Jump to content

O trafności wróżb słów kilka


Guest skorpion8828
 Share

Recommended Posts

Karty pokazują Ci prawdopodobieństwo danego zdarzenia w momencie, w którym pytasz. Choćby dlatego nie warto pytać o przyszłość związku, kiedy właśnie pokóciłaś się z partnerem, bo prawdopodobieństwo zostanie przekłamane.

Co do sytuacji z obrączką, to zwyczajnie możesz wpływać na pole energetyczne, czy coś (error404 ratuj:D) i dlatego nie działa, bo to zaburzasz zbyt intensywnie myśląc, czy chcąc niemyśleć.

Link to comment
Share on other sites

Karty pokazują Ci prawdopodobieństwo danego zdarzenia w momencie, w którym pytasz. Choćby dlatego nie warto pytać o przyszłość związku, kiedy właśnie pokóciłaś się z partnerem, bo prawdopodobieństwo zostanie przekłamane.

 

Mogłabyś to dokładniej wyjaśnić?

Link to comment
Share on other sites

Zadziałanie wróżby zależy od wielu czynników. Jak to w życiu bywa.

 

-po pierwsze nie jest to wyrocznia, tylko zwykłe wróżenie. Więc we wróżbach nie ma się co spodziewać idealnego odwzorowania przyszłości, jak to nazwała Czarownica- określenie najbardziej prawdopodobnej wersji, ale nie jedynej

-osoba interpretująca. Doświadczona osoba, zdecydowanie będzie miała większą trafność w odczytywaniu symboli niż osoba, która trzyma karty 2 raz w życiu.

-inne umiejętności. Trudno to dokreślić, ale nie każdy ma talent do wróżenia. Tak samo jak nie każdy może być kierowcą rajdowym, astronautom, czy lekarzem. W taki sposób nie każdy będzie umiał wróżyć/posługiwać się magią (wbrew opinii co niektórych "tarocistek", to się łączy)

 

I jeszcze jedno, czy jest możliwe żeby osoba miała jakąś barierę energetyczną albo coś w tym stylu? tzn. teraz podam na swoim przykładzie...moja mama dość często wróżyła sobie obrączką i zawsze miała 100% sprawdzalność. Odkąd ja dowiedziałam się o tym to jakby ręką odjął. Sprawdzalność wynosi 0. Nie wiem czy sobie coś ubzdurałam czy faktycznie jest coś na rzeczy bo jak tylko o czymś się dowiem (wróżba, etc.) to tego nie ma, odwraca się.

Zastanawia mnie to od jakiegoś czasu dlatego pytam osób które się na tym znają, więc proszę o poważne komentarze. Jestem zwyczajnie ciekawa ;) Pozdrawiam ;)

 

Albo nie masz talentu, albo brakuje Ci jakieś ważnej elementarnej wiedzy w takiej metodzie wróżenia. Musisz to skonfrontować jeszcze raz, analizując metodę wróżenia i interpretacje otrzymanych wyników. Nie ma na to innej rady. Bajanie o osłonach energetycznych można wsadzić tam gdzie ich miejsce- do baśni.

Edited by Kobalt60
Link to comment
Share on other sites

A jeśli takie "zachwianie" w odczycie przesłania pochodzi od osoby, która wróżby kilka lat. Też należy to traktować jako jedną z wielu możliwości?

 

Wróżba, to ciągle wróżba. Nie ważne jak doświadczona osoba ją wykonuje, to nie wszystko musi się zgadzać. Choć zapewne osoba, która podchodzi do tego poważnie odbierze to jako lekcje, a nie wybiórczo wypchnie i będzie pamiętać tylko sprawdzone wróżby.

Link to comment
Share on other sites

Ok, czyli jak rozumiem, to że dzisiaj wyszło mi np. brak pracy nie oznacza że jutro też by wyszedł ten brak pracy? Oczywiście pomijam częstotliwość wróżenia, bo to jest oczywiste, chodzi mi tylko o taki przykład ;)

 

Tak, dokładnie jak napisałaś. Przy czym oczywistym jest, że z taką częstotliwością to niewiele się zmieni, chyba, że w ciągu tego wieczora zaprzesz się przeciw 'złemu losowi' i nagle wyślesz tysiąc CV i listów motywacyjnych, czego do tej pory nie robiłaś.

 

Ale to może a nie musi wpłynąć na wróżbę, bo prawdopodobieństwa niektórych zdarzeń nie da się tak łatwo "odkręcić". Tego niestety raczej nie sposób również obliczyć, poza tym jak już napisaliście, nakłada się tu na siebie milion innych aspektów, dlatego najważniejsze, by wróżby traktować jak wskazówki, a nie wyrocznię. (a dla wróżbitów - by nie programować klientki, że np za rok mąż na 100% zacznie zdradzać. Można natomiast powiedzieć, że jeśli obecna sytuacja się nie zmieni to tak się może stać)

 

A już o samym wpływie częstotliwości wróżenia to temat rzeka, bo tu jeszcze nakłada się aspekt, że jeżeli pytasz się o coś w którkich odstępach czasu, to też karty jakby "tracą na wartości" - tzn Wieża w skali roku oznacza najprawdopodobniej co innego niż Wieża, która wyskoczyła w pytaniu o jutrzejszy dzień...

 

To też trochę jak z prognozą pogody. Na najbliższy czas sprawdza się bardziej precyzyjnie niż te długofalowe, chociaż też prawdopodobieństwo pewnych zdarzeń gdzieś w odległej przyszłości może być tak wysokie, że również będzie się to dało zobaczyć kartami, tak jak to, że za 10lat w lipcu będzie powyżej 10stopni i może tego nie zmienić żadne zdarzenie po drodze.

Link to comment
Share on other sites

Przychylę się do zdania, że spore znaczenie ma umiejętne odczytanie i wyczucie kart przez stawiającego wróżbę. Na moim przykładzie (a ciągle się uczę) : zawsze, kiedy wychodził mi układ 'spóźnienie', odczytywałam go jako spóźnienie, a tymczasem okazywało się, że układ ten reprezentuje u mnie ślub/wesele, nie ma nic do spóźnień. Zatem chyba można powiedzieć, że jeśli ja, jako osoba wróżąca, nie mam dużego doświadczenia, może to znacząco obniżyć trafność wróżby.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest Waldarius

Przyszłość zapisana jest w naszym umyśle, kierując się do wróżki otwieramy jej drzwi do naszego umysłu, by mogła stąd cokolwiek odczytać, problem tylko taki, czy skończy się jedynie na odczytywaniu, czy może dojść do czegoś więcej, np do zaszczepiania różnych niepożądanych dla nas treści. To że czasami wróżby nie działają, to niekoniecznie wina nieumiejętności wróżki, ale naszych systemów obronnych, które te otwarte drzwi dla nieznanych, niezaufanych osób szybko zamykają. No i wyraz wina powinien być wzięty w cudzysłów, bo to raczej prawidłowa pozytywna reakcja obronna. Żydzi już w starym testamencie zabezpieczali się przed różnymi praktykami magicznymi np w znanych słowach "Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów", bo to to samo co otwieranie drzwi i wpuszczanie do domu każdego nieznajomego. Przypomina to trochę grę w rosyjską ruletkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...