkłady,połączenia kart z żywiołami,planetami,znakami z horoskopu oraz numerologią.

 

Opowiadanie jest miłą wciągającą lekturą, w której jest poruszana kwestia tworzenia Tarota Snów, jak i powód powstania talii Boskiego Tarota. Główną jego tematyką jest „Dziedzictwo Zaginionej Cywilizacji”.Opowiadanie zaliczył bym do fantastyki, ale oczywiście każdy może mieć własne zdanie.

 

Drugą część książki poprzedza opis, w którym autor tłumaczy dla czego jego karty są tak nie typowe,dla czego chciał uciec od archetypowej symboliki. Przeczytanie tego zdecydowanie wiele wyjaśnia, mimo być może sceptycznego nastawienia na początku do kart, może zdecydowanie przekonać do zmiany nastawienia.

 

Opisy Kart są bardzo dokładne .Opisują wygląd, znaczenie, a nawet przyporządkowanie kart do planet i żywiołów.Jednak autor, pozostawił tak ,że pole manewru dla naszych spostrzeżeń. Oprócz samego autora do opisu kart swoje zdania podają także znane osobistości tj:

Ciro Marchetti-znany wśród tarotowej społeczności artysta, grafik komputerowy z licznymi nagrodami na koncie za swoje prace

Ruth Ann i Wald Amberstone-założyciele szkoły tarota a także jego nauczyciele

James Ricklef- uznany Mistrz Tarota,wykładowca,pisarz i tarocista. Prowadzący warsztaty na sympozjum tarota

Leisa ReFalo- Autorka dwóch talii,książek,czasopism,lekcji i innych kwestii powiązanych z tarotem

 

Na końcu każdej karty jest podany również cytat który zarówno pomaga w zrozumieniu znaczenia karty, jak i daje do myślenia.

 

Książka ma miłą, lekko śliska miękka w dotyku oprawę. Dobrze się ją przegląda jak i czyta. Jest pełnowartościową dużą książka w przeciwieństwie do większości książeczek dodawanych do kart.

 

Karty mają wymiary 11.5 cm wysokości, na 7 cm szerokości . Są lekko śliskie, gładkie i mają pozłacane brzegi które zdecydowanie usprawniają przepływ energii .Można by powiedzieć ,że dominuje w nich mrok. Nic omylnego. Obraz znajduje się na czarnym tle , gdyż to własnie czarny kolor pozwala na większe dostrzeżenie szczegółów naszemu umysłowi. Dobrze się je tasuje i rozkłada. Są bardzo wygodne a obrazy są bardzo nie typowe, piękne i dokładne. Dzięki odmienności tej talli od większości, które bazują na kartach R.Whita można spostrzec nowe ich znaczenie i zauważyć to co wcześniej było niezauważalne.

 

Woreczek jest to dość prosty aczkolwiek przydatny i jest to miły prezent. Wielu tarocistów wyznaje zasadę trzymania wszelkich kart w woreczkach. Nie jest on może oryginalny, jednak poręczny i jak to woreczek prosty w użyciu. Dzięki czarnemu kolorowi (który jest polecany na wszelkie woreczki do talli), karty są odizolowane od otoczenia przez co nie wchłaniają energii będąc na spoczynku i nie trzeba tak ich często czyścic z wpływów.

 

Jedyny zarówno plus jak i minus który znalazłem, to odrzucenie archetypowych szczegółów. Dla jednego może to być błogosławieństwem, dla innego przekleństwem.

 

Cały zestaw ocenić mogę zdecydowanie wysoko. Jest wart zakupu i myślę ,że za równo pasuje on dla doświadczonego tarocisty jak i początkującego. To najlepszy zestaw jaki dotąd widziałem.

 

Ocena 10/10

Edited by zoska1977
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...