Skocz do zawartości

Jaka karta lub rozklad moze oznaczac sprzedaz, kupno?


megabat

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o sytuacje gdy dostajemy pieniazki do raczki, wszelkie kasy, miejsca z kasa. Pustelnik niby oznacza sklep, ale mi chodzi dokladniej o sama transkcje, wymiane pieniedzy, trzasniecie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulinqa123

wszystkie karty które pokazują wymiane energii na przykład kochankowie ale tutaj bardziej pasowałoby mi monety, na przykład as monet jakas nowa intwestycja, zakup czegoś, nowe przedsięwzięcia biznesowe itd., 6 monet to nowe możliwości, może być też własnie jako wymiana, transakcja, no i 7 monet tez bardzo pasuje do handlu, może oznaczać konto bankowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalam o 6 monet jako transakcji, ale nie bylam pewna bo to przeciez jalmuzna bardziej. Obrazek na karcie pasuje jednak. Dzieki. Moze ktos zna jakis rozklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 denarów to dawanie-branie, np wypłata.

Raczej jak sama nazwa wskazuje wszystkie karty denarów mówią o transakcjach (różnych jej aspektach, impasach także). Wystarczy poczytać w znaczeniach kart, nie ma sensu się powtarzać tutaj.

Także Mag, Kapłan... W Pustelniku nie dopatrywałabym się pieniędzy, gdyż energia tej karty skupiona jest na życiu wewnętrznym i duchowości, świadomie odrzucając materię, w niektórych wypadkach i przy odpowiednich kartach obok mógłby określać zrzeknięcie się majątku/spadek.

Odnośnie odpowiedniego rozkładu również znajdziesz taki w odpowiednim dziale, nie zajmie Ci to więcej niż 5 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze słyszę, ciekawe jakie było uzasadnienie autora tego pomysłu, pustelnik raczej nie kojarzy się z szałem zakupów i klientelą :D

Może być to jednak antykwariat, desa... Lub stoisko jednej osoby, na targu staroci.

 

Nie wiązałabym tego jednak bezpośrednio z finansami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam to na prywatnym blogu. Rzeczywiscie jednak ta osoba obok sklepu wymienila miejsca odosobnione, wyprzedaz, miejsca ciemne, za miastem, wiec pewnie nie chodzlo o jakis wielki supermarket. Fakt, pustelnik to raczej rezygnacja z bogactw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

Karta Pustelnika nigdy nie oznacza sklepu jako miejsca, skąd ten pomysł, on co najwyżej może wskazywać w konkretnie zadanym pytaniu o sklep jego rodzaj i... urodzaj, np. jeśli ktoś zapyta jaka branża, samodzielnie czy w spółce, jaki dochód to przyniesie, to wtedy tak, zgodzę się, że wskaże by był to antykwariat, jednak nie tyle drogie antyki co zwykłe starocie, takie jak na pchlim targu można kupić, albo stare książki, spółka też nie, bo to oznacza bycie samemu, czyli w przekładzie jednoosobowe kierownictwo ;) a dochód - no wystarczy może na mech, korzonki, suchary i kawę z żołędzi, bo Pustelnikowi nie chodzi o osiąganie dóbr doczesnych, tylko o poszukiwania, najlepiej właściwej drogi i mądrości :D i to jeszcze jak nie ma wokół niego dymu, bo jak dym jest to rzeczywiście wyprzedaż i bieda (plajta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Pustelnika (....) a dochód - no wystarczy może na mech, korzonki, suchary i kawę z żołędzi

 

Piękny tekst, śmiałam się w głos. Szkoda, że nie ma na Forum wątku z takimi perełkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustelnik niby oznacza sklep

 

ja tak myślałam i myślałam i się mi przypomniał taki sklep: mięsny za Komuny..ledwo dosięgałam do lady, ale mogę zaświadczyć ;) a tak poważniej:

Rycerz monet jako człowiek z pieniędzmi na jakiś konkretny cel, lub z towarem, za który spodziewa się otrzymać konkretną zapłatę, więc transakcja jak najbardziej, choć nie jakaś na łapu-capu.

3 buław jest m.in. kartą Kupców, więc wyjście z czymś na zewnątrz, "spyknięcie się" kontrahentów, dostarczenie towaru, lub spodziewanie się dostawy. Pasuje również do import/eksport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...