Skocz do zawartości

przyszły partner-prośba o pomoc w interpretacji


smerfetka33

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuje Waszej pomocy, dopiero uczę się znaczenia kart klasycznych i postawiłam w miarę prosty rozkład na przyszłego partnera, ale już gorzej z jego interpretacja :)

 

jaki będzie z charakteru - Walet Kier, As Tref(odwrócony), 8 Karo

jaki będzie z wyglądu - 9 Pik, 9 Kier, Dama Karo

kiedy jego spotkam - Król Kier

gdzie jego spotkam - As Pik (odwrócony)

 

dziękuje wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pełną interpretację... Po kolei. Czy rozumie, że mam nie interpretować punktów odnoszących się do charakteu i wyglądu?

Dział interpretacji to dział dla osób chcących się uczyć kart klasycznych, a nie dla osób chcących uzyskać darmową wróżbę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charakter

- młodszy, wesoły, żartobliwy, uparty, kreatywny, jeszcze jego nie znam - Walet Kier

- lubi przewodzić, dominować, niecierpliwy egoista, hojny w miłości - As Trefl

- lubi błyszczec - 8 Karo

wygląd

- Dama Karo wskazuje na jasne włosy, szare lub niebieskie oczy, znak zodiaku byk

dwie 9 razem do wygladu nie moge jakos dopasowac :)

kiedy

- Krol Kier - za miesiąc, moze poprzez znajomego

gdzie

- As Pik, urzad, instytucja

 

:)

Edytowane przez smerfetka33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Charakter - optymistyczny, energiczny, intelektualista , odpowiedzialny

Wygląd- jasna karnacja, kobiece rysy może, jakie te dziewiątki ???

Kiedy ?- za miesiąc, a może już go znasz ?

gdzie ? - w pracy, na uczelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, potrzebuje Waszej pomocy, dopiero uczę się znaczenia kart klasycznych i postawiłam w miarę prosty rozkład na przyszłego partnera, ale już gorzej z jego interpretacja :)

 

jaki będzie z charakteru - Walet Kier, As Tref(odwrócony), 8 Karo

Mlody bardzo ambitny .w tym asie dopatruje sie ze facet po zawodzie milosnym,rozstal sie z kims .

jaki będzie z wyglądu - 9 Pik, 9 Kier, Dama Karo

Jasny szatyn o sredniej budowie ciala bedzie na czym oko zawiesic ;)

kiedy jego spotkam - Król Kier

Znasz go i mieszka blisko ciebie, lub poznasz go w bardzo krotkim okresie czasu

gdzie jego spotkam - As Pik (odwrócony)

buuu ? nie wiem ,tak w urzedzie to pasuje ale on chyba poprzez jakies problemy zostanie przeniesiony na twoja uczelnie lub do miejsca pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziwiam Was dziewczyny skad Wy to wiecie, ja ucze się i czytam, ale jakos slabo idzie z łączeniem w calosc :)

 

As Pik odwrócony w kwestii spotkania jest mało podpowiadający, ogólnie to jakiś urząd, ale odwrócony?

Edytowane przez smerfetka33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nO CIEZKI TEn asior jest w odpowiedzi na pytanie " gdzie " ? ale on mi sie na mysl problemy przynosi .Ja tez jeszce czytam ,sama siebie sprawdzam .malo ostatnio na forum jestem boje sie ze pokrece karty szczegolnie w ukladach ktore stawiaja inni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, potrzebuje Waszej pomocy, dopiero uczę się znaczenia kart klasycznych i postawiłam w miarę prosty rozkład na przyszłego partnera, ale już gorzej z jego interpretacja :)

 

jaki będzie z charakteru - Walet Kier, As Tref(odwrócony), 8 Karo Miły, sympatyczny, ciepły, ale mnie to pośmierduje takim zahukaniem, oporem.

jaki będzie z wyglądu - 9 Pik, 9 Kier, Dama Karo Dziecięca twarzyczka, jasne włosy, ciemne oczy, ciemna oprawa oczu.

kiedy jego spotkam - Król Kier Kwiecień, lub początek Maja

gdzie jego spotkam - As Pik (odwrócony) - We sądzie? :D

 

dziękuje wielkie za pomoc

 

Ciekawie Ci powychodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
Ismer, i jeszcze tutaj :)podziekowania

 

No, tego... no nie wiem dlaczego mam nie być i tutaj ? :czarodziej:

 

Co do wróżby to dziewczyny się wypowiedziały, ja - na pierwszy rzut oka - się z nimi zgadzam, ale coś mi zgrzyta jeszcze, więc pomyślę nad tym jak będę mieć trochę spokoju, czyli wieczorem lub w nocy.

Na razie co do miejsca, które wskazuje As pik: głównie to urząd, władza, sąd.

Ale też wszystkie miejsca, które są "domem" tylko, że nie rodzinnym a obcym, instytucjonalnym - instytucje prawne, kontrolne, państwowe, mundurowe: organa władzy, administracji, opieki, kontroli, przymusu; miejsce, które jest domem tymczasowym, zawodowym (praca, siedziba przedsiębiorstwa, US, sierociniec, dom starców, szpital, policja, wytrzeźwiałka, więzienie, klasztor, kościół, akademik, hotel etc.). Miejsca użyteczności publicznej.

A także obce duże miasto, daleko, nawet za granicą.

Odwrócony może sugerować, że miejsce to jest bardziej nieprzyjemne, nieprzytulne, zimne, nieszczęśliwe niż "zwykły urząd" w którym tylko załatwiasz sprawy lub ew. dalekie (As odwrócony, bez żadnych kontekstów, wskazuje na opóźnienie / wydłużenie czasu który zwyczajowo wskazuje on lub inne karty a jeśli chodzi o odległość - powiększa ją).

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tego... no nie wiem dlaczego mam nie być i tutaj ? :czarodziej:

 

Co do wróżby to dziewczyny się wypowiedziały, ja - na pierwszy rzut oka - się z nimi zgadzam, ale coś mi zgrzyta jeszcze, więc pomyślę nad tym jak będę mieć trochę spokoju, czyli wieczorem lub w nocy.

Na razie co do miejsca, które wskazuje As pik: głównie to urząd, władza, sąd.

Ale też wszystkie miejsca, które są "domem" tylko, że nie rodzinnym a obcym, instytucjonalnym - instytucje prawne, kontrolne, państwowe, mundurowe: organa władzy, administracji, opieki, kontroli, przymusu; miejsce, które jest domem tymczasowym, zawodowym (praca, siedziba przedsiębiorstwa, US, sierociniec, dom starców, szpital, policja, wytrzeźwiałka, więzienie, klasztor, kościół, akademik, hotel etc.). Miejsca użyteczności publicznej.

A także obce duże miasto, daleko, nawet za granicą.

Odwrócony może sugerować, że miejsce to jest bardziej nieprzyjemne, nieprzytulne, zimne, nieszczęśliwe niż "zwykły urząd" w którym tylko załatwiasz sprawy lub ew. dalekie (As odwrócony, bez żadnych kontekstów, wskazuje na opóźnienie / wydłużenie czasu który zwyczajowo wskazuje on lub inne karty a jeśli chodzi o odległość - powiększa ją).

 

cholera, strasznie to skomplikowane, obym w wiezieniu faceta nie poznala, ale co bym miala robic w wiezieniu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No jak to co miałabyś robić w więzieniu? Najczęściej odbywa się tam karę pozbawienia wolności :z_jezorem: albo ewentualnie pracuje.

Nie jest to tak bardzo skomplikowane, bo główne miejsca Asa pik to właśnie wszelkie urzędy, pozostałe to opcje.

Jeśli nie masz pewności jaki to urząd lub "inny dom" to najprostszym sposobem żeby się tego dowiedzieć jest skupienie się na tym konkretnym pytaniu i wyciągnięcie jednej dodatkowej karty (lub góra 2 do 3 ) na tego Asa, która będzie określała rodzaj "domu": jeśli na przykład będzie to inny pik to urząd, jeśli karo to bank, poczta albo akademik, jeśli kier to motel, hotel, ulubiona kafejka, hmm.. w niektórych wypadkach burdel... jeśli trefl to szpital itd. Jednak to, jaki kolor i jaka wartość karty określa konkretną instytucję jest ustawieniem bardzo indywidualnym, to już sama ustalasz z kartami co mają znaczyć.

Jeśli trefle nie określają trosk czy chorób to nie będzie to szpital ale - przyjmijmy że kościół lub stowarzyszenie (klub, miejsce spotkań większego grona ludzi) Albo po prostu miejsce pracy.

A sam As? może po prostu wyjedziesz za granicę albo choć do dużego miasta i tam go poznasz?

Dlatego zawsze podkreślam, że sprecyzowanie przyporządkowania kart jest bardzo ważne, choćby dlatego, że znacznie ułatwia określenie konkretu.

Ponieważ ja używam całej talii są tam 52 możliwości określenia na przykład miejsca albo cech osobowości itd. a to już sporo.

Oczywiście nie jest to dla układu ogólnego, to są moje przyporządkowania dla dokładek, pytań dodatkowych, precyzujących niejasną odpowiedź lub w ogóle precyzujących cokolwiek, o co zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

a co z pytaniem kiedy ? Chodzi mi o tego króla kier - Pytania o czas tez są przecież kwestia umowy i tez są różne systemy. Ja kiedyś probowałam narzucić kartom jakieś znaczenie czasowe, ale nie mogłam sie zdecydowac na system, bo no piki to raz lata, raz zima, raz 3 miesiace, raz miesiac i bądz tu człowieku mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Anhana - nie mogłaś się zdecydować - no właśnie.

Przejrzyj różne propozycje i wybierz ten system który Tobie najbardziej pasuje.

I ZDECYDUJ! Raz na zawsze i konkretnie ustal która co ma oznaczać.

Karty jasno Ci wtedy odpowiedzą (no, może nie zawsze, bo są dni, kiedy mają człowieka gdzieś i gadać nie chcą).

Pytaj ich i piłuj temat dopóki nie otrzymasz wyczerpującej odpowiedzi. Przekonałam się, że praca z kartami to sztuka zadawania odpowiednich pytań, ale nie zawsze mi to wychodzi zadawanie precyzyjnych pytań, taka jestem nieco rozmichrana niekiedy.

 

Nie wiem co ten Król kier, tzn. u mnie oznacza lato, pełnię lata właściwie.

Coś mi się majaczy, że tu na forum ktoś wrzucał jakieś wykładnie dotyczącą pór roku i czasu? Może skorzystasz?

 

Z pikami to jest rzeczywiście różnie. Ale to się bierze (chyba) stąd, że jeśli używasz 24 kart to wymiar czasowy będzie inny niż przy 32 lub 52 kartach, także wtedy przesuwa się odległość. I na pewno z tradycyjnych przekazów, bo np. Cyganie wschodni, a w zasadzie południowi (określenie własne, bo nie wiem jak to ująć) mają inne "strefy czasowe" niż wykładnia iberyjska, francuska, włoska (no tam to już popie..., chyba najgorsza jaką udało mi się poznać) czy niemiecka.

Niemcy zresztą mają całkiem niezłą tą wykładnię.

Poza tym zmieniają się strefy graniczne: kiedyś podróż za granicę to była długa podróż, w granicach Europy, którą określała powiedzmy 10 pik. A zamorską, czyli emigrację, "podróż za ocean" to As pik względnie As + 10.

Dziś emigracja jako pojęcie często określana jest tylko 10 pik, ale jest to podróż poza granice kraju, tak w granicach UE jak i dalej, np do Chin, gdyż ta odległość nie jest już tak "przerażająco daleka" jak 100 lat temu. 9 pik to krótsza podróż, ale już nie tylko w granicach "ościennych" jak wyjazd w gości czy nawet i województwa, ale całego kraju.

8 pik - podróż w granicach województwa lub województw ościennych, czyli dziś - bardzo krótka, także wypady weekendowe za miasto, ale niekoniecznie na podmiejski trawnik, tylko np. Z Krakowa do Wrocławia. 7 pik to naprawdę króciutko - podróżowanie w granicach miasta i tuż za miasto, po okolicach.

Mniejsze karty pik wskazują na osiedle, dzielnicę, najbliższą okolicę miejsca zamieszkania.

Ale to nie jest kanon.

Można przyjąć podróż i czas tak jak były ustalone kiedyś, to nie ma znaczenia. Znaczenie ma tylko to, żeby się trzymać tego, co sobie ustaliłaś.

 

PS

Właśnie wrzuciłam na SF "Ogólnie o kartach klasycznych" do wątku: Czas w kartach klasycznych interpretację wg. pików z książki E. Pogońskiej. Może się wam przyda.

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wpadłam na nic nowego... w moim wieku to już o to trudno :rofl:

Nie dali mi, mam 4 gęby do wykarmienia i ukołysania a od pełni są namolne i marudne, trudno pisać niańcząc coś. Teraz też mi ryczy za uszami, trudno się skupić.

Ale jakoś tak mi chodzi, że Ty to tak bardziej na luzie zadałaś to pytanie, więcej ciekawości niż pragnienia w nim jest jakby.

I widzisz, takie interpretacje siłą rzeczy muszą być być różne, gdyż osoba wyciągająca karty zawsze wyciąga je zgodnie ze sobą, tzn. gdybyś zadała jakiejś wróżce to pytanie, to ona wyciągnęłaby inne, np. choćby za tego Króla kier. U mnie mógłby być to Król karo lub któryś pik, że nie wspomnę o blotkach.

Jako ćwiczenie takie pytania i odpowiedzi są jak najbardziej fajniackie, ale jako poważna odpowiedź - już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

No właśnie, ja też o tym myślałam i doszłam do wniosku na przykładzie tego króla kier, że on mi się kojarzy z latem, albo z czymś co już posiadam. Ale to jest moje skojarzenie, i smerfetka może mieć inne. Nawet jeśli nie umawiamy się wcześniej z kartami, że np. Piki to zima, kiery lato to i tak wyjdzie karta, która ma nas naprowadzić na prawidłową odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismer, moze dlatego ze jestem dopiero raczkujaca to dlatego jest jakis chaos w kartach, ale staram sie skupiac na pytaniu i stawiam z pragnieniem odpowiedzi :)

 

 

Anhana, problem w tym, ze ja skojarzen nie posiadam za duzo, ale to pewnie z braku praktyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No to jest O.K że na początek tych skojarzeń nie masz za dużo, bo jakby Cię zalała fala skojarzeń, to byś w nich utonęła. Wrzuciłam w ogólnych proste ćwiczonko dla wróżek, spróbuj je wykonać (zakładam, że masz jakieś gry karciane na kompie), z czasem pojawia się coraz więcej obrazów związanych z daną kartą.

Co do pragnienia to przyjrzyj się emocjom i chciejstwom związanym z daną sprawą, bo często jest tak, że karty pokażą Ci to chcesz zobaczyć a nie to, co jest naprawdę.

No i twierdziłam, twierdzę i twierdzić będę, że prawidłowo i precyzyjnie zadane pytanie to podstawa wszelkich prognoz, nie tylko karcianych :)

A Król kier zapewne będzie oznaczał wiosnę - bo to Ty go wyciągnęłaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...