Jump to content

zaległa kasa (ZWERYFIKOWANY)

agaMAJ

Recommended Posts

Przeszło od miesiąca zleceniodawca miga się od zapłacenia mi zaległej kasy. Już z nim kiedyś tak miałam, później przez jakiś czas płacił w terminie, teraz znowu się miga. Na początku stycznia był z nim kontakt, obiecał kase przesłać do końca tygodnia, czego nie zrobił. Wytrzymałam dwa tygodnie i wysłałam meila z ponagleniem i cisza. Wysłałam więc kolejnego, bardziej konkretnego ale dalej cisza.

Jaki skutek przyniesie moje upominanie się o kase?

5 monet--2 buławy--Głupiec jakby w tych dwuch buławach odezwał się . Znowu wykpi się głupim tekstem. Głupiec to nowy początek, więc pewnie kolejne zlecenie przy okazji prześle. Chyba że moja warsja jest zbyt optymistyczna. Szlag mnie trafi jeśli będe musiała iść z nim na noże ale nie popuszcze, bo sporo mi wisi.

Mam 2opcje: będzie wariata strugał i nadal nie będzie się odzywał, albo może jakąś skromną ratkę Ci wyślę żeby załagodzić. Całej kasy według mnie nie odzyskasz. Z takimi olewatorami to trzeba konkretnie:pisemne wezwanie do zapłaty za potwierdzeniem odbioru, jak nie przyniesie efektu to sprawa do sądu.

Powodzenia

,,Jaki skutek przyniesie moje upominanie się o kase?

5 monet--2 buławy--Głupiec ''

5 monet: on nie ma kasy, zeby ci oddac lub / i nie odda ci calosci i bedzie odwlekac..... i wybierac sie z oddaniem ci pieniedzy jak sujka za morze ( 2 bulaw).... widac w glupcu jakies jego spontaniczne dzialania, nieodpowiedzialne zachowanie, spontaniczne maile z jego strony z pustymi obietnicami ( 2 bulaw) , ale konkretnej KASY w tych tutaj kartach nie widac, wiec badz twarda i konsekwentna.

5 Monet mi zawsze pokazuje domaganie sie czegos, najczesciej pieniedzy.

2 Bulawy tu to takie zatrzymanie, Glupiec - w sumie nie wiadomo, raczej .nie, a w kazdym razie nie od razu.

Pracodawca mysli ze jakos sie wykpi, albo Ty masz plonne nadzieje teraz.

Nie widzę w tych kartach konkretnych pieniędzy. Żadnego skutku nie przyniesie. Dalej będzie się migał i nic sobie z tego nie robił...albo to ta pierwsza karta wskazuje na to, że nie ma z czego Ci oddać.

Kase odzyskałam, i to nawet ciut więcej. Wychodzi więc na to, że te 5 monet- to moje szukanie wyjścia z trudnej sytuacji, a więc wysyłąnie maili upominawczych, powoływanie się na umowę itp , dwie buławy to to porozuminie i kontakt, który wymusiłam, bo napisał maila z przeprosinami, a głupiec wyjście naprzeciw, nowy początek

• Like 1

Jako ciekawostkę dodam, że dzień wcześniej pięknie wymalowałam na komputerze runę Fehu ;) Na wcześniejszym kompie miałam ją wymalowaną i nie zdarzało się, żeby mi brakowało kasy. Nowego nie chciałam ozdabiać, bo na gwarancji, ale po roku używania, już nie mam oporów ;) Nie wiem czy runa tak szybko zadziałała, ale kto to wie ;)