Skocz do zawartości

Rozkłady na tak - nie


WróżkaZębuszka

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł, karciane panienki! :)

Powiedzcie mi, czy praktykujecie rozkładanie kart na 'tak - nie'? Jaki system odczytu przyjmujecie? Do tej pory rozkładałam 3 karty i przewaga czerwonych oznaczała 'tak', a czarnych 'nie', ale zauważyłam, że nijak się to ma do rzeczywistości i wróżba jest kompletnie losowa. Myślałam o zwiększeniu ilości kart, co Wy powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje zdanie, ale jak dla mnie rozkłady na tak/nie są taką zabawą. Krótko mówiąc, są o kant dupy potłuc. Może dlatego, że ja lubię wyciągać z kart ile się da. Rozkładówka 3 kartowa nie jest zła, ba jest świetna na krótkie pytania, ale proponuje "czytać" je. Wtedy mogą fajnie odpowiedzieć na nasze pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też zauważyłam, że jeżeli czytam 3 karty to jest o wiele trafniejsza wróżba, niż w sytuacji kiedy umawiam się, że dwie czerwone to tak, 2 czarne to nie, albo ostatnia czarna to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No i o to chodzi właśnie, żeby się z kartami umówić.

Ja uważam, że z czytaniem jest po prostu pełniej, bo one, chociaż w przybliżeniu określają okoliczności.

Ale jeśli się umówię, kategorycznie, tylko tak lub nie, to już mi wychodzi. Może to kwestia stanowczości :laugh: ?

Tak jak z moimi zwariowanymi stworzeniami: one wiedzą, czego od nich wymagam, ale jeśli nie jestem stanowcza, to polecenia olewają, jeśli jednak wymagam to chodzą jak szwajcarski zegarek. Karty mogą w takim razie też, w końcu to też moje stado...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że ja się po prostu nie nadaję do odpowiadania kartami na 'tak' lub 'nie', moje są po prostu bardziej wylewne i trzeba zawsze czytać znaczenia :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Richard Webster - "Wróżenie z kart dla początkujących", proponuje; wykładać kolejne karty z dużej talii, dopóki nie pojawi się się 9 kier -TAK, lub 10 PIK - NIE. Oczywiście po zadaniu uprzednio pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...