Jump to content

Co z tymi węzłami


runoutofbreath
 Share

Recommended Posts

Hej, szukałam w interencie informacji na temat węzłów księżycowych, ale nie jest to do końca jasno napisane. Zebrałam informacje z kilku stron i doszłam do wniosku, że true node jest to północny węzeł, natomiast mean node to południowy, czy może na odwrót? Wydaje mi sie, że dobrze zrozumiałam, ale proszę o odpowiedź, a i w załączniku zostawiam wycinek z mojego kosmogramu gdzie wychodzi na to, że mam jakieś 2 węzły? U mnie jest jakoś dziwnie bo zarówno jeden węzeł jak i drugi są na pograniczu znaków, więc nie wiem gdzie mam je zakfalifikować, pomocy....

 

 

 

Edited by Makrela
Link to comment
Share on other sites

okej, dzieki za odp, tak wiem ze zawsze sa w opozycji, ale nie wiedzialam czy mam to polaczenie waga-baran czy jednak byk-skorpion, po prostu zle odczytalam to i myslalam ze mam i to i to...nie znam sie na wezlach, dopiero je ogarniam, wiec prosze o wyrozumialosc ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Administrator

Jeśli w jakimś programie jest zaznaczony tylko jeden węzeł - jak np. na astrodienst - to jest to zawsze Węzeł Północny, Południowy zaś leży naprzeciwko niego, czyli u Ciebie jest on w znaku Lwa.

Nie wiem dlaczego niektóre programy nie uwzględniają obu węzłów, przecież jeśli tworzą one jakieś aspekty, to mniej doświadczona osoba może nawet nie spostrzec, że ma aspekt do w. południowego.

Poza tym na astrodienst są bardzo duże orby i bywa tak, że aspektu w zasadzie nie ma, ale na wykresie jest, a nie wszystkie aspekty są jednakowo ważne. Czasami na ćwiczeniach nie spojrzałam na odległość i zapędzałam się z wnioskami za daleko ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrina

Tez mnie denerwuja te orby, z tego co wychodzi na astrodisent to mam kwadrature slonce pluton a tak na prawde to jest ona jak dla mnie zadna bo ma az 9 stopni...

 

Czytam teraz o tych wezlach i to super sprawa jest. Az przejrzalam horoskopy bliskich mi osob i wszystko slowo w slowo sie zgadza. Fascynujace :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...