Skocz do zawartości

Szukam "nauczyciela" :) - Angelologia


Yumiko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, szukam kogoś, kto mnie nieco nakieruje i pomoże :) Od jakiegoś czas staram się coraz bardziej zagłębiać w temat Aniołów i naszych Opiekunów, jednak czasem czuję, że stoję w miejscu, nie wiem, co dalej itp. Dlatego potrzebuję kogoś do luźnych rozmów na te tematy :)

 

:aniolek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Oooo Arkenas jejka, w dobrym momencie napisałeś posta o Aniołach, bo mam ostatnio spory problem... A nawet kilka :ok2:

 

1. Mówi się, że jest 7 Archaniołów i znalazłam dwie różniące się od siebie grupy:

a) Rafael, Michael, Gabriel, Zaphiel, Zadakiel, Camael, Haniel

B) Rafael, Michael, Gabriel, Uriel, Selafiel, Jehudiel, Barachiel

czy możesz mi wyjaśnić, skąd taka, w sumie dość znacząca, różnica? I która z tych grup jest właściwa tak po prawdzie?

 

2. Czy możesz napisać mi coś więcej o Barachielu i Jehudielu? Bo ciężko znaleźć o nich informacje.

 

3. Jak wg Ciebie można się komunikować z Aniołami?

 

4. Czy Opiekun / Przewodnik to wg Ciebie to samo?

 

3 i 4 są zadane z ciekawości.

 

PS. Oczywiście sama też 'zajmuję się' Angeologią ale no to są kwestie, które sprawiają mi 'problem'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Trido - w takim razie znaczy, że napisałem w samą porę. ;)

 

1. Moim zdaniem właściwa grupa siedmiu Archaniołów, to: Michał, Rafael, Gabriel, Zadkiel, Haniel, Uriel i Jofiel. Z tego, jak ja wyczuwam te istoty ta grupa wydaje mi się być najbardziej właściwa.

Różnica wynika z różnych interpretacji tych energii, jakie są reprezentowane przez Archaniołów. Jak również z tego, jak ktoś z osób jasnowidzących, dostrzegających Archanioły je nazwał, określił.

 

2. Właściwie nie słyszałem o tych Archaniołach - także nie będę mógł napisać więcej na ich temat.

 

3. Myślę, że najlepiej znaleźć swój własny, indywidualny sposób. Ja zacząłem od kontaktu z Przewodnikiem duchowym. Gdy opanowałem wyczuwanie tej istoty zabrałem się za istoty takie, jak Archanioły. Myślę, że można zacząć od zamknięcia oczu i próby złapania kontaktu z Przewodnikiem. Jeśli to się uda, to można wtedy starać się wyczuć energię Archaniołów właśnie. Moim zdaniem nie są potrzebne jakieś specjalne inwokacje, modlitwy, czy medytacje, choć te oczywiście mogą być skuteczne i jeszcze bardziej zwiększyć nasz kontakt. Natomiast ja zawsze proponuję osobom zaczynającym swoją "przygodę" z Archaniołami, Aniołami od własnych praktyk, indywidualnych sposobów, które najlepiej działają na podświadomość danej osoby i są zgodne z jej intuicją. Myślę też, że intuicja ma ogromne znaczenie i odpowiednie wyczuwanie kontaktu z nim, energii, jaką za sobą niosą etc jest kluczowa. Niemniej jednak jeśli dla kogoś działają modlitwy, czy medytacje i są dla danej osoby skuteczne - oczywiście można je stosować. Tak samo jak np. palenie świecy w kolorze odpowiednim dla energii danego Archanioła również jest bardzo przydatne. Innymi słowy: cokolwiek działa na Ciebie, może być skuteczne w kontakcie z Archaniołami. :)

 

4. Z mojej praktyki i doświadczeń wynika, że Opiekun i Przewodnik to ta sama istota. Przewodnik duchowy, to istota oświecona, która ma za sobą drogę, którą obecnie przeżywamy. Jest to dusza do nas podobna, często pochodząca z tego samego lub podobnego świata. Często Przewodnik duchowy to dusza o podobnych cechach i charakterze do naszej, mająca te same lekcje za sobą, które obecnie przerabiamy.

 

Mam nadzieję, że pomogłem. :) Jakby co, to pytaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A jaką klasyfikację tych Archaniołów przyjęłaś, tzn. według jakiego źródła, jakiej - czyjej koncepcji? bo to tak do końca właściwie nie wiadomo, kto i dlaczego uznał, że pewne określone duchy niebieskie mają być archaniołami a ich liczba zresztą też jest różnie podawana.

Swego czasu zajmowałam się tą tematyką, ale z innej strony i wtedy dotarło do mnie jak różne są przekazy (źródła) dotyczące aniołów. Nie jestem ekspertem w dziedzinie angelologii a mnogość tych źródeł i rozbieżność przypisanych aniołom funkcji przyprawia mnie o zawrót głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej zasadzie niby, ma działać to palenie świec?

Na zasadzie zwiększenia komfortu, ułatwienia osobie kontaktu, "pracy" z danym Aniołem, Aniołami. Np. w przypadku, w którym podświadomość danej osoby potrzebuje takiego bodźca, by móc sobie ułatwić kontakt (ponieważ samo mentalne kontaktowanie, odwoływanie etc wydaje się dla danej osoby niewystarczające). Także dla osób po prostu lubiących używać "fizycznych rekwizytów" że tak to ujmę, a nie tylko mentalnych.

Edytowane przez arkenas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po pierwsze prawdziwa magia/nauka o aniołach to nie jakaś tam angelologia a enochia (od biblijnego Enocha) .Po drugie nie ma 7 archaniołów jest ich więcej,zapoznaj się z starymi kabalistycznymi tekstami i podaniami to jedyne te w sposób niezakłamany mówią o tematyce aniołów.Jeśli chodzi o kontakt archanioły Rafaela,Gabriela,Michaela i Uriela ewokujesz podczas Mrop-u (mniejszego rytuału odpędzenia pentagramu) i można wtedy z nimi pogadać o ile będą chciały a raczej nigdy nie chcą podczas pierwszych prób ja żeby dotrzeć do Gabriela walczyłem 7 miesięcy ale się udało, co do reszty aniołów poczytaj sobie właśnie książki o tematyce magii enochiańskiej, zapoznaj się też z pdf-ami fratera lvx które znajdziesz na chomiku.A teraz złe info dla ciebie zapewne przypłacisz zdrowiem albo życiem prawdziwe kontakty z tymi istotami po pierwsze samo czytanie zewów w języku enochiańskim zwraca uwagę tych istot, po drugie wcale nie są one "dobre" to zwyczajne sługusy niektóre są tępe jak mój lewy but inne przewyższają nas inteligencją wielokrotnie ale wszystkie aż przytłaczają energią i jeśli nie miałeś przed sobą tak około rocznego przygotowania polegającego na codziennej praktyce (mrop,mroh,WRIH planet,mrih,środkowy filar,ewokacje,zwierciadle duszy,i.o.o, i wielu innych ) zapewne się ciężko pochorujesz albo nawet i umrzesz.Następną wadą jest to że anioły po dostrojeniu się do ich energii napływają non stop i wtedy granica praktyki magicznej a codziennego życia się zaciera a anioły mają gdzieś rodzaj twojej woli możesz sobie pomyśleć "ciekawe jak to jest jeździć na wózku inwalidzkim" i pomyślisz to ze szczerym zainteresowaniem odbiorą to jako rozkaz i zapewne stworzą takie zbiegi okoliczności że na tym wózku wylądujesz, tak samo anioły wymagają byś ciągle się rozwijał i bezlitośnie tępią lenistwo a nawet to że sobie/komuś cokolwiek obiecasz i nie zrobisz a kara bynajmniej nigdy nie jest mała.Więc z góry odradzam tą gałąź magii póki się nie "dostroisz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy można mieć Demona za opiekuna? Czym to się różni od Anielskiego opiekuna? Czym od innych typów opiekunów? Czy oryginalnie mamy Demona, czy Anioła, czy coś innego za opiekuna? Kiedy opiekun jest nadany? Można "zmienić" opiekuna? Jakie są tego konsekwencje? Może można mieć więcej niż jednego opiekuna? Jakie są tego konsekwencje? Czy można nie mieć żadnego opiekuna? Jakie są tego konsekwencje? Czy człowiek / zmarły / żywy, może być czyimś opiekunem? Jakie są tego konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można mieć Demona za opiekuna? Czym to się różni od Anielskiego opiekuna? Czym od innych typów opiekunów? Czy oryginalnie mamy Demona, czy Anioła, czy coś innego za opiekuna? Kiedy opiekun jest nadany? Można "zmienić" opiekuna? Jakie są tego konsekwencje? Może można mieć więcej niż jednego opiekuna? Jakie są tego konsekwencje? Czy można nie mieć żadnego opiekuna? Jakie są tego konsekwencje? Czy człowiek / zmarły / żywy, może być czyimś opiekunem? Jakie są tego konsekwencje?

Nie, nie można mieć demona za opiekuna gdyż posiadają one we wszechświecie inną funkcje (np demony zemsty przykład Alastor, Arioch) i zazwyczaj nie są mile nastawione do nikogo (taki mają klimat xD)ale można je mieć za sojuszników lub sługusów jeśli się wie jak to zrobić tu odsyłam do Goecji (z tym że 72 duchy goecji to takie pseudo demony, nie umywają się do już wymienionego Alastora czy Ariocha bo te 2 to czysta ciemność ). Jeśli chodzi o to jakiego mamy opiekuna to każdy ma anielskiego w okultyzmie określany jest jako HGA czyli Święty Anioł Stróż wejście w nim w kontakt werbalny oznacza to że człowiek doszedł do stanu oświecenia wtedy dopiero poznajesz swoją prawdziwą wole bo póki człowiek tego nie osiągnie jest jak dziecko we mgle. Jeśli chodzi o dalsze pytania anioła stróża nie możesz zmienić jest ci nadany przez boską opatrzność przy pierwszym twoim wcieleniu i zostaje z tobą na zawsze, każdy człowiek miał już z nim kontakt po swojej śmierci jednak jeśli za życia nie doznał oświecenia to reinkarnuję się bez pamięci o tym wydarzeniu. A jeśli chodzi o ludzi martwych to cię zawiodę nikt nad tobą nie czuwa , to dlatego że człowiek po śmierci nie ma jakiś nadzwyczajnych możliwości wpływania na ten świat/nie wie o tym że umarł (tak do się o tym nie wiedzieć)/przeszedł reinkarnacje więc nie ma jak a czy ktoś żywy nad tobą czuwa to już sam powinieneś wiedzieć czy twoi bliscy się o ciebie troszczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zacznę od czegoś prostego... z tego co wiem i doświadczyłem, w niczym to się nie pokrywa z tym co napisałeś nepi94.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...