Jump to content
kudlisekola

Daty osobiste - jak je obliczać?

Recommended Posts

kudlisekola

Ja to się liczy jeżeli jestem numerologiczną 11 czyli po redukcji 2 a ten rok kalendarzowy ma wibracje 3 to jestem w 4 roku osobistym tak? a jak mam urodziny 11.11. to kiedy przechodze w 5 po nowym roku czy we wrześniu? prosze o odpowiedz:nie_na:

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

Jest kilka sposobów, albo "szkół" obliczania lat osobistych.

 

I sposób, powszechnie przyjęty:

dzień + miesiąc + rok bieżący - trwa od urodzin do urodzin

 

II sposób, wg. G. Lobos

dzień + miesiąc + rok + bieżący rok - zaczyna się od połowy września roku poprzedzającego trwa - do połowy września roku bieżącego

 

Wybór należy do Ciebie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kudlisekola

czyli 11.11.1978 + 2010 tj. 11+3=14 czyli do połowy tego września 5 rok osobisty

dzieki wielkie

Share this post


Link to post
Share on other sites
monika88

No własnie, też jestem numerologiczną 11 i wszyscy mi piszą, że jestem w 4 roku i najważniejsza jest praca, a z piewszego przypadku wynika, że jestem w 5 roku osobistym. Hmm już się pogubiłam, nie przekonuje mnie argumentacja, że można sobie wybierac ten rok, który nam odpowiada... bo co będzie, gdy dojdę do 9 roku, hmm wg jednych będę w 9, wg innych w 1 roku osobistym, mam wtedy działac (1) czy nie podejmowac działań (9)? Przecież musi byc jakieś jakieś logiczne wyjaśnienie tych kwestii i przyjęta jedna metoda liczenia....

Edited by monika88

Share this post


Link to post
Share on other sites
monika88

A jeszcze jedno, liczy się od urodzin tego roku do następnego, czy też poprzedni rok do urodzin tego roku?

Np. ktoś urodził się 03.04 to liczy się;

1/ 03.04.2010 - 02.04.2011

2/ 03.04.2009 - 02.04.2010???

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

nie wgryzałam się aż tak w numerologię, żeby powiedzieć, która "szkoła" lepiej sprawdza się w moim przypadku. Bo chyba najlepiej przeanalizować to "pod" siebie i które z tych wyliczeń są Ci bliższe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
monika88
A jeszcze jedno, liczy się od urodzin tego roku do następnego, czy też poprzedni rok do urodzin tego roku?

Np. ktoś urodził się 03.04 to liczy się;

1/ 03.04.2010 - 02.04.2011

2/ 03.04.2009 - 02.04.2010???

 

A liczy się wg 1 czy 2 punktu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

Przykład:

I sposób:

dzień + miesiąc + 2010 - od urodzin do urodzin (od urodzin w roku 2009 do urodzin w 2010)

 

II sposób:

dzień + miesiąc + rok + rok 2010 - zaczyna się we wrześniu 2009 i kończy we wrześniu roku 2010

Share this post


Link to post
Share on other sites
monika88

Czyli jestem teraz według obu przedstawionych sposobów w 5 roku osobistym. Dzięki Arabiko!!

A kontynuując temat macie jakieś ciekawe info na temat 5 i 6 roku osobistego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Rokka

Rok osobisty to suma liczby dnia urodzenia + liczba miesiąca urodzenia + liczba roku kalendarzowego. Rok osobisty zaczyna się w dniu urodzin

 

ROK OSOBISTY No. 1

 

W tym roku należy wykazać się dużą otwartością na wszystko, co przyniesie los i z wiarą i nadzieją wykorzystać swe szansę. Trzeba zrzucić z siebie krępujące od lat więzy i zapomnieć o niemiłych doświadczeniach z przeszłości. Pamiętajmy, aby rozpocząć nowy cykl w sposób twórczy i pozytywny, gdyż od tego roku będzie zależało, jak potoczy się następne 8 lat. Rok ten jest niczym fundament, na którym powstanie nowa konstrukcja, czyli nowy etap naszego życia.

Jest to rok poważnych przemian zarówno wewnętrznych, jak i zachodzących na zewnątrz ciebie. Niektóre dokonały się zgodnie z naszą wolą, inne zaskoczyły lub sprawiły ból. Niezależnie od tego, co i jak się wydarzyło jest to nieodwracalne. Także ty nie będziesz już tym, kim byłeś dotąd. Widzisz wiele spraw i siebie samego w nowym świetle. Jeśli wszystko do tej pory szło dobrze, jesteś pełen energii i wiary w siebie, jeśli nie — musisz ją zbudować od nowa. Ta wibracja da ci siłę i wolę, inicjatywę, odwagę i moc realizacji planów. „Jeden" jest początkiem cyklu, będziesz miał więc wiele nowych pomysłów, i to nowych nie tylko dla ciebie. Możesz rozpocząć pionierskie badania naukowe, wprowadzać nowatorskie rozwiązania związane z twoją pracą lub zainteresowaniami. Dzięki twojej inicjatywie i ogromnej ambicji mogą powstać nowe przedsięwzięcia, spółki, związki, plany. Będziesz w centrum zainteresowania, w naturalny sposób obejmując przywództwo w rodzinie, w pracy, na polu społecznym. To, co zaplanujesz w tym roku, będzie godne realizacji i korzystne dla ciebie, nie bój się więc zmian, śmiało przystąp do spełniania swoich marzeń otwórz się na wszystko, co nowe. Przez cały ten rok prowadzi cię Słońce, świecisz więc jasnym blaskiem, przyciągając do siebie innych.

 

ROK OSOBISTY No. 2

 

Możliwość zmiany miejsca zamieszkania lub pracy. Podróże. Rok sprzyjający pracy w grupie i, ogólnie mówiąc, kontaktom międzyludzkim.

W tym roku znalazłeś się pod wpływem Księżyca, który świeci odbitym światłem słonecznym. Przyszedł czas na nadanie formy twórczym zamysłom. Zwykle wymaga to współpracy z innymi, dokonywania wyborów, rozwiewania wątpliwości. Możesz być wciągu tego roku niezdecydowany, zmienny, bardziej bierny niż zwykle. Stajesz się bardziej pasywny, skoncentrowany raczej na drobiazgach niż rozległych działaniach, podatny na wpływ z zewnątrz. Stwarzasz swój świat, dom dla ciała i duszy, rozpoznajesz swoje potrzeby emocjonalne i... czasem się mylisz. W tym roku najistotniejszym polem twojego działania są stosunki partnerskie — przyjaźń, miłość, współpraca. Potrzebujesz ich jak tlenu, lecz równocześnie jesteś pełen rezerwy. Bardzo wrażliwy i romantyczny, ale pełen wątpliwości i pytań wobec samego siebie. Związki powstałe w tym okresie mogą okazać się nieco wymuszone, narzucone przez okoliczności.

 

ROK OSOBISTY No. 3

 

Planeta Jowisz, przyporządkowana tej wibracji, zwana jest przez astrologów planetą wielkiego szczęścia. Przed tobą rok sukcesu i czerpania zysków z twoich wysiłków, ale pod warunkiem, że naczynie nie jest puste. Masz w tym czasie również skłonność do przesady i rozrzutności, istnieje więc groźba, że możesz roztrwonić zarówno zdobycze materialne, jak uczuciowe i intelektualne. Krótko mówiąc — zmarnować dobre pomysły, kontakty towarzyskie, zaprzepaścić szanse.Rok ten, jak żaden inny, sprzyjać będzie życiu towarzyskiemu, a także sprawom domowym i rodzinnym. Okres bardzo korzystny, jeśli chodzi o sprawy sercowe: szczęście w przyjaźni i miłości, a osoby samotne mają teraz szansę, aby poznać wybrankę (lub wybrańca) serca, a nawet stanąć na ślubnym kobiercu. Wdzięk i urok osobisty będą w tym roku bardziej widoczne, dzięki czemu zwiększy się zainteresowanie nami ze strony płci przeciwnej.

Niewątpliwie jest to rok, w którym dojdzie do głosu twoja potrzeba wyrażenia samego siebie. Możesz dokonać tego na każdym polu i w każdej dziedzinie — zależnie od twoich predyspozycji.Jesteś w tym roku artystą we wszystkim, co robisz, a w każdym razie masz potrzebę, by tak było. Wibracja liczby 3 oświetla cię jak blask reflektorów na scenie. Czujesz się wybrany, wyjątkowy, popularny, ale równocześnie musisz bardzo uważać na to, co mówisz i robisz—ta rola to twoja wielka szansa na sukces.

 

ROK OSOBISTY No. 4

 

W tym roku będziesz musiał ograniczyć rozrywki i przyjemności dnia codziennego i zająć się pracą. Być może trzeba pociągnąć dalej pomysły z poprzedniego roku, i teraz błyskotliwa iskra twórcza przybiera postać ciężkiej, niekiedy monotonnej pracy.W tym czasie można, a nawet należy robić plany wszelkiego typu i skierować całą energię i wysiłki na ich realizację, nie zapominając przy tym, że teraz właśnie budujemy naszą przyszłość. W tym roku nie powinno się podejmować żadnego ryzyka związanego z finansami. Pieniądze warto wykorzystać z myślą o przyszłości, np. zapisując się na jakiś kurs, dokształcając się w danej dziedzinie lub też kupując sprzęt, doskonalący nasz warsztat pracy. Zaniedbywanie najistotniejszych obowiązków przynieść może kłopoty i porażki Wibracja R.O. No. 4 obdarza cię wielką cierpliwością, konsekwencją, świadomością celu swego działania i pokorą. Budujesz solidne podstawy dla swojej przyszłości, gromadzisz oszczędności, trudzisz się bez oczekiwania na szybki, spektakularny sukces.Mogą pojawiać się skłonności do pesymizmu i zniechęcenia. Być może będziemy się czuli skrępowani i uwiązani, jakbyśmy nosili ciężki, zbędny balast. Powinniśmy zatem bardziej niż kiedykolwiek dbać o zdrowie psychiczne. Mimo że nie będzie to rok specjalnie trudny, odczuwać będziemy napięcie nerwowe i chęć radykalnej zmiany To, co teraz stworzysz, da nadzwyczaj obfity plon, który będzie przynosił profity przez długie lata. Jest to rok, w którym możesz nawiązać poważny romans lub zawrzeć związek małżeński, solidny i trwały. Być może twoje życie i stosunki osobiste nie będą miały w tym czasie wiele wdzięku i wydadzą ci się nieco ciężkie i zbyt poważne, ale nagrodą będzie poczucie bezpieczeństwa i solidny fundament, dzięki któremu będą odporne na wstrząsy w późniejszych latach.

 

 

ROK OSOBISTY No. 5

 

Jest to rok zmian w sprawach osobistych i zawodowych. Jeśli udało ci się w minionym roku stworzyć przyzwoitą bazę dla dalszego życia, teraz będziesz poruszał się swobodnie w świecie materii, dokonywał zmian i ulepszeń, podróżo-

wał i odpoczywał.Rok ten przyniesie wiele nowych możliwości; to właśnie teraz nadejdą zmiany, których oczekiwaliśmy, a nasze dawne problemy rozwiążą się same. Podobnie jak w Roku l, możemy spodziewać się zmian i innowacji zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. W tym czasie będziemy niespokojni i pełni energii, spragnieni ruchu, zmian i kontaktów z ludźmi. Trzeba będzie wykorzystać nasze zdolności i nie obawiać się ryzyka, gdyż dzięki niemu pomyślnie przeprowadzimy wiele spraw. Pojawią się szansę na zawarcie trwałych kontaktów i zaangażowanie się w działalność, która może okazać się bardzo owocna.

Możesz mieć kontakty ze środkami masowego przekazu, z uczelniami, np. jako wykładowca, możesz pisać, sprzedawać swoje talenty lub wyroby, albo zająć się reklamą, np. swoich osiągnięć.

Jeśli ten rok nie przyniósł ci sukcesów i zmarnowałeś szansę, jakie przed tobą rysował, w obecnym roku możesz kręcić się w kółko, spalać w pozornej aktywności i rozpaczliwie szukać potwierdzenia własnej wartości w oczach innych.

Piąty rok osobisty przynosi rozbudzenie potrzeb intelektualnych, wymiany myśli, przyjaźni i miłości. Jest to także rok dużych oczekiwań erotycznych i uczuciowych! Możesz wejść w nowy związek, który będzie emocjonujący i bogaty w różnorodne doświadczenia, ale niekoniecznie trwały.

 

ROK OSOBISTY No. 6

 

W tym roku głównym polem twojego działania będzie rodzina.

To dobry rok, jeśli chodzi o nowe inwestycje i rozpoczynanie działalności na własny rachunek. Poprawa sytuacji materialnej. Od nas samych jednak zależy, czy bilans tego roku okaże się korzystny. Z jednej strony bowiem pojawią się liczne okazje, aby polepszyć sytuację materialną i rozwijać się duchowo i intelektualnie, z drugiej zaś będą nas kusiły tzw. przyjemności życia. Jeśli więc nie zdołamy pogodzić tych sprzecznych tendencji, pod koniec roku może się okazać, że tak na prawdę, nie dokonaliśmy niczego konkretnego.

Prawdopodobnie przyjmiesz na siebie szereg obowiązków związanych z najbliższym otoczeniem, które będą dotyczyć opieki, wygody życia codziennego wychowania, kształcenia. Być może będziesz osobą ofiarującą swą pomoc innym. Musisz być przygotowany do kierowania twoją rodziną i jej sprawami finansowymi, które powinny układać się zadowalająco. Nie jest to rok obiecujący nadspodziewane zyski, przynosi jednak pełne zaspokojenie potrzeb materialnych i satysfakcję zawodową. Poczucie komfortu i bezpieczeństwa sprawi, że zwrócisz się również w kierunku zaspokajania potrzeb artystycznych i intelektualnych — możesz rozwijać swoje zainteresowania, podjąć naukę, uczestniczyć w życiu kulturalnym. Związki uczuciowe, a w szczególności małżeństwo, przeżywać będą okres harmonii, poczucia trwałości i głębokich wartości, jakie łączą cię z drugą osobą. Jeśli poprzednie lata nie stworzyły warunków do pełnego wykorzystania walorów tej wibracji, ten rok może przynieść cierpienie, trudne wybory, którym nie umiesz sprostać, konieczność szukania pomocy, samotność. Możliwe są problemy zdrowotne, twoje lub twoich bliskich.

 

ROK OSOBISTY No. 7

 

Ten rok daje ci szansę zobaczenia twojego losu w kategoriach uniwersalnych, poza zdarzeniami życia codziennego, w oderwaniu od wzlotów i upadków twojej ziemskiej egzystencji. Filozoficzna postawa, jaką przyjmiesz, pozwoli cii zobaczyć inny wymiar twoich problemów, zdystansować się wobec spraw materialnych i dostrzec wartości duchowe. Możesz doznać przeżyć mistycznych, które przewartościują twój dotychczasowy światopogląd i wpłyną na zmianę stylu twojego życia. W tym roku zapewne zauważysz pewien spadek aktywności życiowej, więcej energii skierujesz do wewnątrz niż na zewnątrz. Oznacza to między innymi ograniczenie kontaktów z ludźmi, osłabienie zainteresowania codzienną pracą, zarabianiem pieniędzy, prowadzeniem interesów. Będziesz nastawiony raczej na zdobywanie wiedzy, medytację, poszukiwanie duchowego oświecenia. W tym roku korzystne są podróże, szczególnie te, które wzbogacają cię wewnętrznie.Mimo że sprawy finansowe powinny zejść w tym roku na drugi plan, możemy liczyć na niespodziewane dochody, a także na okazje do kupna lub sprzedaży na większą skalę.

W tym okresie możemy być również podatni na choroby i depresje.

 

ROK OSOBISTY No. 8

 

Ten rok przyniesie ci pewność siebie, sukces materialny i wynikające stąd poczucie władzy i wolności. Jesteś panem swojego życia i wszystko jest w twoich rękach. Sytuacja ta jest bardzo korzystna, ale nie pozbawiona pułapek. Wibracja „ósemki" obdarza cię niezwykłą mocą twórczą. Należy użyć jej w sposób konstruktywny i za wszelką cenę unikać destruktywnych aspektów tej liczby, które będą starały się przeniknąć do twojego życia.Rok ten będzie bardzo korzystny w sprawach materialnych. Teraz właśnie mają szansę spełnić się nasze marzenia i ambicje. Jest to dobry moment, aby zakładać własne przedsiębiorstwa, inwestować, nabywać nieruchomości itp. Bardzo możliwe, że czeka nas znaczny awans lub nominacja na odpowiedzialne stanowisko.

Twoja osobowość ma w tym czasie magnetyczną siłę, która skłania innych do podporządkowania się twojej woli. Wykorzystaj to mądrze i uczciwie. Etyczne postępowanie jest niezbędnym warunkiem powodzenia twoich działań.Rok ten upłynie pod znakiem aktywności, jednak w głębi duszy możemy odczuwać pewien niepokój lub chęć zmiany. Należy zatem unikać zdenerwowania i zmian nastroju, gdyż będą one stanowiły przeszkodę w naszym rozwoju.

 

ROK OSOBISTY No. 9

 

Ten rok przynosi największą różnorodność doświadczeń jako bilans dziewięcioletniego cyklu i przygotowanie do wyboru kierunku dalszej wędrówki. To, jak przebiegnie, zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób odpowiedziałeś na wyzwania poprzednich lat. Możesz mieć ochotę zrzucić swoją dotychczasową skórę, rozstać się z przyzwyczajeniami, nawykami, utrwalonym obrazem twojej osoby, a także z ludźmi, z którymi związałeś swój los. Nie poddaj się panice lub sentymentom — stare musi odejść, by zrobić miejsce nowemu. Przede wszystkim wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos — wraz z nim płynie głęboka, intuicyjna wiedza, która pomoże ci dokonać właściwych wyborów. W tym roku twoje zdolności pozazmysłowe staną się twoim sprzymierzeńcem — możesz zaufać swoim przeczuciom i wrażeniom. Jest to korzystny czas dla zgłębiania zagadnień metafizycznych i dla studiów okultystycznych.W tym okresie nastąpić może definitywne zakończenie pewnych kłopotliwych sytuacji czy związków, krępujących nas od dawna. Wszystko, co ma się skończyć, zakończy się właśnie teraz. Oznacza to zerwania i rozwody, zdrady i straty wszelkiego rodzaju. Nie trzymajmy się kurczowo przeszłości, spraw i ludzi z nią związanych. Powinniśmy wykorzystać ten, niewątpliwie nie najweselszy czas, aby dokonać bilansu z poprzednich lat, odrzucając to, co zbędne i uwolnić się od wszelkich balastów zarówno materialnych, jak i emocjonalnych. Rok ten, w swoim optymalnym wyrazie, powinien przynieść czerpanie satysfakcji z dokonań minionego cyklu, miłość, szczęście oraz głęboką wiedzę o sobie samym i prawach istnienia.

 

Na podtawie.Czarmińskiej,"Liczby losu".

 

http://www.horoskopia.info/grupy_pokaz_temat,158.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
TakaJa81

czesc,czy w 9 roku osobistym(6.8.81) mam szanse pozbyc sie raz na zawsze nadwagi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Erza
czesc,czy w 9 roku osobistym(6.8.81) mam szanse pozbyc sie raz na zawsze nadwagi?

tak, to może się udać

w 9 pozbywamy lub staramy się pozbyć tego, co nam przeszkadza, irytuje, czyli m.in. nadwagi, męczących znajomości/relacji, porządkujemy w tym czasie swoje życie

powodzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lena_mi

urodziłam się 2.05 a mąż 3.04 +4(2011) czyli oboje jesteśmy w drugim roku osobistym, sypie się nam wszystko, sprawy z pracą i z mieszkaniem... Czy od 1.01.2012 wejdziemy w 3 rok osobisty czy dopiero od daty urodziń czy od września?

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

w dniu urodzin wchodzisz w nowy rok osobisty

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeff13

Witam,

 

prośba do fachowców...

Proszę o wyjaśnienie następującej kwestii odnośnie m-ca osobistego.

Data urodzenia:

15.05.1975

 

od 15.05.2014 r. Rokiem osobistym jest 9.

Listopad 2014 to Miesiąc osobisty 2

Grudzień 2014 to Miesiąc osobisty 3

Styczeń 2015 - jak wyliczyć jego liczbę?

 

Dzięki i pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest björn

Data urodzenia:

15.05.1975

 

od 15.05.2014 r. Rokiem osobistym jest 9.

Listopad 2014 to Miesiąc osobisty 2

Grudzień 2014 to Miesiąc osobisty 3

Styczeń 2015 - jak wyliczyć jego liczbę?

 

Dzięki i pozdrawiam

Dodajesz swój I punkt zwrotny (dzień i miesiąc urodzenia) do wibracji aktualnie trwającego roku kalendarzowego, co da Ci rok osobisty, który będzie potem potrzebny do obliczenia wibracji miesiąca osobistego i dnia osobistego.

 

Tak więc:

1+5+0+5+2+0+1+5 = 19

19 -> 1+9

1+9 = 10

10 -> 1+0

1+0 = 1

 

Jesteś aktualnie w roku osobistym o wibracji liczby 1, także super, bo to czas inicjatyw.

Lecimy dalej.

 

By obliczyć miesiąc osobisty, dodajesz wartość miesiąca do swojego roku osobistego, czyli w przypadku stycznia będzie to 1+1, także styczeń jest dla Ciebie 2. miesiącem osobistym.

 

Później, by policzyć wibrację dnia, dodajesz jego wartość do miesiąca osobistego, także np. dzień 15.01.2015r. dla Ciebie -> 2+6 = 8 (dzień o wibracji liczby 8).

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeff13

Dziękuję.

No i właśnie. .. Ale grudzień, to miesiąc osobisty 3, a styczen, to 2? Trochę bez sensu...

 

Skąd Twoim zdaniem bierze się ta nieciągłość ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest björn
Dziękuję.

No i właśnie. .. Ale grudzień, to miesiąc osobisty 3, a styczen, to 2? Trochę bez sensu...

 

Skąd Twoim zdaniem bierze się ta nieciągłość ?

Grudzień 2014r. był dla Ciebie miesiącem osobistym o wibracji liczby 3, bo rok osobisty zmienił się wraz z nowym rokiem kalendarzowym! Więc do obliczeń podajesz już inny rok uniwersalny, o wibracji 8-ki, bo 2015 -> 2+0+1+5 = 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeff13

Tak, tak. Masz całkowicie rację.

Mnie chodzi o idee, która stoi za numerologia. W tym przypadku oraz w przypadku dni osobistych nie ma ciaglosci.

Dlatego jak liczę sobie dla pojedynczego miesiąca, czy dnia, to tego nie zauważam.

Jeśli jednak wykonuję obliczenia dla jakiegos tam okresu czasu, to pojawia się ,najprościej nazywając, przeskok :) A łącząc to z interpretacją, to jak miesiac styczen mam mieć taki sam, jak listopad? Oczywiście w dużym uproszczeniu....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest björn
A łącząc to z interpretacją, to jak miesiac styczen mam mieć taki sam, jak listopad? Oczywiście w dużym uproszczeniu....

Zdecydowanie nie, bo jesteś w zupełnie innym roku osobistym! 2014 był dla Ciebie rokiem o wibracji 9-tki, czyli rokiem trudnym, a obecny, 2015, jest o wibracji 1, czyli rokiem początków, inicjatyw, przyciągania tego dobrego! Tak naprawdę, bazując na cyklach księżycowych, mogłaś się już nieco lepiej pod koniec ubiegłego roku (od mniej więcej równonocy jesiennej) niż na początku 2014r., bo ta 1-ka powoli zaczęła wkraczać do Twojego życia...

Powiem szczerze, że z roku, miesiąca i dnia osobistego ja najmniejszą uwagę zwracam na miesiąc osobisty, choć - wiadomo - staram się unikać miesiąca o wibracji własnej 9-ki, gdy chcę zacząć coś istotnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeff13

Nie patrzyłem na to zupełnie w ten sposób.

Dziękuję Ci sredecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Rok osobisty nie zmienia się wraz z nowym rokiem kalendarzowym tylko z indywidualnym rokiem słonecznym (czyli związanym z datą urodzin).

A ten dla Jeffa zaczyna się i kończy się 15 maja każdego roku.

 

I wygląda to tak:

Rok osobisty dla daty 15.V.1975

obliczamy:

ROK BIEŻĄCY + DZIEŃ URODZENIA + MIESIĄC URODZENIA = ROK OSOBISTY

2015 + 15 + 5 = 19 = 1

 

ale: DZIEŃ i DATA PRZED URODZINAMI TO ROK OSOBISTY POPRZEDNI czyli do 15 maja 2015 jest to jeszcze 9 a nie już 1.

MIESIĄC OSOBISTY oblicza się tak:

ROK OSOBISTY + MIESIĄC BIEŻĄCY = Miesiąc Osobisty

9 + 11 (2) = 2 listopad 2014

9 + 12 (3) = 3 grudzień 2014

9 + 1 = 10 = 1 styczeń 2015

9 + 2 = 11 = 2 luty 2015

9 + 3 = 12 = 3 marzec 2015

9 + 4 = 13 = 4 kwiecień 2015

9 + 5 = 14 = 5 maj 2015 ale tylko do dnia urodzin, czyli do15 maja 2015

i teraz na pozostałe dni maja czyli od 16 do 31 maja 2015 wchodzi rok osobisty nr. 1, więc:

1 + 5 = miesiąc osobisty nr. 6 (do końca maja)

1 + 6 = 7 czerwiec 2015

1 + 7 = 8 lipiec 2015

1 + 8 = 9 sierpień 2015

1 + 9 = 10 = 1 wrzesień 2015

1 + 10 = 11 = 2 październik 2015

1 + 11 = 12 = 3 listopad 2015

1 + 12 = 13 = 4 grudzień 2015

1 + 1 = 2 styczeń 2016

1 + 2 = 3 luty 2016

1 + 3 = 4 marzec 2016

1 + 4 = 5 kwiecień 2016

1 + 5 = 6 maj 2016 (jak wyżej: do 15 maja 2016, po urodzinach wchodzi R.O nr. 2)

2 + 5 = 7 do końca maja 2016

2 + 6 = 8 czerwiec 2016 itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest perr
Rok osobisty nie zmienia się wraz z nowym rokiem kalendarzowym tylko z indywidualnym rokiem słonecznym (czyli związanym z datą urodzin).

 

ale: DZIEŃ i DATA PRZED URODZINAMI TO ROK OSOBISTY POPRZEDNI czyli do 15 maja 2015 jest to jeszcze 9 a nie już 1.

 

A co Ty kobieto wiesz?! Björn napisał poprawnie! Doedukuj się nieco proszę i nie porównuj proszę roku osobistego z rokiem słonecznym, bo zaczynasz pleść bzdury niczym wróżbita Maciej w telewizji. Zanim zaczniesz publikować takie tezy, wprowadzając przy tym laików w błąd, wypadałoby mieć doświadczenie w temacie. Astrologia jest bardziej solarna, a numerologia księżycowa. Sięgnij do literatury zachodniej i zmienisz zdanie.

 

Jak można liczyć rok osobisty od urodzin do urodzin w przypadku osoby urodzonej na przykład pod koniec czerwca? Przecież liczenie zaproponowane przez Ciebie kłóciłoby się szalenie z rokiem uniwersalnym działającym na tę osobę!!! Polecam L. Dow Balliet (ona rozdzieliła wibracje własne na trzy aspekty), Dr. Juno Kay Walton (opracowała i wprowadziła do numerologii drogę życia, czyli tzw. piramidę, czy diament życia), Clifford Cheasley (szczegółowo opracował pozytywne i negatywne aspekty wszystkich wibracji), Veolita Boyle (wprowadziła tranzyty numerologiczne), Julia Seton (jako pierwsza wprowadziła do powszechnego użytku słowo "numerology"), Walter Richard Old (wybitny astrolog i badacz numerologii). Nie można nie wspomnieć o Florence Campbell, autorce najpopularniejszego na świecie podręcznika do numerologii, wydanego do tej pory 80 razy w samych USA, czy też z bardziej współczesnych Kevin Avery.

 

Juno Jordan, najdłużej praktykująca numerolog na świecie, która wprowadziła do numerologii np. tzw. diament życia, z punktami zwrotnymi (szczytami), wyzwaniami (czarnymi szczytami) i cyklami, praktykowała numerologię przez ponad 80 lat, zmarła w wieku 100 lat. Prowadziła przez 30 lat instytut badania liczb – tak więc ona wskazuje jako metodę określania czasu trwania roku osobistego, podaje od 1 stycznia do 31 grudnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

A co Ty mężczyzno wiesz?

Bo ja wiem dużo i proszę nie podważać moich kompetencji. Jeśli pojawiłeś się tu tylko po to, by przytaczać wątpliwe autorytety to może lepiej zrobisz, gdy udasz się do Hyde Parku, bo tam jest miejsce dla takich jak Ty - wszyscy co chcą słuchać - słuchają pańskiej trąby, ale przynajmniej mają wolny wybór, a Ty wpadłeś tu po to by mącić? To kwalifikuje się pod trolla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest befimaka
A co Ty kobieto wiesz?

 

Ismer jest kobietą, która dużo wie i ma rację.

Rok Osobisty zaczyna się w dniu urodzin i kończy dzień przed urodzinami następnymi. I dopiero w dniu następnych urodzin sumuje się dzień i miesiąc urodzenia oraz aktualny Rok Uniwersalny.

 

PS Można się z kimś nie zgadzać i mieć inne zdanie, ale od tego jest forum, żeby wypracowywać wspólne wnioski. Albo i nie. :) Jednak nie można być aroganckim i na kogoś napadać. Nawet późna pora pisania tego postu nie usprawiedliwia takiego zachowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer
A co Ty kobieto wiesz?! Björn napisał poprawnie! Doedukuj się nieco proszę i nie porównuj proszę roku osobistego z rokiem słonecznym (...) Astrologia jest bardziej solarna, a numerologia księżycowa.

 

Jak można liczyć rok osobisty od urodzin do urodzin w przypadku osoby urodzonej na przykład pod koniec czerwca? Przecież liczenie zaproponowane przez Ciebie kłóciłoby się szalenie z rokiem uniwersalnym działającym na tę osobę!!!

 

Juno Jordan (...)wskazuje jako metodę określania czasu trwania roku osobistego, podaje od 1 stycznia do 31 grudnia.

 

No oczywiście, więc wszyscy muszą wzorować się na tym, co Ty polecasz, a szczególnie na wzorowej we wszystkim Ameryce. No cóż, wybacz, ja na pewno nie.

Jeżeli zaś praktykować będę numerologię przez 80 lat, to rozumiem, że tym samym, z racji wieku i doświadczenia również stanę się autorytetem, mimo iż poglądów nie zmienię. Dobre! :zeby_na:

 

Dobrze by były, gdybyś i Ty się nieco douczył, bo to, że fundamentem liczenia dat osobistych jest rok słoneczny nie znaczy, że numerologia jest solarna, nie jest też księżycowa z tego powodu, że Amerykanki oparły swoje wyliczenia na cyklach Księżyca, węzłów księżycowych; ciekawe dlaczego nie saturnicznych - bo cykl 28 z kawałkiem to również czas przejścia progresywnego Księżyca w horoskopie i Saturna wokół Słońca.

Po prostu jest to numerologia, (widać, że i w astrologii masz duże braki) a ten sposób obliczania informuje, że do każdego człowieka podchodzi się indywidualnie - gdyż jest to jego własna indywidualna data a nie zbiorcza, to jest jego indywidualny obrót roczny.

To właśnie wyróżnia jednostkę ze stada jej podobnych.

Nawet daty z końca miesiąca można obliczyć, ale widać nie wszyscy potrafią.

A jeśli masz ochotę zaczynać swój rok indywidualny razem ze wspólnotą wszystkich innych odpowiadających Tobie numerków - to proszę bardzo, ale nie wprowadzaj laików w błąd swoimi wywodami.

 

Liczenie podane przez mnie nie jest moim wymysłem - jest przyjętą przeze mnie i wypraktykowaną koncepcją.

Nie kłóci się też, jak to suponujesz, "z rokiem uniwersalnym działającym na tę osobę" ponieważ to co niosą wibracje roku osobistego porównuje się z tym co niosą wibracje roku uniwersalnego i na tej podstawie dokonuje się różnych prognoz; tu jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

I właśnie dlatego by RO był tym wyróżniającym jednostkę czynnikiem liczy się go od urodzin do urodzin, jako cały rok (podobnie jak solariusz) bez przeskakiwania w dniu nowego roku o oczko wyżej; tu przeskok odbywa się dopiero przy następnych urodzinach. To jest właśnie idea tej metody obliczania trwania RO

 

A to, że się naczytałeś czegoś i Ci zaszkodziło, nie znaczy, że musi zaszkodzić innym.

Owszem, przyznam, że to chodzi wśród dzisiejszych numerologów a J.Jordan i s-ka mają wielkie zasługi na polu numerologii, ale to nie znaczy, że jest to jedynie słuszna prawda, jedyny obowiązujący dogmat - bo nie ma czegoś takiego jak monopol na prawdę; przecież nawet religie są różne ale każda uważa, że jest jedynie słuszną!

Ja mam swoją wiedzę, a praktykuję jakiś czas i proszę być mniej chamskim a więcej otwartym na poglądy innych, z którymi zgadzać się oczywiście nie musisz, ale umiej je uszanować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest perr

Przeczytaj kilka książek autorstwa osób, które Ci podałem i wówczas zmienisz swoje widzenie w sprawie.

Póki co dalej żyj w przekonaniu, że osoba urodzona w miesiącu październiku nadal jest pod wpływem działania roku uniwersalnego 2014...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

perr - nie zmienię. To co przytaczasz jest mi znane. Może sobie tego nie wyobrażasz, że tak może być ale osoba, która przekazywała nam wiedzę numerologiczną nie tylko posiadała bogate doświadczenie, lecz również "kazała nam czytać", czyli zapoznawać się z różnymi źródłami. Ona ww. przez Ciebie źródełka również znała. Ja wybrałam jej koncepcję i mam do tego prawo. Póki co, żyję nie tylko w przekonaniu, ale w niezachwianej pewności co do RU 2014 i października.

Może liczydła by tu co pomogły, jeśli nie można zrozumieć tej koncepcji...

Życzę owocnych interpretacji oraz bardzo proszę nie narzucaj mi swoich koncepcji i nie chcę, byś z całą pewnością twierdził, że zmienię zdanie. Jeśli jesteś taki natchniony błędami - to Twoja sprawa, ale mnie do pójścia Twoją drogą nie namawiaj. Nie pójdę nią.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest befimaka
Przeczytaj kilka książek autorstwa osób, które Ci podałem i wówczas zmienisz swoje widzenie w sprawie.

Póki co dalej żyj w przekonaniu, że osoba urodzona w miesiącu październiku nadal jest pod wpływem działania roku uniwersalnego 2014...

 

Taka osoba jest pod wpływem Roku Osobistego obliczonego na dzień urodzin. Człowiek rodzi się danego dnia i jego życie zaczyna się właśnie tego dnia. W następnym roku, w dniu jego urodzin, zaczyna na niego wpływać wibracja tego następnego roku. Cyklem ogólnie przyjętym jest rok i np. urodziny Nowego Roku są 1 stycznia i tylko Nowy Rok oraz ludzie urodzeni 1 stycznia mogą swój Rok Osobisty obliczać już w pierwszym dniu roku. A u innych, nie mających tego szczęścia, Rok Osobisty zaczyna się w dniu ich urodzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Befimaka, daj spokój, ten człowiek nic nie zrozumie, gdyż jest przekonany do swoich racji podobnie jak my do swoich.

Cieszę się tylko, że to nie czasy inkwizycji, bo by nas posłał na stos i to bez sądu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest befimaka

Jednak ważna jest kultura wypowiadania swoich opinii. Przecież żadna z nas nie nakazuje mu przyjęcia naszych przekonań. Chociaż to my mamy rację. :)

A z tą inkwizycją to chyba masz rację. Dobrze, że nasze Lata Osobiste wypadają teraz, a nie parę wieków wstecz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest perr
bardzo proszę nie narzucaj mi swoich koncepcji i nie chcę, byś z całą pewnością twierdził, że zmienię zdanie. Jeśli jesteś taki natchniony błędami - to Twoja sprawa, ale mnie do pójścia Twoją drogą nie namawiaj. Nie pójdę nią.

 

Zauważ, że to Ty pierwsza zarzuciłaś mi, że nie mam racji!!!

 

Taka osoba jest pod wpływem Roku Osobistego obliczonego na dzień urodzin. Człowiek rodzi się danego dnia i jego życie zaczyna się właśnie tego dnia. W następnym roku, w dniu jego urodzin, zaczyna na niego wpływać wibracja tego następnego roku. Cyklem ogólnie przyjętym jest rok i np. urodziny Nowego Roku są 1 stycznia i tylko Nowy Rok oraz ludzie urodzeni 1 stycznia mogą swój Rok Osobisty obliczać już w pierwszym dniu roku. A u innych, nie mających tego szczęścia, Rok Osobisty zaczyna się w dniu ich urodzin.

 

Zerknijcie do jakiejkolwiek NIEpolskojęzycznej książki z XX wieku.

Pamiętajcie również, że współczesna numerologia nawiązuje silnie do kabały, a wiadomo że Żydzi posługują się kalendarzem księżycowym do dziś. Tak więc mamy z jednej strony numerologiczny system liczenia oparty na cyklach księżycowych, z drugiej zaś rok kalendarzowy. Ja stosuję zasadę, że od początku października kolejny rok osobisty zaczyna nakładać się na trwający jeszcze rok osobisty, tworząc swego rodzaju zakładkę, czyli przenikanie się energii dwóch wibracji lat osobistych. Lata własne przez ostatnie trzy miesiące przenikają się energetycznie, ale obliczeń dokonujemy pod rok osobisty aktualnie trwający - tak jak kalendarzowy, od 1 stycznia do 31 grudnia 2015.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Inkwizytorze perr, daj sobie spokój. Nie przekonasz mnie i na pewno na kolana nie rzucisz. Czepnąłeś się pierwszy, w sposób odbiegający od przyjętego zwyczaju, więc spotkałeś się z tym co posiałeś. No i co tu dużo mówić - Tobie też przydałoby się przeczytanie większej ilości lektur, nie tylko z jednego obszaru poznawczego, na pokorze także Ci, jak widzę, zbywa.

Transformacjo - nie chodzi o puchar mędrca a nawet nie o to, kto ma rację. Chodzi o przedstawienie swojego punktu widzenia, do czego każdy ma prawo, ale na pewno nie z pozycji narzucającego autorytetu. Ten człowiek nie jest moim mentorem, nie jest dla mnie żadnym autorytetem ani nawet nikim ważnym, więc - niech się wypowiada nie deprecjonując moich poglądów i to w narzucający pewien ton sposób. Tego ja tolerować nie zamierzam. Ani narzucania mi swoich poglądów, które ktoś uważa za prawdę objawioną, więc inni też muszą. Poza tym bez względu na to, czy to się komuś podoba czy nie - zawsze będę bronić dobrego imienia mojej szkoły i mojej mentorki, która mi tą wiedzę przekazała i którą z powodzeniem stosuję.

Można było powiedzieć: ja to robię tak i tak, taki jest mój sposób. Ale nie, trzeba komuś zarzucić niekompetencję, niedoświadczenie, indolencję i Bóg wie co jeszcze.

Współczesna numerologia, starożytna numerologia, wedyjska numerologia, moja numerologia - tak - można dyskutować ile wlezie. Tylko z kim i po co jeśli każdy trzyma się kurczowo swoich schematów?...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Senny boy

Hej

pragne zapytac o sposob liczenia roku osobistego - szukalem w internecie ale podane sa rozne sprzeczne informacje.

 

a wiec moja data urodzin + aktualny rok (2015) daja liczbe 20 czyli 2+0 czyli 2 rok osobisty tak?

 

teraz kolejna sprawa od kiedy nalicza sie rok osobisty? bo znalazlem informacje ze od dnia urodzin, lub tez od wrzesnia.

 

 

uznajmy ze liczymy od wrzesnia - czyli we wrzesniu 2015 zaczne czy skoncze drugi rok osobisty

 

sry za takie podstawowe pytania, ale jestem dopiero laikiem w tej dziedzinie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest befimaka

Rok Osobisty jest liczony w ten sposób, że dodajesz do siebie dzień urodzenia + miesiąc urodzenia + rok aktualny. Jest to taka jakby Twoja "mała" Droga Życia na dany rok. I Rok Osobisty liczy się od dnia urodzin w danym roku do dnia urodzin w roku następnym.

 

Spotkałam się jeszcze z Rokiem Numerologicznym, który zaczyna się w dniu pierwszego nowiu we wrześniu. I jest on liczony w ten sposób, że do swojej Drogi Życia, czyli zsumowanej całej daty urodzenia, dodajesz wibrację roku następnego. I jeśli chcesz obliczyć najbliższy swój Rok Numerologiczny wg tej metody, to do swojej daty ur. dodajesz wibrację roku 2016 (czyli 9). Wyliczasz wtedy wibrację, która Cię obejmuje od września 2015 do początku września 2016.

 

Jest jeszcze inna "szkoła" wyliczania Roku Numerologicznego i wydaje mi się ona prawidłowa, gdyż do dnia i miesiąca urodzenia dodajesz wibrację aktualnego roku, czyli w tej chwili dodajesz 8 (2015). I w ten sposób wyliczony Rok Numerologiczny trwa tak samo, jak dany Rok Uniwersalny, czyli rok kalendarzowy.

 

Rok Osobisty jest takim czasem, gdy dana wibracja ma wpływ na Twoje wnętrze, natomiast Rok Numerologiczny, ma wpływ na Twoje "zewnętrzne" życie, czyli na to, co robisz i jakie podejmujesz działania.

 

Mam nadzieję, że wytłumaczyłam to w miarę przejrzyście, bo można się tu nieźle pogubić. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ŚwiatłoNocy

Hej :)

 

Przeprasza, że się wcinam w wątek ale również jestem żądna wiedzy w tym temacie :)

 

befimaka, czy mogłabyś zerknąć czy sobie dobrze liczę, to będzie dla mnie 2 rok osobisty, natomiast 1 rok numerologiczny jeszcze trwa - 2 numerologiczny zaczynam od września, tak ?

 

I za bardzo nie rozumiem tego stwierdzenia, że rok osobisty ma wpływ na wnętrze, a numerologiczny na zewnętrzne życie, bo tak przynajmniej ja to pojmuję, że to co dzieje się w moim wnętrzu przekłada się na to co robię na zewnątrz i właśnie mi coś w tym stwierdzeniu "zgrzyta" ... Poproszę o oświecenie :)

Edited by ŚwiatłoNocy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

I w tej właśnie kwestii są zatargi...

Rok osobisty - jak sama nazwa wskazuje - powinien być rokiem osobistym, stąd obliczanie w sposób pierwszy.

Zaczyna się on i kończy w dniu urodzin, oparty jest na indywidualnym cyklu osoby. Dlatego nosi nazwę osobisty, zaś rok uniwersalny (zw. niekiedy numerologicznym) to rok bieżący - ten, który w naszej kulturze zaczyna się 1 stycznia każdego roku.

Stąd dodawanie roku uniwersalnego czyli bieżącego od wybicia nowego roku mija się z ideą roku osobistego, opartego na jego cyklu rocznym, innym dla każdego.

W tej metodzie to jest właśnie to, co wyróżnia jednostkę z tłumu.

 

Wykładnie są różne, ja stosuję ten pierwszy, od ponad dwudziestu lat i działa. Ale innym działa inny system. Więc - każdy orze jak może panie dyrektorze, i tu - w numerologii - także jest wolność wyboru.

Ale bez względu na moje poglądy odnośnie sposobu obliczania roku osobistego - nie ma czegoś takiego jak rok numerologiczny zaczynający się od września, przynajmniej nie w naszej kulturze.

Pani Lobos chyba coś zaświeciło z żydowskiego kalendarza, ale jeśli tak, to powinna liczyć lata według niego a nie według zachodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest befimaka
befimaka, czy mogłabyś zerknąć czy sobie dobrze liczę z daty 02.01.1979 to będzie dla mnie 2 rok osobisty, natomiast 1 rok numerologiczny jeszcze trwa - 2 numerologiczny zaczynam od września, tak ?

 

Twój rok osobisty ma wibrację 2 i będzie trwał do 01.01.2016, czyli do dnia przed Twoimi następnymi urodzinami. I tego się trzymajmy, bo to jest ta najbliższa Ci wibracja w tym roku. :)

Natomiast rok numerologiczny, z którym zupełnie się nie zgadzam (ale to tylko moje zdanie), czyli ten drugi, o którym napisałam i który trwa od września do września, ma dla Ciebie wibrację 1.

Jeżeli chcesz sprawdzić wibrację w danym roku kalendarzowym, to lepszy jest ten trzeci sposób i wg niego ten rok kalendarzowy wibruje dla Ciebie :) dwójkowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest befimaka
I za bardzo nie rozumiem tego stwierdzenia, że rok osobisty ma wpływ na wnętrze, a numerologiczny na zewnętrzne życie, bo tak przynajmniej ja to pojmuję, że to co dzieje się w moim wnętrzu przekłada się na to co robię na zewnątrz i właśnie mi coś w tym stwierdzeniu "zgrzyta" ... Poproszę o oświecenie :)

 

Tak prawdę mówiąc zgadzam się z Ismer, że najważniejszy jest rok osobisty, ten od urodzin do urodzin. Wymieniłam tutaj te wszystkie obliczenia osobiste, z którymi się spotkałam na swojej drodze zgłębiania tajemnych tajników numerologicznych. ;) Jeśli chodzi o rok numerologiczny, to rozumiem go w ten sposób, że działają na Ciebie jakieś czynniki zewnętrzne, które wywołują Twoje zachowania, czasem niekoniecznie zgodne z Twoim wnętrzem.

Bardzo możliwe, że coś zrozumiałam nie tak, ale mam nadzieję, że zostanę wtedy nakierowana na ścieżkę prawdy przez kogoś obeznanego w tym temacie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

I za bardzo nie rozumiem tego stwierdzenia, że rok osobisty ma wpływ na wnętrze, a numerologiczny na zewnętrzne życie, bo tak przynajmniej ja to pojmuję, że to co dzieje się w moim wnętrzu przekłada się na to co robię na zewnątrz i właśnie mi coś w tym stwierdzeniu "zgrzyta" ...

 

befimaka: Jeśli chodzi o rok numerologiczny, to rozumiem go w ten sposób, że działają na Ciebie jakieś czynniki zewnętrzne, które wywołują Twoje zachowania, czasem niekoniecznie zgodne z Twoim wnętrzem.

 

To w zasadzie tak +/- wygląda, ja do tego dodaję że kojarzy się jakie są tendencje roku uniwersalnego a jakie własne i tu już zarysowuje się prognoza wydarzeń – uniwersalne wskazują jaki idzie impuls "z kosmosu", a osobiste w jakiej dziedzinie ten impuls zadziała,czy w jaki sposób może zadziałać, z ich zgodności lub niezgodności można wywnioskować jakiego typu zdarzenia się pojawią.

Jeśli wiadomo co niosą nadrzędne wibracje (uniwersalne), czemu sprzyjają albo czemu nie sprzyjają to można dokonać świadomego wyboru, żyć (bardziej) odpowiedzialnie, zgrać/ dostosować swoje dążenia do ogólnej tendencji bądź powstrzymać się od działań niekorzystnych.

Czyli po prostu analizuję jakie tendencje niesie rok uniwersalny i jak to się zderza z moim rokiem osobistym, wyciągam twórcze :zeby_na: wnioski i staram się postępować zgodnie z ich wskazówkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest perr

Rok osobisty to nic innego jak dzień i miesiąc urodzenia dodane do aktualnego roku uniwersalnego, więc rok osobisty trwa od początku do końca roku kalendarzowego. Tę opcję popiera prawdopodobnie najbardziej wpływowa na świecie osoba ówczesnej numerologii, Juno Jordan, która prowadziła przez wieeeeeeele Instytut Badania Liczb.

 

Inna sprawa jest taka, że dana wibracja nie działa na nas przez cały czas z jednakową intensywnością, ale to już inna bajka - polecam dla zangielszczonych:

Numerology Tutorial; The Personal Year Cycles.

Edited by perr

Share this post


Link to post
Share on other sites
JagodowaTruskawka

Jest jeszcze inna "szkoła" wyliczania Roku Numerologicznego i wydaje mi się ona prawidłowa, gdyż do dnia i miesiąca urodzenia dodajesz wibrację aktualnego roku, czyli w tej chwili dodajesz 8 (2015). I w ten sposób wyliczony Rok Numerologiczny trwa tak samo, jak dany Rok Uniwersalny, czyli rok kalendarzowy.

 

Wg mnie ta najlepsza... sprawdzona na kilku osobach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest befimaka

Z mojego doświadczenia, czyli z obserwacji samej siebie, jestem przekonana, że najbardziej wpływa na człowieka Rok Osobisty obliczany w ten sposób:

 

Rok Osobisty jest liczony w ten sposób, że dodajesz do siebie dzień urodzenia + miesiąc urodzenia + rok aktualny. Jest to taka jakby Twoja "mała" Droga Życia na dany rok. I Rok Osobisty liczy się od dnia urodzin w danym roku do dnia urodzin w roku następnym.

 

Najlepiej jest po swoich urodzinach spojrzeć za siebie i ocenić, co i kiedy się działo. Mam teraz na świeżo ocenę swoich poczynań, bo na początku lipca miałam urodziny. I licząc RO od urodzin do urodzin, to byłam pod wpływem dwójki. A dwójka wpływa m.in. na chęć wspólnego działania. Nigdy do tej pory nie byłam członkiem żadnego forum i jakoś to mnie nie ciągnęło, bo zawsze uważałam, że jestem samowystarczalna. ;) Jednak w ostatnim czasie zweryfikowałam moje spojrzenie na świat "forumowy" i w kwietniu się tu zapisałam.

Myślę, że taka chęć uczestniczenia w jakiejś społeczności pojawia się najczęściej pod wpływem dwójki. Gdybym liczyła w ten sposób:

 

do dnia i miesiąca urodzenia dodajesz wibrację aktualnego roku, czyli w tej chwili dodajesz 8 (2015). I w ten sposób wyliczony Rok Numerologiczny trwa tak samo, jak dany Rok Uniwersalny, czyli rok kalendarzowy.

 

to byłabym pod wpływem trójki, a trójka nie jest raczej wibracją społecznościową, więc na pewno nie zapisałabym się na forum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest perr
trójka nie jest raczej wibracją społecznościową, więc na pewno nie zapisałabym się na forum. :)

 

Halo, halo... A jaka inna wibracja jak nie trójka odpowiada za towarzyskość, komunikację i potrzebę wyrażania własnego zdania jak nie trójka? :)

Trójki z drogi życia i jedenastki/dwójki są zwykle bardziej towarzyskie od pozostałych wibracji urodzeniowych - tak można generalizować, spoglądając na same drogi życia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest befimaka
Halo, halo... A jaka inna wibracja jak nie trójka odpowiada za towarzyskość, komunikację i potrzebę wyrażania własnego zdania jak nie trójka? :)

Trójki z drogi życia i jedenastki/dwójki są zwykle bardziej towarzyskie od pozostałych wibracji urodzeniowych - tak można generalizować, spoglądając na same drogi życia.

 

Towarzyskość dwójki i trójki, to są zupełnie inne towarzyskości. ;)

Trójka wyraża się poprzez swoją ekspresję i jest bardziej nastawiona na siebie, na swoją indywidualność, a dwójka jest ukierunkowana na działania w społeczeństwie. Forum jest społecznością i wibrując trójkowo nie chciałabym chyba zapisywać się do grupy, tylko szukałabym innych form znajomości.

I nie mówię tutaj o osobowości, tylko o tym, co robię będąc pod wpływem danej wibracji. Będąc w Roku Osobistym o wibracji 2 czułam potrzebę przynależności do jakiejś grupy społecznej, a teraz, wibrując trójkowo, będę udzielać się towarzysko. Nie będę jednak szukać nowej społeczności, tylko pozostanę tutaj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Można się spierać o wiele rzeczy w numerologii, ale nie ma czegoś takiego jak rok numerologiczny zaczynający się od września.

Pani Gladys (? - chyba ona pierwsza) to wymyśliła i puściła w świat, a ludzie liczą. Oczywiście wolno każdemu wybrać to, co uważa za słuszne, ale tym niemniej nie ma to uzasadnienia.

Przy czym "rok numerologiczny" to jest u G.Lobos odpowiednik roku uniwersalnego, ale mylony jest z tym, co ona nazywa "cyklami życia", które z kolei są odpowiednikami roku osobistego.

 

Każdy "rok numerologiczny" to jest po prostu aktualny bieżący rok, czyli rok uniwersalny, w różnych kulturach różnie się rozpoczynający, w naszej np. rozpoczyna się on 1 stycznia każdego roku, u Chińczyków w styczniu / lutym a u Żydów przypada w okolicach równonocy jesiennej, u G.Lobos zaś rozpoczyna się w dniu nowiu wrześniowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest perr
Towarzyskość dwójki i trójki, to są zupełnie inne towarzyskości. ;)

Trójka wyraża się poprzez swoją ekspresję i jest bardziej nastawiona na siebie, na swoją indywidualność, a dwójka jest ukierunkowana na działania w społeczeństwie. Forum jest społecznością i wibrując trójkowo nie chciałabym chyba zapisywać się do grupy, tylko szukałabym innych form znajomości.

I nie mówię tutaj o osobowości, tylko o tym, co robię będąc pod wpływem danej wibracji. Będąc w Roku Osobistym o wibracji 2 czułam potrzebę przynależności do jakiejś grupy społecznej, a teraz, wibrując trójkowo, będę udzielać się towarzysko. Nie będę jednak szukać nowej społeczności, tylko pozostanę tutaj. :)

 

Coś w tym jest, że za trójką przemawia egoizm (trochę jak u ósemek)... to towarzystwo jest im potrzebne, by pokazać, jak zajebistym się jest, podczas gdy dwójki/jedenastki chcą byś wśród innych, by im matkować. Takie Matki Teresy:P

Trójki potrzebują towarzystwa, by się nie nudzić, też jest potrzeba ekscytacji, a dwójki - by komuś pomóc, zaopiekować się, nauczyć czegoś.

Jeśli chodzi o komunikację poprzez słowo, obie wibracje nie mają z tym problemu, w związku z czym rzadko mają problemy z czakrą gardła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ZuShamanka

Kochane, mam małe pytanie. Obliczam lata osobiste wg metody Pani Lobos. Chciałabym policzyć lata osobiste od roku urodzenia az do chwili obecnej tj od 1984 do 2016. Ale nie wiem czy dobrze to robie i czy np nie powinno byc tak, ze rok urodzenia jest pierwszym rokiem osobistym? Pomóżcie proszę!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest befimaka

Wg Gladys Lobos lata osobiste są cyklami życia i zaczynają się od wrześniowego nowiu księżyca. Oblicza się je inaczej, niż lata osobiste wg. N. Czarmińskiej.

Cykl życia wg Gladys Lobos to suma Drogi Życia i wibracji przyszłego roku.

Czyli cykl życia na rok 2016 zaczyna się we wrześniu 2015 roku, ale do daty urodzenia dodaje się 9 (2016).

 

W Twoim przypadku do swojej Drogi Życia dodajesz 4 (1984) i masz obliczony cykl życia do września w 1984 roku. Jeżeli jednak urodziłaś się po nowiu we wrześniu 1984, to do swojej Drogi Życia powinnaś dodać 5 (1985) i wtedy masz swój cykl od września 1984 do września 1985. A potem cykle zmieniają się o 1 z każdym rokiem.

 

Mam nadzieję, że się nie pogubiłam w tych zawiłościach. ;)

 

Do mnie bardziej przemawia obliczanie roku osobistego w ten sposób, że do Klucza Wcielenia (suma dnia i miesiąca urodzenia) dodajemy wibrację danego roku uniwersalnego (kalendarzowego). I taki rok osobisty trwa od dnia urodzin do następnych urodzin. Jeżeli obliczamy w ten sposób, to pierwszy rok życia (od urodzin do urodzin) ma wibrację taką samą jak nasza Droga Życia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ZuShamanka

super, bardzo dziekuję za odpowiedź :) rzeczywiście jest to dość skomplikowane, ale już wiem co i jak :) uściski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...