Skocz do zawartości

Ćwiczenie z 3 kartami - zagadka


Villandra

Rekomendowane odpowiedzi

Rycerz kielichów, Królowa kielichów, 6 buław - no nie wiem, musisz poprowadzić jakieś zajęcia, kurs lub wygłosić jakiś wykład może z dziedziny psychologii, pedagogiki lub medycyny niekonwencjonalnej, w tym celu będziesz musiała oddalić się od swego domu, wyjechać ale nie daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dziedziny psychologii, pedagogiki

 

dotyczacy oceny jakichs osob.

 

Nie będę prowadzić żadnych kursów/ wykładów. Zrobię to w domu. Zgoda, tyczy się to szeroko pojętej pedagogiki a nawet patrząc pod innym kątem psychologii. Poniekąt można powiedzieć, że jest to ocena, ale nie tylko osób. Sprawozdanie za dużo powiedziane. Chyba trochę namieszałam tą podpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to rodzaj reklamy, do szerokiego grona ludzi.

Zagadka na 3 karty brzmi: dostałam zlecenie. Czego ono dotyczy?

Kart nie macie złych, ale mogłyby być łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za trudne dalas, czuje sie zniechecona :D

Jakas podpowiedz?

Wyciagnelam dodatkowe wypadl As Monet, Q Monet, Diabel- rynek finansowy, dobra luksusowe, bankowosc?

Kredyty, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje zniechęcenie. Villandra wcześniej dobrze napisała, że wiąże się to z psychologia (reklama) oraz z pedagogiką (tematyka tej reklamy). Celem reklamy jest zdobycie klienta, a co z tym idzie finansów i to pokazaly Twoje ostatnie karty. Obrazki tych kart mogą obrazować co reklamuje moja reklama ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisielec, Cesarzowa, Moc.

Twoja reklama może reklamować odpoczynek, pomaganie zwierzętom, albo karmę dla nich, mogą to być luksusowe wczasy, albo wyprawa na Safari :) Ten układ kart kojarzy mi się też z owocami i słodyczami. Takie słodkie lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to plakat reklamujący przedstawienie teatralne: Bajki, baśnie i legendy.

Myślałam, że naprowadzi Was karta świat, gwiazda, ale takie się nawet nie pokazały w Waszych rozkładach.

Pałeczkę przekazuję Villandrze, bo wydaje mi się, że była najbliżej. TheKonstancja dzielna byłas :*. Gala.tea fajnie, że znów jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wieczorem gdzieś idę, z kim i gdzie? :)

 

wylosowałam diabeł król mieczy i 6 bulaw

na impreze ? gdzies gzie jest duzo ludzi i glosno ?

Król mieczy hmmm kolega jakis madry inteligetny ? będziesz świętować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

5 kielichów - 2 monety - 6 buław

Wybrałaś się z osobą o złamanym sercu do miejsca gdzie dobrze się bawiłyście (bawiliście). Mogło to być wesołe miasteczko, w którym wybiera się atrakcje; kino (wybór filmu); albo pub (2 monet jako barman, żonglujący drinkami). Czułyście się spełnione, zadowolone z siebie i w centrum uwagi (jednak podjerzewam, że towarzyszyła ci kobieta - przyjaciółka, siostra).

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja się przyłączę, co prawda ta sytuacja była miesiąc temu, ale co tam:)

2 buław - As Pucharów - Cesarz

Też obstawiam mecz z Tatą?

2 buław - podzielona energia - mecz

As Pucharów - radość, emocje

Cesarz - Tata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zgadł o jakie dokładnie miejsce chodziło a była to opera, musical Skrzypek na dachu, byłam tam z mężem, mamą, dwoma siostrami i bratem :)

często wypadało Wam 6 buław i powiem, że już kiedyś ta karta pokazała mi przedstawienie :)

 

trudno wyłonić zwycięzcę ale chyba najbliżej miejsca i osób, chociaż pośrednio była Taya :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 5 kielichów jako 5 osób, ciekawe : )

 

Zagadka:

Ostatnio zaczytuję się w pewnej książce. Co to za książka?

Najchętniej tytuł, ale opis fabuły, gatunek, też mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Czyli 5 kielichów jako 5 osób, ciekawe : )

 

Zagadka:

Ostatnio zaczytuję się w pewnej książce. Co to za książka?

Najchętniej tytuł, ale opis fabuły, gatunek, też mile widziane.

 

Król Buław Królowa Mieczy 2 monet

 

jakiś kryminał, mężczyzna współpracuje z kobietą, oboje rozwiązuja trudne zagadki, ona jest niezwykle bystra i inteligentna, on przystojny, energiczny, ogólnie fajny facet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 5 kielichów jako 5 osób, ciekawe : )

 

Zagadka:

Ostatnio zaczytuję się w pewnej książce. Co to za książka?

Najchętniej tytuł, ale opis fabuły, gatunek, też mile widziane.

 

3 Mieczy, Wisielec, 8 Buław

 

Starałam się myśleć o tytule, ale zupełnie nie mam pojęcia, o jaką książkę może chodzić... Może o tę? :laugh:Serce na sznurku - Małgorzata Domagalik - Lubimyczytać.pl

Albo coś w rodzaju "Ptaków ciernistych krzewów?".

 

Co do samej fabuły, bohater przeżywa zupełną odmianę życia na skutek nagłych, przykrych wydarzeń; prawdopodobnie informacji o zdradzie lub podstępie, który był w niego wymierzony.

Obstawiam raczej obyczajowy dramat i opis wewnętrznej transformacji niż romans.

Edytowane przez Reina
Usunęłam jeden z tytułów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj - Kochankowie - jednak romans, biografia.

Bohaterowie - 3 Miecze - ich może być troje, czyli zdrada i rozpacz, albo perypetie życiowe.

Tytuł - Królowa Buław - to może być o Księżniczce Dianie, lub innej sławie. Wioletta Willas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XII Wisielec

Książka może być dramatem o miłości. Główny bohater przechodzi powolną transformację, zauważa nowe wartości. Możliwe, że on lub jego bliski jest chory lub uzależniony.

Akcja jest ciężka i toczyć się wolno. Nie przespałaś nocy dla tej książki.

 

Czy tą książką jest "Nowe oblicze Greya"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to rodzaj książki, który wymieniłyście (czyli nie romans, kryminał, biografia czy dramat), ale opisami dużo pasuje.

 

Król Buław Królowa Mieczy 2 monet

 

jakiś kryminał, mężczyzna współpracuje z kobietą, oboje rozwiązuja trudne zagadki, ona jest niezwykle bystra i inteligentna, on przystojny, energiczny, ogólnie fajny facet

Król Buław na wypisz wymaluj główny bohater. W drugiej części spotyka Królową Mieczy, której dotyczy 2 Monety.

 

 

3 Mieczy, Wisielec, 8 Buław

 

Starałam się myśleć o tytule, ale zupełnie nie mam pojęcia, o jaką książkę może chodzić... Może o tę? :laugh:Serce na sznurku - Małgorzata Domagalik - Lubimyczytać.pl

Albo coś w rodzaju "Ptaków ciernistych krzewów?".

 

Co do samej fabuły, bohater przeżywa zupełną odmianę życia na skutek nagłych, przykrych wydarzeń; prawdopodobnie informacji o zdradzie lub podstępie, który był w niego wymierzony.

Obstawiam raczej obyczajowy dramat i opis wewnętrznej transformacji niż romans.

To z kolei fabuła pierwszej części, bardzo trafna. Zdradzę tylko że bohater sam sobie zaszkodził.

 

 

Rodzaj - Kochankowie - jednak romans, biografia.

Bohaterowie - 3 Miecze - ich może być troje, czyli zdrada i rozpacz, albo perypetie życiowe.

Tytuł - Królowa Buław - to może być o Księżniczce Dianie, lub innej sławie. Wioletta Willas?

 

Myślę, że Kochankowie oznaczają tutaj decyzję, wybór swojej drogi, dojrzewanie. 3 miecze odnoszą się do głównego bohatera, który ściągnął na siebie wielkie niebezpieczeństwo swoją pychą i głupotą (poniosły go emocje). Z Królową Buław mam zagwozdkę.

 

 

XII Wisielec

Książka może być dramatem o miłości. Główny bohater przechodzi powolną transformację, zauważa nowe wartości. Możliwe, że on lub jego bliski jest chory lub uzależniony.

Akcja jest ciężka i toczyć się wolno. Nie przespałaś nocy dla tej książki.

 

Czy tą książką jest "Nowe oblicze Greya"?

 

Wisielec tutaj to dosłowne uwięzienie.

 

 

Chodziło o fantasykę: Ziemiomorze Ursuli K. Le Guin - przeczytałam 2 z 6 części:

Czarnoksiężnik (chodzący z laską niczym Król Buław) z Archipelagu

oraz Grobowce (labirynt bez wyjścia jak w Wisielcu) Atuanu.

 

LeGuin-konkurs-216x300.jpg

 

Dziękuję za udział, ponieważ odpowiedzi były na podobnym poziomie, poproszę o zagadkę od ochotniczki.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za udział, ponieważ odpowiedzi były na podobnym poziomie, poproszę o zagadkę od ochotniczki.

Ja zdecydowanie oddam prawo do zadawania zagadki, wolę stawiać karty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

To ja zadam zagadkę:) Ostatnio w mojej przychodni pewna znana osoba robiła badania. Pytanie brzmi kto to był, jaki zawód uprawia, może jakiś opis dot.wyglądu, zachowania i płeć, wszystko co Wam wyjdzie:).

 

Na odpowiedzi czekam trzy dni, czyli do poniedziałku wieczór. We wtorek weryfikacja:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam zagadkę:) Ostatnio w mojej przychodni pewna znana osoba robiła badania. Pytanie brzmi kto to był, jaki zawód uprawia, może jakiś opis dot.wyglądu, zachowania i płeć, wszystko co Wam wyjdzie:).

 

Kapłanka + 9 Denarów + 3 Buławy

 

Zdecydowanie nie była to osoba związana z rozrywką ani polityką...

Kobieta, raczej dojrzała. Wizjonerka, która sukces zawdzięcza znalezieniu nowych rozwiązań, jakiejś niezapełnionej niszy. Zręcznie wyczuwa potrzeby innych i dzięki temu dorobiła się majątku. Terapeutka albo właścicielka jakiejś organizacji charytatywnej. Kapłanka z powodu księgi kojarzy mi się też trochę z pisarką, która się wstrzeliła w gusta czytelniczek, ale to już podsuwa mi sam obrazek, nie znaczenie karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królowa Monet, 6 mieczy, Kapłan

 

To zmysłowa kobieta, młoda i energiczna, osoba opiniotwórcza. Z zawodu jest terapeutką, wykładowczynią lub naukowcem. Suma Rydwan - Ewa Chodakowska?

Chociaż jak patrzę drugi raz to Królowa Monet kojarzy mi się z korpulentniejszymi paniami. Może chodzi o Magdę Gessler, a w 6 mieczach i Rydwanie są jej podróże po Polsce z Kuchennymi Rewolucjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królowa pucharów/ XIV Umiarkowanie/ II Kapłanka

Jest to urodziwa kobieta o jasnych włosach. Wiek 45- 55 lat. Posiada zdolności artystyczne, w młodości wykorzystane publicznie, obecnie przekazane uczniom. Kochliwa, ma tendencje do wybierania starszych mężczyzn. Obecnie może mieć problemy z partnerem. Jest matką, posiada rodzinę. Ma delikatne rysy twarzy, twarz dziecka. Wszystkie trzy karty mają podobny przekaz i słabo mnie naprowadziły. Czy tą osobą jest Katarzyna Figura?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Kapłanka + 9 Denarów + 3 Buławy

 

Zdecydowanie nie była to osoba związana z rozrywką ani polityką...

Kobieta, raczej dojrzała. Wizjonerka, która sukces zawdzięcza znalezieniu nowych rozwiązań, jakiejś niezapełnionej niszy. Zręcznie wyczuwa potrzeby innych i dzięki temu dorobiła się majątku. Terapeutka albo właścicielka jakiejś organizacji charytatywnej. Kapłanka z powodu księgi kojarzy mi się też trochę z pisarką, która się wstrzeliła w gusta czytelniczek, ale to już podsuwa mi sam obrazek, nie znaczenie karty...

 

Niestety nie....

 

Królowa Monet, 6 mieczy, Kapłan

 

To zmysłowa kobieta, młoda i energiczna, osoba opiniotwórcza. Z zawodu jest terapeutką, wykładowczynią lub naukowcem. Suma Rydwan - Ewa Chodakowska?

Chociaż jak patrzę drugi raz to Królowa Monet kojarzy mi się z korpulentniejszymi paniami. Może chodzi o Magdę Gessler, a w 6 mieczach i Rydwanie są jej podróże po Polsce z Kuchennymi Rewolucjami?

 

Królowa pucharów/ XIV Umiarkowanie/ II Kapłanka

Jest to urodziwa kobieta o jasnych włosach. Wiek 45- 55 lat. Posiada zdolności artystyczne, w młodości wykorzystane publicznie, obecnie przekazane uczniom. Kochliwa, ma tendencje do wybierania starszych mężczyzn. Obecnie może mieć problemy z partnerem. Jest matką, posiada rodzinę. Ma delikatne rysy twarzy, twarz dziecka. Wszystkie trzy karty mają podobny przekaz i słabo mnie naprowadziły. Czy tą osobą jest Katarzyna Figura?

 

Grahanko brawo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krol buław 9 mieczy paz buław - powiedziałabym, że to smutny obraz, dominują ciemne barwy, jest na tym obrazie dziecko, w jakiś sposób skrywające się. Albo dziecko i w oddali jakaś męska postać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Cesarz Rycerz Buław 4 mieczy niewątpliwie mężczyzna, prawdopodobnie leżący na łożu,( może też być ich dwóch jeden ojciec, drugi syn) lub na polu, na obrazie dominują smutne barwy, możliwe też, ze przedstawia on jakąś batalię, wojnę, walkę, w każdym razie jego wymowa jest raczej melancholijna, niewesoła, itp. Inna moja myśl, że to jest autoportret czyjś, lub też w ogóle portret mężczyzny z rodu.

Edytowane przez Inez2503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 kielichów, Moc, Świat

Na obrazie jest melancholijna baletnica. Jest w pozie tanecznej, ręce wzniesione.

W tle widoczne inne tancerki w półkolu. Obraz jest w stylu impresonistycznym, ma ukazywać ulotność chwili.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królowa Mieczy + Rycerz Mieczy + Paź Mieczy

 

To mi karty wypadły mimo długiego tasowania :biggrin:

 

Ludzie, dużo ludzi. Prawdopodobnie rodzina (może to portret Twojej?).

 

Ewentualnie... sztuka konceptualna, surowa. Minimalizm. Wymagająca pewnej wiedzy i intelektualnego zrozumienia. Coś w rodzaju "Czarnego kwadratu na białym tle" Malewicza.

Edytowane przez Reina
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta,

dziękuję za tak liczny udział w ćwiczeniu :-)

 

Krol buław 9 mieczy paz buław - powiedziałabym, że to smutny obraz, dominują ciemne barwy, jest na tym obrazie dziecko, w jakiś sposób skrywające się. Albo dziecko i w oddali jakaś męska postać

 

Nic z tych rzeczy :-(

 

Cesarz Rycerz Buław 4 mieczy niewątpliwie mężczyzna, prawdopodobnie leżący na łożu,( może też być ich dwóch jeden ojciec, drugi syn) lub na polu, na obrazie dominują smutne barwy, możliwe też, ze przedstawia on jakąś batalię, wojnę, walkę, w każdym razie jego wymowa jest raczej melancholijna, niewesoła, itp. Inna moja myśl, że to jest autoportret czyjś, lub też w ogóle portret mężczyzny z rodu.

 

Liczyłam na to, że powinna się pokazać w Waszych rozkładach 4 mieczy jako człowiek odpoczywający. Tak też się stało - dobra interpretacja :-)

 

5 kielichów, Moc, Świat

Na obrazie jest melancholijna baletnica. Jest w pozie tanecznej, ręce wzniesione.

W tle widoczne inne tancerki w półkolu. Obraz jest w stylu impresonistycznym, ma ukazywać ulotność chwili.

 

Na obrazie jest dziewczyna, a jej ręce są rozłożone. Świetne karty naprowadzające. :-)

 

Królowa Mieczy + Rycerz Mieczy + Paź Mieczy

 

To mi karty wypadły mimo długiego tasowania :biggrin:

 

Ludzie, dużo ludzi. Prawdopodobnie rodzina (może to portret Twojej?).

 

Ewentualnie... sztuka konceptualna, surowa. Minimalizm. Wymagająca pewnej wiedzy i intelektualnego zrozumienia. Coś w rodzaju "Czarnego kwadratu na białym tle" Malewicza.

 

Rozwiązanie:

Obraz jest duży, ma 100x120 cm

Znajduje się na nim dziewczyna, która leży na plaży, opala się. Jest całkiem naga, akt. Nie widać jej twarzy, bo leży na brzuchu. Świeci jej jasny, goły tyłek, wcześniej nie opalany (taka trochę perwersja ;-)). Ręce ma rozłożona jak baletnica, jedna w górze, druga w bok - zobaczyła to Taya, brawo. Obraz faktycznie jest minimalistyczny, oparty na silnym kontraście. Kolory są wesołe: żółty piasek plaży, pomarańcze ciała, brązowy ręcznik, błękit horyzontu - morze. Reina, można tu się doszukać kompozycji kwadratu Malewicza - brązowy ręcznik na żółtym tle piasku. Jej postać jest rozpłaszczona, ukazana jakby z lotu ptaka. Obraz jest nowoczesny, malowany luźno.

 

Przyznaję ex aequo dla Tai y oraz Reiny. Gratulacje! Byłyście najbliżej prawdy. Przekazuję pałeczkę, tej, która ma już pomysł na zagadkę.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Gdybym wpadła na to, że 5 kielichów to tutaj leżenie, schowana twarz, byłabym o niebo bliżej :)

 

Moje pytanie -

pożyczyłam instrument i uczę się na nim grać. Co to za instrument? Od kogo go mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Co to za instrument?

As monet Rycerz Mieczy

 

Gitara, mandolina

 

Od kogo go masz?

 

Księżyc, 3 buław Pustelnik

 

Od mężczyzny (co zresztą było już widać w kartach wyżej), za granicy, ze Wschodu, bo widać inną narodowość, męzcyzna mądry, samotny, doświadczony życiowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za instrument?

Sprawiedliwość + Wisielec + Rycerz Kielichów

To trudny instrument, poznanie jego zasad i nauka wydobycia ekspresji dźwięku trwa długo i powolnie. Zajrzałam do sieci, żeby znaleźć listę najtrudniejszych instrumentów i obstawiałabym skrzypce.

 

Kto Ci go dał?

Umiarkowanie + As Kielichów + 5 Buław

Kobieta, która pożyczyła Ci ten przedmiot chyba trochę po to, żeby mieć kompana, bo najwyraźniej nie miała wcześniej z kim ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt. 1

XVI Wieża + XV Diabeł

 

Wieża kojarzy mi się z grzmotami i piorunami, czyli może to być instrument elektryczny, wydający ciężkie brzmienia.

Trzeba nim się posługiwać delikatnie. Wymaga czasu i ćwiczeń by nauczyć się na tym grać. Trzeba mieć w sobie upór.

 

Diabeł jest buntownikiem, przekracza granice. To znów ciężkie brzmienia. Numer 15 to połączenie jedynki i piątki, jedynka jako talent twórczy, piątka jako cyfra człowieka w kosmosie przez gwiazdę pięcioramienna w której człowiek się zawiera. Pięć jest liczbą mistrza (papież), potrzebne jest pięć palców w każdej ręce do gry na nim. Jest to karta niezależności, instynktu, twórczości, fizyczności. To musi być seksowny instrument.

 

Moje typowania:

saksofon - bardzo seksowny instrument, (ew. trąba, puzon)

 

Pyt. 2

Słońce

Pożyczyłaś go od przyjaciela (mężczyzny). Wrócił z podróży, podróżnik, przyjechał Cie odwiedzić, przyjechał do Twojego miasta.

Może się w Tobie podkochiwać, ale jego postawa w tym kierunku jest bierna. Jest o trochę narcyz, z zamiłowania w sztukach pięknych, stąd ten instrument. Gra, śpiewa, występuje. Jest uznany, ma sukcesy w tym kierunku: nagrody, wyróżnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To (elektryczna) gitara basowa. Pożyczyłam ją od mojego młodszego brata (lat 20, ma dziewczynę ;).

 

Instrument zgadła Inez, gratulacje! Poproszę o nową zagadkę.

Wyróżnienie dla Grahanki - byłaś bardzo blisko. :serce:

 

Co to za instrument?

As monet Rycerz Mieczy

 

Gitara, mandolina

 

Od kogo go masz?

 

Księżyc, 3 buław Pustelnik

 

Od mężczyzny (co zresztą było już widać w kartach wyżej), za granicy, ze Wschodu, bo widać inną narodowość, męzcyzna mądry, samotny, doświadczony życiowo

 

Księżyc odpowiada rybom, a on jest typową rybką. Życie stoi przed nim otworem w 3 buław :) mimo młodego wieku ma pozytywne cechy eremity.

 

Co to za instrument?

Sprawiedliwość + Wisielec + Rycerz Kielichów

To trudny instrument, poznanie jego zasad i nauka wydobycia ekspresji dźwięku trwa długo i powolnie. Zajrzałam do sieci, żeby znaleźć listę najtrudniejszych instrumentów i obstawiałabym skrzypce.

 

Kto Ci go dał?

Umiarkowanie + As Kielichów + 5 Buław

 

Kobieta, która pożyczyła Ci ten przedmiot chyba trochę po to, żeby mieć kompana, bo najwyraźniej nie miała wcześniej z kim ćwiczyć.

 

Ten instrument nie jest aż tak trudny. Myślę, że Umiarkowanie i as kielichów mogą wskazywać na rodzinę, więzy krwi. Płynie w nas ta sama krew. Nie mam pomysłu na 5 buław, nigdy się z nim nie kłóciłam, ani z nim nie rywalizowałam. Biegaliśmy sobie razem dla zdrowia, może to to :)

 

Pyt. 1

XVI Wieża + XV Diabeł

 

Wieża kojarzy mi się z grzmotami i piorunami, czyli może to być instrument elektryczny, wydający ciężkie brzmienia.

Trzeba nim się posługiwać delikatnie. Wymaga czasu i ćwiczeń by nauczyć się na tym grać. Trzeba mieć w sobie upór.

 

Diabeł jest buntownikiem, przekracza granice. To znów ciężkie brzmienia. Numer 15 to połączenie jedynki i piątki, jedynka jako talent twórczy, piątka jako cyfra człowieka w kosmosie przez gwiazdę pięcioramienna w której człowiek się zawiera. Pięć jest liczbą mistrza (papież), potrzebne jest pięć palców w każdej ręce do gry na nim. Jest to karta niezależności, instynktu, twórczości, fizyczności. To musi być seksowny instrument.

 

Moje typowania:

saksofon - bardzo seksowny instrument, (ew. trąba, puzon)

 

Pyt. 2

Słońce

Pożyczyłaś go od przyjaciela (mężczyzny). Wrócił z podróży, podróżnik, przyjechał Cie odwiedzić, przyjechał do Twojego miasta.

Może się w Tobie podkochiwać, ale jego postawa w tym kierunku jest bierna. Jest o trochę narcyz, z zamiłowania w sztukach pięknych, stąd ten instrument. Gra, śpiewa, występuje. Jest uznany, ma sukcesy w tym kierunku: nagrody, wyróżnienia.

 

Idealnie z elektrycznością. Czasu wymaga tyle co inne instrumenty, ale gitara jest duża i dość ciężka. Potrzebny upór, bo struny robią odciski na palcach. Moim zdaniem jest seksowny, ma piękne niskie brzmienie.

Na karcie Słońca zwyczajowo jest chłopiec, dziecko. Mimo, że dorosły, dla mnie to zawsze będzie braciszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że myślałam o gitarze elektrycznej oraz basie, ale na chłopski rozum, nie znam nikogo kto by tak cenny sprzęt oddał do zabawy nowicjuszowi. Przepraszam jeśli Cie uraziłam. Brat ma do Ciebie zaufanie, a może umiesz już coś zagrać i nie jesteś zupełnie zielona. Gitara musi być nastrojona, zresztą jak i inne instrumenty. Każdy sprzęt na swojego pana, a ingerencja osób trzecich jest niewskazana. Dzięki za zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara basowa pasowała bardzo do twojego opisu ^^ Brat wie, że obchodzę się z nią jak z jajkiem. Gitarę stroję przez program - wybiera się w nim łatwo różne tonacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :-) Jestem pełna uznania, że zabierasz się za taki sprzęt. Powodzenia!

 

PS Znałam kiedyś jednego basistę, ale ta gitara mu nie pomogła ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 denarów, As buław, 10 denarów

 

Idziesz coś kupić, albo zaiwestować w coś pieniądze. Będziesz oglądała jakąś nieruchomość albo samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycerz Kielichów + 4 Kielichów + Gwiazda

 

Hmmmm... Znalazłam takie interpretacje:

Rycerz Pucharów – wysoko, trzeba wejść na górę, piętro, trzeba się tam wspiąć, piękny zakątek otoczony wodą, miejsce ciężkie do zdobycia z jakiegoś względu a wymarzone,studniówka w zadurzonym w nas facetem ;) miejsca kontaktów i z innymi ludźmi i związane z leczeniem, uzdrowieniem

4 Pucharów - toaleta, miejsce które nas nudzi, oczekiwanie np. na lotnisku czy ogólnie w sklepie w kolejce

Gwiazda – zjazd absolwentów, spotkanie po latach w szkolnej ławce, oglądanie czegoś ładnego np kino, wystawa..muzeum, teatr, miejski ośrodek kultury, także fryzjer, kosmetyczka,spa, łazienka

 

Dużo możliwości... To mogłoby być wszystko, ale strzelę, że skoro to miejsce związane z pięknem, ale i czekaniem to... idziesz się zrobić na bóstwo do fryzjera? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
3 denarów, As buław, 10 denarów

 

Idziesz coś kupić, albo zaiwestować w coś pieniądze. Będziesz oglądała jakąś nieruchomość albo samochód?

 

Szłam wydać pieniądze,ale na co innego:)

 

Rycerz Kielichów + 4 Kielichów + Gwiazda

 

Hmmmm... Znalazłam takie interpretacje:

 

 

Dużo możliwości... To mogłoby być wszystko, ale strzelę, że skoro to miejsce związane z pięknem, ale i czekaniem to... idziesz się zrobić na bóstwo do fryzjera? :D

 

Reina zgadła:)) Poszłam do fryzjera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zagadka ode mnie :)

 

Zaprosiłam przyjaciela, by mnie odwiedził w najbliższym czasie. Zaproponowałam mu malutką wycieczkę po okolicach. O jakim obiekcie (w sensie budynek) mu opowiedziałam i pójdziemy go zwiedzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Krol mieczy Paz buław królowa bulaw - Dziecięcy opuszczony szpital lub miejsce związane z wymierzaniem sprawiedliwości, sąd, trybunał sprawiedliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paź monet, 10 mieczy, Sprawiedliwość (Suma Wisielec).

Ojojoj! Czy chodzi o salę tortur w jakimś podziemiu? Inne moje skojarzenie to więzienie dla nieletnich, poprawczak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, przyznam, że byłyście daleko z odpowiedziami... I mam problem z wytypowaniem tej, która była najbliżej, więc chyba następna zagadka będzie należała do tej, która będzie pierwsza :bezradny:

 

Chodziło o coś zupełnie niewinnego bo o... latarnię morską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzisiaj rano bylam w pewnym miejscu.

Gdzie /z kim/czym i po co ?

 

Ooo, ooops, miala typowac jedna z odgadujacych ,sie pospieszylam :icon_smile:

Ale watek dlugo nietkniety, moze jako"up"?

Edytowane przez Koma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
Dzisiaj rano bylam w pewnym miejscu.

Gdzie /z kim/czym i po co ?

 

Na każde pytanie położyłam osobne karty.

 

Gdzie:

9 monet, 10 buław, 3 buławy

 

Szczerze mówiąc, nie umiem określić dokładnie tego miejsca, ale jest ono położone w zielonej okolicy, dość daleko od Ciebie, być może musiałaś iść pod górkę.

 

Z kim/czym:

XVIII Księżyc, 6 buław, 4 buławy

 

Z kobietą... Chociaż nie, bo Księżyc kojarzy mi się również ze zwierzakiem, zwłaszcza z psem. A 6 buław, to 6 nóg, w tym 4 nogi psa (4 buławy). Czyli stawiam na psa. Byłaś z psem.

 

Po co:

As monet, 7 buław, IV Cesarz

 

Żeby zakończyć jakąś sprawę. A to zakończenie związane jest z jakimś mężczyzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne karty..

1. mag, 9 mieczy, 4 bulaw

Miejsce skupiające dużo ludzi.. Nie wiem u lekarza?

 

2. krolowa kielichow, glupiec, 10 mieczy

Z kobieta, i osobą młodą.. Może konsultacja z Panią lekarz.

3. paz kielichow,smierc, 7 mieczy - tak aby zakończyć raz na zawsze coś, w dość sprytny sposób. Może to miało związek z młodą osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Gdzie bylaś?

 

Świat 6 buław ani chybi poza domem, może nawet poza miastem, jak widac z kart nastrój mailas bardzo dobry

 

Z kim/czym?

 

Słońce As kielichów

 

z przyjacielem/przyjaciółkaGwiazda As mieczy 6 monet, albo z psem, bo pomyślałam o zwierzęciu, w każdym razie bardzo lubisz swojego towarzysza/szke i darzysz co najmniej spora sympatia

 

Po co?

 

Gwiazda As mieczy 6 monet

 

pogadać o wsparciu, finansowym, przyjacielskim, żeby się lepiej poczuć, może przy okazji coś kupiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jestescie niesamowite!

Bylam u lekarza, w otoczeniu zielonego miejsca (jest tam rodzaj mini-parku, a naokolo betonowa dzungla) z....psem :D

Wizyta, aby wyjac szwy po kastracji, kilka osob u weterynarza to robilo (zabieg), wliczajac 2 stazystki-blizniaczki.

Wszystkie celnie odpowiedzialyscie, niech zada kolejna zagadke, ktora ma nastroj :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Gdzie byłaś:

2 mieczy, 8 mieczy, Królowa monet

 

Wygląda mi to na wizytę u dentysty.

 

Co robiłaś:

8 mieczy, VII Rydwan, 7 monet

 

Miałaś leczenie kanałowe. Mam nadzieję, że nie trzeba rwać.

 

Coś te karty wyszły jakieś horrorowate. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byłaś:

Krolowa mieczy, 6 mieczy, 3 mieczy

Gdzieś musiałaś pojechać, załatwiałaś jakieś sprawy finansowe/papierkowe

 

Co robilas

Paz bulaw, 2 monet, 5 denarow

Wydałaś kaskę, na zaświadczenie? Miało to wpływ z młodą rozbrykaną osobą?

Może w szkole byłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 kielichów, 5 mieczy, V Papież

Poszłaś tam, żeby mieć dla siebie korzyści, żeby zrobić sobie dobrze. Możliwe, że musiałaś wystapić publicznie, bronić swoich racji, co było obserwowane przez przypadkowych ludzi, gapiów. Mogili Ci dopinowac lub odwrotnie - nokałtować, Ty walecznie się broniłaś. Miejsce ruchliwe, z tradycjami: szkoła, kościół, uczelnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 monet, 8 Bulaw, 10 Mieczy

Robilas zakupy, moze w banku zalatwic jakies formalnosci, bylo tam troche osob.

 

Krolowa Monet, Paz Pucharow,4 Miecze.

Placilas za cos, moze bylas z dzieckiem, w sprawie zdrowia lekarza.

Jesli zakupy to kojarzy mi sie z zakupem lozka,poscieli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Rozwiązanie

 

W środę ok.13.00 miałam spotkanie z pracownikami mojej firmy w knajpie z okazji Świąt Wielkanocnych.Było b.miło,najadlam się dobrych rzeczy.Nie wiem czemu takie karty niektórym wyszły,trochę monet było sugerujacuch pracę.Serdecznie dziękuję za udział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Fajnie, że wątek znów aktywny :)))

 

Inez typujesz zwycięzcę który zadaje zagadkę czy sam się zgłasza :] ?

 

Chyba lepiej jak zgłosi sie ktos chętny sam z siebie :)

 

Czekam na zagadkę :_cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
Nie wiem czemu takie karty niektórym wyszły

 

To ja, to ja . :)))

Te moje karty wyglądają, jakby rykoszetem poszły jako rozkład dla Grahanki i jej zębowe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
To ja, to ja . :)))

Te moje karty wyglądają, jakby rykoszetem poszły jako rozkład dla Grahanki i jej zębowe problemy.

 

Może o zębie Grahanki faktycznie myślałaś? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
Może o zębie Grahanki faktycznie myślałaś? :lol:

 

Przewidziałam. ;)

 

A żadne pytanie nie przychodzi mi do głowy. Może Grimm coś wymyśli? Kto pierwszy coś wymyśli, ten zadaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Niestety u mnie większość pytań sprowadza się do odpowiedzi "w pracy", a to będzie zbyt łatwe więc ratuj konkurs! :)

 

Bo TY chyba pracoholiczka jesteś :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Najpierw do głowy przyszło mi pytanie, jakie ciasto dzisiaj upiekłam, ale w okresie wielkanocnym byłoby to zbyt proste. Takie pytanie może być wyzwaniem w okresie nieświątecznym. ;)

 

Podparłam się pytaniami z poprzednich ćwiczeń :) i moje pytanie jest takie:

W pokoju mam dość duży obraz. Co jest na tym obrazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire

5 denarów, 3 pucharów, Król pucharów

 

Nie wiem czy przedmiotowo trafię - na wszystkich trzech kartach mam ludzi, więc ludzie :) ?

Z kolorów - szarość, błękit, może też jakieś niebo/woda, trochę zieleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Kiedy przyjrzałam się kartom wyciągniętym przez Ciebie (na mojej talii, oczywiście :)), to widzę, że są na nich wszystkie elementy obrazu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Sprawiedliwość Koło Król Mieczy

 

Jest to portret mężczyzny,bruneta,dojrzalego,statecznego.Barwy raczej jesienne,ciemne,sporo żółci i pomarańczy,może też być granat,czerń,może złoto,ewentualnie rama obrazu jest złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest na tym obrazie?

4 denary/ XIX Słońce/ król mieczy

Na obrazie może być domek, a w tle łąki/ pola. Komozycja jest otwarta. Barwy ciepłe, optymistyczne, żywe. Jest lato. Obraz może posiadać sztafaż, czyli motywy ożywiające kompozycję w postaci pracujących ludzi w polu, pasących się zwierząt lub bawiących się dzieci (obstawiam to ostatnie). Gdzieś w oddali mogą nadciągać chumry.

 

PS Właśnie czytam, mój ząb już promienuje na inne wątki, epidemia ;--)

Edytowane przez Grahanka
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Kompozycja jest jak najbardziej otwarta. :) Motyw ożywiający też jest, ale nikt się nie pasie. Co do tych chmur, to i tak, i nie.

 

Najlepsze jest to, że na wszystkich Waszych kartach występują charakterystyczne elementy z obrazu, ale tylko ja je zauważam, bo znam obraz. Nie wiem, w jak sposób mogłabym Was naprowadzić, bo nigdy nie byłam dobra w kalamburach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
Zwróćcie uwagę na fakt, ze u każdej z nas ostatnia karta to jakiś król;). Może malarz był facetem?

 

Malarz nieznany, ale Król mieczy ma coś, co kształtem przypasowuje do obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 denary - na obrazie może być kwadrat/ prostokąt, kolory żółte, białe, brązowe, złote

XIX Słońce - na obrazie może być okręg/ koło lub liczba mnoga tych figur, kolor żółty

król mieczy - na obrazie mogą być kąty ostre, kolory niebieskie, stali, czerni

To może byc kompozycja geometryczna, z kontrastem kolorów ciepło-zimnych, typu Piet Mondrian.

 

PS Przypomniałam sobie Twoją choinkę, jesteś zwolenniczką minimalizmu w sztuce ;--)

Edytowane przez Grahanka
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Nawet nie przypuszczałam, że to będzie takie trudne. Nie przypuszczałam, kiedy zadawałam to pytanie, bo kiedy przyszło opamiętanie, to pomyślałam, że nigdy bym nie odgadła tematyki tego obrazu. :)

Nawet nie będę próbowała opisywać go własnymi słowami, dlatego zamieszczam zdjęcie. :)

 

828a34f191c58235m.jpg

 

We wszystkich Waszych kartach pojawiały się poszczególne elementy.

 

U Grimm pojawiły się karty:

 

5 denarów, 3 pucharów, Król pucharów

 

5 monet mówi o odchodzeniu, a na obrazie jest zachód słońca.

3 pucharów - na tej karcie puchary najczęściej są wznoszone w górę i są jak mewy fruwające nad wodą.

A Król pucharów unosi się na wodzie. I np. na moich kocich taliach widać za nim żaglowce.

 

U Inez wyszły takie karty:

 

Sprawiedliwość Koło Król Mieczy

 

Sprawiedliwość - tu pokazała się jesienna kolorystyka, a także na karcie najczęściej są dwie kolumny, czyli maszty na dżonkach. Wydaje mi się również, że karta Sprawiedliwości bardzo dobrze oddaje tę porę dnia, taką równowagę, bo to już nie dzień, ale jeszcze nie noc.

Koło fortuny, czyli słońce (jedyny okrągły element obrazu).

Król mieczy - miecze, które są jak maszty. Król mieczy natomiast panuje nad powietrzem, a powietrze i jego ruch dają życie dżonkom. :)

 

A Grahanka dała takie karty:

 

4 denary/ XIX Słońce/ król mieczy

 

4 denary - ta karta pokazuje 4 najbardziej widoczne dżonki. Na tej karcie najczęściej w tle widać wieże i wieżyczki, czyli maszty. Poza tym kolorystyka jest zgodna z tonacją obrazu.

A Słońce, to po prostu słońce. ;)

No i Król mieczy jako połączenie masztów, na których są żagle, i powietrza, bez którego żagle są tylko kawałkami bawełny lub dakronu.

 

Grahanka jeszcze dobrze wyczuła, że zbliżają się chmury i noc. :) Ale jestem ciekawa, z czego wyczytałaś sztafaż, czyli w tym wypadku fruwające ptaki. Nie są zbyt widoczne na zdjęciu, ale na pewno są. :)

 

Same widzicie, że wszystkie Wasze karty pokazały poszczególne elementy obrazu, dlatego nie mogę i nie potrafię wskazać zwyciężczyni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie bawiłam z Wami jeszcze więc proszę o wyrozumiałość :-) Nie będę nikogo typowała bo na forum jestem krótko i za bardzo się nie znamy, ale myślę, że to żaden problem :)

 

Moja zagadka:

 

Niedługo planuję otworzyć własną działalność, z czym będzie ona związana i jaka będzie jej grupa docelowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Nigdy się nie bawiłam z Wami jeszcze więc proszę o wyrozumiałość :-) Nie będę nikogo typowała bo na forum jestem krótko i za bardzo się nie znamy, ale myślę, że to żaden problem :)

 

Moja zagadka:

 

Niedługo planuję otworzyć własną działalność, z czym będzie ona związana i jaka będzie jej grupa docelowa?

 

Z czym będzie związana?

 

 

6 buław 4 monet 3 kielichów

 

Jakas restauracja, bistro, kafejka? Cos w tym stylu wydaje mi sie, cos małego, przytulnego, chyba tez zwiazanego z osobami przyjezdnymi, może jakies pokoje na wynajem też? Idąc innym tropem może to portal randkowy lub biuro matrymonialne?

 

Jaka będzie jej grupa docelowa?

 

Król Buław As monet Pustelnik

 

Mam skojarzenie, ze liczysz na majętnych ludzi najlepiej z zagranicy, ew. idąc tropem swatania, to liczysz na osoby samotne, które będą płacić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym będzie związana działalność Magdalen89?

10 pałek/ XV Diabeł/ paź denarów

Miejsce dla młodych ludzi, uczących się, studentów, stażystów, to ci którzy wchodzą dopiero w życie pracy. Wszystko wskazuje, że bedzie to knajpa/pub z alkoholem, tańcem, muzyką, ew. gorącym daniem (ostrym). Odwiedzane po godzinach nauki/pracy, w formie relaksu po wyczerpanym dniu. 10 buław + diabeł to człowiek pasożyt, więc nic progresywnego nie bedzie miało ta miejsca, jedynie uciechy życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Aż się boję, co tym razem karty mi powiedzą. ;)

 

Z czym będzie związana działalność?

 

6 monet, Kapłanka II, Giermek mieczy

 

To będzie dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

 

Jaka będzie grupa docelowa?

 

7 monet, Królowa buław, 4 buław

 

Szkolenie psów, albo hotel dla zwierzaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie lubię rozkładać na 3 karty, ale trzeba się uczyć i poszerzać horyzonty, więc i ja spróbuję. :)

 

Jaką działalność Magda ma zamiar założyć?

Rycerz buław, Koło, Rycerz denarów

 

Nie da się ukryć, karty dość męskie. Coś związane z energią, ruchem, koło to dla mnie zmienność, trochę rozrywki, zabawy, lekkość, ale potem taka poważna karta wychodzi, która dla mnie mówi jedno:przedsiębiorczość, zaradność. Więc ogólny obraz wychodzi mi, że jest to zajęcie związane ze sprawnym i wydajnym zarządzanie czasem, raczej nie rachunkowość, ale coś co ma pomóc klientom w przyspieszeniu osiągnięcia celów, hmm może jakieś pośrednictwo.

 

Grupa docelowa działalności?

As mieczy, Paź denarów, As kielichów

 

Tutaj na pierwszy rzut oka wychodzi grupa związana w jakiś sposób z intelektem, komunikacją i nauką, ktoś raczej młody zainteresowany poprawą wspólnego dobra, społecznik, płeć żeńska, jakaś grupa.

 

W oparciu o oba wyniki stawiam, że może chodzić o organizowanie zajęć, projektów dla uczącej się grupy osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...