Jump to content

Wiedza


Yoko

Recommended Posts

Widzę wiele atutów i pomysłowości chętnie wam polecę pewną lekturę której niestety jakimś cudem w Polsce nie dostaniecie i chyba nie łatwo w europie, ale pomińmy to dla tego co mu się to uda;

 

- NECRONOMICON + SPELLBOOK

- THE WITCH'S SHIELD

- PROTECTION REVERSAL MAGICK

- THE CRAFT

- THE KEY OF SOLOMON THE KING ( CLAVICULA SALOMONIC)

- SORCERER'S SECRETS

- EVOLUTIONARY WITCHCRAFT

- THE WITCH'S JOURNAL

 

Miłej lektury :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że owe pozycje są Ci doskonale znane i zapewne w oryginale.Napisalas ,, pewną lekturę" a jest więcej niż jedna.Chodzi Ci o coś konkretnego z tej listy?

Link to comment
Share on other sites

 

Widzę wiele atutów i pomysłowości chętnie wam polecę pewną lekturę której niestety jakimś cudem w Polsce nie dostaniecie i chyba nie łatwo w europie,

 

Niektóre książki z tej listy zostały przetłumaczone na język polski i można je bez większego problemu kupić w sklepach internetowych albo na Allegro. Resztę można dostać chociażby na amazonie, wystarczy mieć konto. Dla tych, którym szkoda kasy (na niektóre pozycje z listy szkoda nawet złotówki) są inne, nie do końca legalne, alternatywy. Ogólnie zdobycie pozycji z listy nie stanowi żadnego problemu ;)

 

"Protection and Reversal Magick" Jasona Millera można było dostać na ezoforum do recenzowania zupełnie za darmo. Recenzja była na forum, obecnie jakoś nie mogę jej znaleźć, ale jest nadal dostępna na blogu Errora, który książkę oceniał:

Magiczne zapędy nieodpowiedniej osoby: "Podręcznik magii ochronnej i cofania uroków" Jason Miller

 

Evolutionary Witchcraft wydano u nas jako "Ewolucję czarów". Autorka zajmuje się tradycją Feri - obecnie nie określa się juz w ten sposób, bo inni uczniowie Andersonów twierdzą, że wprowadziła zbyt dużo zmian do tradycji. Feri to odmiana czarownictwa, które teoretycznie łączy ze sobą bardzo wiele różnych rzeczy: szamanizm, wierzenia celtyckie, Hunę, teozofię i parę jeszcze innych elementów. To wszystko jest dodatkowo uzupełnione wizjami Andersona. Ogólnie mówiąc to spory misz-masz i niektórych może przyprawić o zawrót głowy, ale są tacy, którym książka się podoba.

 

W "The Witch's Shield" jest to samo co w innych książkach Penczaka (a napisał ich sporo, bo kilkanaście), czyli nic sensownego :> Sam autor znany jest zresztą nie ze swojej ogromnej wiedzy, ale z książki poświęconej gejom czarownicom oraz z tego z kim śpi.

 

Ogólnie lista tyłka nie urywa, jaj też nie - zwłaszcza w kwestii książek poświęconych czarownictwu :> Jeżeli ktoś lubi takie okołowiccańskie klimaty (w płytkim wydaniu - bądźmy szczerzy) to może zawsze poczytać Cunninghama i inne książki wydane po polsku. Wyjdzie taniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...