Skocz do zawartości

Muzyka medytacyjna, specjalne "bity"


JaYeti1

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowaliście medytować z jakąś specyficzną muzyką albo specjalnymi... "bitami", nie wiem jak to inaczej nazwać:icon_smile:?

[video=youtube;tU3oAyin8W4]

np. coś takiego.

Medytowałem ok. 10min, muszę przyznać, że specyficzne doświadczenie. Początkowo przez ułamki sekund pojawiały się różne obrazy, to jakiś krajobraz, schody, drzewo chociaż głównie były to linie układające się w kształty, praktycznie wszystko w jednym kolorze, specyficznym, ciemnym odcieniu niebieskiego (trochę jak na początku tego filmiku). Bardzo szybko udało mi się zupełnie oczyścić umysł z myśli, oddychałem tak wolno, że bałem się o utratę przytomności. Podczas medytacji czułem delikatny dyskomfort i stwierdziłem, że na początek dość, ale potem czułem się świetnie, minął mi ból brzucha i wrócił apetyt:icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie próbowałam, ale czasem słuchałam pracując na komputerze i akurat co niektóre tego typu nagrania działały na mnie nieco transowo, więc domyślam się, że efekt w połączeniu z specjalnym oddychaniem i odprężeniem powinien być ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki w medytacji to muszę się pochwalić, że mam jakie takie osiągnięcia.

Szczególnie polecam:

 

[video=youtube;vAu9WYP5voY]

 

Jest to muzyka "dla czakr". Tylko założyć porządne słuchawki lub podłączyć zestaw HI-Fi. Skrzeczydełka laptopa czy malutkie słuchawki to pomyłka. Słuchać nie za głośno, zamknąć oczy i nie myśleć a obserwować jak Twoje ciało reaguje na te dźwięki. Powtarzam jeszcze raz OBSERWOWAĆ a nie rozmyślać. Bądź "obserwatorem" a nie myślicielem.

 

Polecam jeszcze utwór

grany na kryształowych misach. Słucham go cichutko ale godzinami. Przy tym wykonuję różne prace domowe. Jednak organizm mój słucha tych dźwięków bo on wie lepiej ode mnie co dla niego jest dobre;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...