Jump to content
megabat

Leap Castle- duch

Recommended Posts

megabat

Podobno smierdza siarka. W Irlandii, w Leap Castle jest ,,cos" zwane elementalem, ktore smierdzi i moze cie popchnac, albo porzadnie wystraszyc. Podobno zostalo stworzone przez dawna wlascicielke, ktora sie bawila magia, ale sa rozne teorie. Wiecie moze co to jest ten caly elemental?

_____

Temat przeniesiony z dyskusji o demonach jako fizyczne istoty/error404

Edited by Kobalt60

Kobalt60

Oddzielanie zabobonów i mitów od praktyki magicznej i rzeczywistości, to bardzo potrzebna czynność. Atrakcje turystyczne to nie magia ^^

A co Elementali, to o podstawowe informacje wystarczy zapytać wujka google ;) albo poszperać na forum.

Edited by Kobalt60

megabat

No wlasnie to co mowi wujek google nie za bardzo pasuje, wiec myslalam ze to jakis inny elemental. Ten podobno smierdzi jakas guma czy siarka, ma nieksztaltna twarz i moze cie zaatakowac. Niektorzy twierdza, ze zostal stworzony w celu odpedzania intruzow, moze nawet wczesniej niz zamek zostal wybudowany.

Guest User2

Jak dla mnie to nie elemental tylko demon. Ew. poniższy byt ze świata astralnego.

Kobalt60

Nie ma specjalnie po co się rozwodzić nad legendą/mitem.

Można z tej historii spróbować wyciągnąć jakieś informacje historyczne, które mogą się przydać praktycznie, a bajanie o manifestującym fizycznie się duchu, wrzucić do śmietnika z napisem "odpady do recyklingu" :)

Zaraz mi się oberwie, że jestem człowiekiem małej wiary, ale tendencje do ubarwiania świata, ludzie opanowali perfekcyjnie. Póki sam nie zobaczę/poczuje nie uwierzę.

megabat

Wnoszac z krwawej historii zamku, moze byc to cos bardziej demonicznego.

The Elemental | Leap Castle

tutaj kilka teorii powstania tego czegos (po angielsku)

Leap Castle to najbardziej nawiedzony zamek w Irl, czesto odwiedzany przez roznych ghost huntersow

W tym filmiku na minucie 9:21 dosc powaznie wygladajacy pan wyjasnia, ze elemental to nizszy duch(?), ktory czesto wystepuje na wiejskich terenach, jest nieprzewidywalny i przywiazuje sie do jednego miejsca. Wiec jednak to okreslenie jest uzywane do nazwania czegos takiego.

Edited by Kobalt60

Kobalt60

Wali ciekawostką do ściągania turystów na kilometr.

megabat

No nie wiem czy temat duch jest odpowiedni. W Leap Castle jest wiecej duchow, a to jest cos raczej demonicznego. Ale mniejsza z tym.