Skocz do zawartości

Kredyt na sprzęt (ZWERYFIKOWANY)


Czarownica

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wygląda tak, że dawno temu przyjaciółka została przez rodziców bez jej wiedzy wymeldowana z domu rodzinnego (o czym dowiedziała się listownie), w związku z czym na jej dowodzie osobistym w miejscu zameldowania od dekady oficjalnie figuruje "brak".

 

Czy mimo to, na ten dowód uda jej się wziąć kredyt na sprzęt?

 

As karo Król kier Dama trefl - karty moim zdaniem wskazują możliwe pozytywne rozwiązanie, natomiast pierwsze o czym ja pomyślałam, to, że jednak matka mogłaby ją na chwilę obecną z powrotem zameldować, choć przecież to by wykluczało pozytywną odpowiedź na zadane pytanie dot. tego dowodu. Jeszcze pomyślałam o tym, że może udałoby się, gdyby wzięła za poświadczeniem męża, czy coś w tym stylu? Z tym, ze oni planują rozwód...

 

Nie wiem jak to ugryźć, po powiedziałabym, że karty są na tak, asik karo to też pozytywna wiadomość w końcu, ale ona twierdzi, że obecna jej sytuacja związana z najbliższymi jasno wskazuje na to, że nie ma możliwości takich opcji, jakie wykoncypowałam powyżej...

 

Wspomóżcie proszę jakimś świeżym spojrzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ta dama trefl symbolizuje twoja kolezanke ? As karo to pozytywna wiadomość w połączeniu z królem kier, która ona treflowa otrzyma, za sprawa mężczyzny który jej pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hmmm, moim zdaniem najważniejsze we wróżbie jest prawidłowo zadane pytanie i - zanim - przystąpisz do wyciągania kart, już wiesz (czyli już postanowiłaś) jaki konkretnie układ zastosujesz. Można to obmyślić w trakcie tasowania.

Dla mnie pytanie jest jasne, tu nie ma wariantów, to jest typowe tak lub nie.

Ale - stosując zwykłą metodę na trzy karty odpowiedź jest: tak, natomiast przy "mojej" metodzie brzmi: nie. Stąd tak ważny jest wybór układu, który na pytanie ma odpowiedzieć.

Nie wiem, co myślałaś w trakcie wykładania kart, ale ja myślę, że skoro pytanie jest proste (ma wszak być tylko odpowiedź tak lub nie) to niepotrzebnie kombinujesz z różnymi opcjami, bo nie o to chodziło w tym pytaniu.

Gdybym pominęła metodę "trzy karty" to mi się układ dobrze kojarzy, na końcu jest facetka, która ma przewagę nad pytającą i może jej pomóc, król kier wzmacnia pozytywny wpływ facetki a As karo wskazuje na dobrą wiadomość dotyczącą tego pytania. Czasami jest zamiana: to facet (król kier) może jej pomóc.

W każdym razie jest tam osoba pomocna: może to pracownik banku, który przymknie na to oko? Może pani, która doradzi jej jakieś wyjście? może koleżanka z pracy albo szefowa poręczy za nią (no właśnie, podżyruje).

Oczywiście wychodzę z mojego punktu widzenia, gdyż nie wiem, co konkretnie myślałaś o tym układzie :)

 

PS.

Czarownico, a czy ona musi brać kredyt na sprzęt w sklepie (czy tam w banku)? Może ktoś po prostu jej pożyczy, są tam przecież aż 2 osoby: Król i Dama, a As kier zdaje się potwierdzać (bo to dobra wiadomość), że potrzebna jej kasa w jakiś sposób wpadnie.

Edytowane przez Ismer
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WERYFIKACJA: Dostała kredyt :)

 

Okazało się, że może złożyć wniosek online z darmowa dostawa, a dowód pokazuje tylko przy odbiorze sprzętu. Duża, znana firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czyli tak :)

Jak widać prosta metoda, bez roztrząsania okoliczności jest najlepszą opcją przy tego typu pytaniach.

Dawno temu, podczas burzy mózgów nt. wróżenia nasza mentorka powiedziała nam tak: jedno proste pytanie = jedna prosta odpowiedź. To sobie zapamiętałam i przekazuję dalej, zresztą moja praktyka dowodzi, że to po prostu działa; jeśli ktoś chce wiedzieć coś tylko na tak lub na nie, to tak odpowiadam, a jeśli jednak chce coś więcej na ten temat się dowiedzieć, to stawiam inne karty, bo te już wyczerpały temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...