Skocz do zawartości

rozklad na 16 kart (ksztalt rombu) czy ktos zna?


smerfetka33

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

widzialam gdzies rozklad na 16 kart, ale nie wiem co oznaczaja poszczegolne rzedy, szukalam w internecie, ale cos slabo, moze ktos z Was orientuje sie?

 

 

..................3..................

............8..........5.............

......13.........1..........11.......

.16........9..........6.........15......

......14.........4..........12...........

............10.........7.................

...................2......................

Edytowane przez smerfetka33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Smerfetko:

1) gdzie widziałaś ten rozkład?

2) czego on dotyczył?

3) czy ma to być rozkład numeryczny (tzn. taki, w którym każda cyferka oznacza jakieś pytanie) czy rzędowy (tzn. taki, w którym każdy rząd / kolumna oznacza dziedzinę / sferę życia / problem do omówienia?

4) skoro pamiętasz układ cyferek odpowiadających kolejności rozkładania kart, to powinnaś orientować się na jaką intencję taki układ się stosuje?

 

Ja na dzień dzisiejszy pamiętam tylko tyle, że rombowy układ stosowała A. Chrzanowska do omówienia spraw związanych z intelektem, ale dotyczyło to tarota (co wcale nie znaczy iż nie można go przeszczepić na klasyki), osobiście jednak nie stosowałam tego akurat kształtu. Jestem zwolenniczką prostoty, karty jeśli chcą coś przekazać to i tak to zrobią bez względu na to, w jak wymyślny sposób się je ułoży.

No, nie powiem ja też mam swoje ulubione "fantazyjne" rozkłady, ale raczej układam je od wielkiego dzwonu i w poważnych sprawach, a na co dzień wolę jednak te proste :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

cześć, dziewczyny :) wlasnie u tego Pana, chyba bardziej rzędy oznaczają sfere zycia, po lewej jakby przeszlosc, po prawe przyszlosc, ale to tylko moje obserwacje, czy tak faktycznie jest tego nie wiem, bo On szalony nigdy nie mowi o co tam chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...