Skocz do zawartości
WróżkaZębuszka

Rozkłady na tak - nie

Rekomendowane odpowiedzi

WróżkaZębuszka

Heloł, karciane panienki! :)

Powiedzcie mi, czy praktykujecie rozkładanie kart na 'tak - nie'? Jaki system odczytu przyjmujecie? Do tej pory rozkładałam 3 karty i przewaga czerwonych oznaczała 'tak', a czarnych 'nie', ale zauważyłam, że nijak się to ma do rzeczywistości i wróżba jest kompletnie losowa. Myślałam o zwiększeniu ilości kart, co Wy powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciastko08

To tylko moje zdanie, ale jak dla mnie rozkłady na tak/nie są taką zabawą. Krótko mówiąc, są o kant dupy potłuc. Może dlatego, że ja lubię wyciągać z kart ile się da. Rozkładówka 3 kartowa nie jest zła, ba jest świetna na krótkie pytania, ale proponuje "czytać" je. Wtedy mogą fajnie odpowiedzieć na nasze pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anhana

Właśnie ja też zauważyłam, że jeżeli czytam 3 karty to jest o wiele trafniejsza wróżba, niż w sytuacji kiedy umawiam się, że dwie czerwone to tak, 2 czarne to nie, albo ostatnia czarna to nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ismer

No i o to chodzi właśnie, żeby się z kartami umówić.

Ja uważam, że z czytaniem jest po prostu pełniej, bo one, chociaż w przybliżeniu określają okoliczności.

Ale jeśli się umówię, kategorycznie, tylko tak lub nie, to już mi wychodzi. Może to kwestia stanowczości :laugh: ?

Tak jak z moimi zwariowanymi stworzeniami: one wiedzą, czego od nich wymagam, ale jeśli nie jestem stanowcza, to polecenia olewają, jeśli jednak wymagam to chodzą jak szwajcarski zegarek. Karty mogą w takim razie też, w końcu to też moje stado...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WróżkaZębuszka

Wychodzi na to, że ja się po prostu nie nadaję do odpowiadania kartami na 'tak' lub 'nie', moje są po prostu bardziej wylewne i trzeba zawsze czytać znaczenia :P .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rondek

Richard Webster - "Wróżenie z kart dla początkujących", proponuje; wykładać kolejne karty z dużej talii, dopóki nie pojawi się się 9 kier -TAK, lub 10 PIK - NIE. Oczywiście po zadaniu uprzednio pytania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
faddasa

Chciałabym się nauczyć wróżyć w ten sposób. Skorzystam z powyższej porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi