Skocz do zawartości

Działania


Gość anhana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anhana

Postawiłam karty koleżance, które jest na takim powiedzmy zakręcie życiowym. Zaprowadziła sporo zmian w swoim życiu, ale od jakiegoś czasu utknęła w martwym punkcie. Poprosiła mnie o radę.

 

Wyciągnęłam więc karty na pytanie:

 

Jakie działania może podjąć X, aby poprawić swoją sytuację życiową ? 10 karo Walet Karo 9 karo -

 

10 karo mówi mi o codzienności, drobnych rzeczach, które robimy dla siebie np. zmiana diety, przeczytanie fajnej książki itp. Powinna więc zadbać o siebie, o swoje ciało, może wizyta u kosmetyczki coś w ten deseń. w Walecie karo widzę konieczność podjęcia zdecydowanych działań, z pełnym zaangażowaniem, ta karta mi się kojarzy ze sportem też i 9 karo mogą pojawić się opóźnienia przeszkody dlatego powinna być cierpliwa i konsekwentna.

Jak to widzicie, jakie inne działania przychodzą wam na myśl przy tych kartach ? Zadziwia mnie też, że wszystkie 3 karty to kara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość5

zajac sie soba ( jesli ma dziecko to dzieciakiem- jak nie to isc na kurs- cokolwiek co zajmie jej czas -bynajmniej cos co lubie robic a nie miala na to czasu do tej pory), skupic na wlasnych przyjemnosciach

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Anhana, a konkretnie jaką sytuację życiową? Co ma oznaczać to "utknięcie w martwym punkcie"?

Czy jej dokucza brak partnera, brak pieniędzy, nie ma pracy, nudzi się, chce się wyrwać z codziennej monotonii życia, czy ogarnął ją osobisty tumiwisizm lub ogólny marazm i stagnacja?

Bo tak ogólnie, to te 3 kara wskazują na to, by wzięła się za naukę, gdyż to jej się sowicie opłaci.

 

10 karo to karta przede wszystkim sporych pieniędzy. Lub dużych osiągnięć. Czasami oznacza podróż lub przeniesienie się do dużego miasta, w którym można zarobić. Wskazuje, by zaufać swoim siłom, wierzyć w swoje plany.

Za nią idzie Walet karo, który jednoznacznie tu wskazuje, że TERAZ ma otwarte drzwi, szansę na przyszłość jeśli zainwestuje w siebie; on niesie dobre wieści: masz teraz szansę, twoje działania zaowocują sukcesem, to teraz trzeba tworzyć podwaliny do skutecznej realizacji planów. I oznacza on też początek czegoś nowego, więc po raz kolejny wieści, że trzeba dalej zmieniać to swoje życie, iść naprzód, bez względu na ewentualne zniechęcenie czy podłamkę, nawet jak dzisiejsze okoliczności życiowe nie są zachęcające, bo to wszystko co jest na nie, prędzej czy później minie, a jeśli teraz ona się nie weźmie "do roboty", to drugiej TAKIEJ szansy może już nie dostać.

9 karo kończy dzieło, wskazując, że nauka (wykształcenie, wykwalifikowanie) otworzy drogę do sukcesu, ułatwi karierę, oznacza też pięcie się w górę.

Tradycyjne znaczenie 9 karo to "medal, order", co w przełożeniu na realia oznacza wyróżnienie, pochwałę, honor czy awans.

W tym kontekście to już chyba nie trzeba niczego więcej dodawać.

Ponieważ kolor karo sam w sobie jest symbolem spraw związanych z przekazem informacji i spraw związanych z pieniędzmi, to niech się weźmie za sprawę związaną właśnie z którąś z tych dziedzin. Przy czym "przekaz informacji" to - oprócz babskich pogaduszek - wszelkie media, mowa, słowa, twórczość pisarska, dziennikarstwo, bibliotekarstwo, informatyka itd. a z dziedziny "pieniądze" to nie tylko bankowość, prowadzenie własnego (dochodowego) interesu ale wszelki nimi obrót, w tym gra na giełdzie.

Poza tym kara wskazują, że jest to dobry czas by ruszyć cztery litery zabrać się do działania, coś robić, jeśli nie da się prowadzić własnej działalności (no bo wiadomo jak w tym kraju jest i jeśli do tego nie ma kasy na start) to właśnie niech inwestuje w naukę, bo to będzie jej przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Właśnie, że to wcale o naukę nie chodzi, bo pytanie było konkretne i z nauką nie ma problemów. Tu bardziej chodzi o polepszenie samopoczucia delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pytanie NIE BYŁO KONKRETNE.

Czym innym jest bycie na zakręcie życiowym z powodu chwilowego załamania bo się "utknęło w martwym punkcie" i za bardzo nie wiadomo, co by się chciało - miało robić dalej, a czym innym z powodu trwałej depresji albo zmartwienia, że nie masz co do gara włożyć i żadnych perspektyw na zmianę sytuacji.

I właśnie dlatego zapytałam "co jej dokucza", bo karty, które wyciągnęłaś - bez ukierunkowania na konkret - mówią to właśnie, o czym napisałam.

Bo to jest ich znaczenie podstawowe. I wtedy, kiedy nie masz sprecyzowanego pytania - odpowiadasz zgodnie z ich clou.

Ty wiesz, o co jej chodzi a my nie.

Ja rozumiem, że u Ciebie 10 znaczy to a Walet tamto itd. Ale u mnie znaczą więcej niż podstawowa sygnifikacja, dlatego poprosiłam abyś dokładnie wyjaśniła o co konkretnie chodzi. Wtedy można konkretnie poradzić: "weź się za to".

I tu nie chodzi też o to, że ma z nauką problemy, tylko o to, że czego się teraz nauczy przyniesie jej profity w przyszłości.

Uczy się dobrze - i fajnie, ale może niech pomyśli o dodatkowym kierunku, jeśli już mówimy o profitach na przyszłość.

Jeśli zaś chce dziewczyna polepszyć swoje samopoczucie, to niech wyznaczy sobie ambitne zadanie i je realizuje. Dodatkowy kierunek albo jeśli nie chce - rozwijanie zainteresowań, pasji (no, chyba jakieś ma?), niech czyta, pisze, zdobywa informacje na interesujący ją temat. Może niech weźmie się za pisanie książki? Żeby długo nie szukać: niejaka pani Rowling zdobyła sławę dzięki pomysłowi, na który wpadła podczas czterogodzinnej jazdy pociągiem. A seria o Harrym Potterze przyniosła jej duże zyski. I jak pięknie komponuje się jej historia z kartami, które wyciągnęłaś dla koleżanki :z_jezorem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Pytanie było konkretne, natomiast tu wrzuciłam formę bardziej ogólną. Co może nie było zbyt dobrym pomysłem. Wyznaczenie sobie zadania okej, albo nauka też okej. Ale ja tutaj zadałam pytanie konkretne jakie działania w sytuacji X...itd i tego szukałam w kartach stad takie a nie inne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A - to dla nas szczątki pytania a dla siebie całe! :zeby_na:

Ale dobra: niech będzie "jakie działania". Ogólnie - już napisane. Ucz się dziecię ucz, bo nauka to potęgi klucz... właśnie takie działania powinna podjąć.

A szczegóły: pytanie brzmiało: "Jakie działania może podjąć X, aby poprawić swoją sytuację życiową". I wracamy: jaką sytuację? Nudzi jej się w tym życiu czy ma poważny problem?

Ty jej radzisz, by "zadbała o siebie, o swoje ciało, może wizyta u kosmetyczki coś w ten deseń". O.K.

Ale pomyśl, czy Twojego klienta zadowoliłaby taka odpowiedź? W jakim sensie "wizyta u kosmetyczki" może poprawić sytuację życiową? Może jej poprawić co najwyżej samopoczucie.

Mało tego - taka odpowiedź sugeruje, że mamy do czynienia z osobą, która o siebie w jakiś sposób nie dba (nie będę wymieniać co można sobie myśleć...).

Jeśli jej oczekiwania dotyczyły tylko tego, to O.K, widać mało potrzeba jej do szczęścia. Ale jeśli naprawdę potrzebuje porady, to taka odpowiedź nie jest zadowalająca.

Więc jeśli jest to tylko kwestia poprawienia nastroju to zgodzę się, że niech wreszcie zadba o siebie. Tylko przy tym wyszły same kara, więc chodzi raczej o zadbanie intelektualne a nie "cielesne". I wracamy do punktu wyjścia. Nb. Walet karo oznacza "coś nowego, innego", więc... niech weźmie się za coś nowego, czego do tej pory nie robiła.

Ja wiem, że my tu sobie podrzucamy sugestie, że wiele osób jest na progu rozpoczynania przygody z kartami, że to są przykłady jak można interpretować.

I wiem, że wiele osób pozostanie na poziomie samej wróżby a nie wróżki, która oprócz wróżenia umie także - a może przede wszystkim - być skuteczną, tzn. jest w stanie doradzić takie rozwiązanie, które może pomóc klientowi wywikłać się z trudnych sytuacji życiowych. Powróżyć jest łatwo, doradzić - o wiele trudniej. Dlatego piłuję i piłować będę o szczegóły, o to, co wychodzi poza ramy "przewidywania" i staje się szeroko pojętym doradztwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłam karty koleżance, które jest na takim powiedzmy zakręcie życiowym. Zaprowadziła sporo zmian w swoim życiu, ale od jakiegoś czasu utknęła w martwym punkcie. Poprosiła mnie o radę.

 

Wyciągnęłam więc karty na pytanie:

 

Jakie działania może podjąć X, aby poprawić swoją sytuację życiową ? 10 karo Walet Karo 9 karo -

 

10 karo mówi mi o codzienności, drobnych rzeczach, które robimy dla siebie np. zmiana diety, przeczytanie fajnej książki itp. Powinna więc zadbać o siebie, o swoje ciało, może wizyta u kosmetyczki coś w ten deseń. w Walecie karo widzę konieczność podjęcia zdecydowanych działań, z pełnym zaangażowaniem, ta karta mi się kojarzy ze sportem też i 9 karo mogą pojawić się opóźnienia przeszkody dlatego powinna być cierpliwa i konsekwentna.

Jak to widzicie, jakie inne działania przychodzą wam na myśl przy tych kartach ? Zadziwia mnie też, że wszystkie 3 karty to kara.

 

Zacząć myśleć o sobie, kara to karty rozwoju. 10 Karo i Walet karo w tym wypadku to zaczynanie czegoś nowego z 9 karową daje jej to satysfakcję. Ona powinna rozejrzeć się i poszukać u siebie jakiegoś punktu zaczepienia, znaleźć jakąś odskocznie, zmienić zainteresowania. Po tych kartach powinno jej to przyjść z łatwością. Trzymam kciuki.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie działania może podjąć X, aby poprawić swoją sytuację życiową ? 10 karo Walet Karo 9 karo

Jak dla mnie to ona powinna przewartościować swoje priorytety.

Trochę się po udzielać tu i tam ale zrobić też coś dla siebie.

Karty takie mocno postawione na nią, jej życie. Tu ma bałagan i póki go nie posprząta to wg mnie nie ruszy za bardzo dalej.

 

Powinna coś zmienić - niech zacznie od rzeczy małych - fryzura, makijaż, ubiór i idzie dalej i dalej.

Powinna myśleć, co zrobić ale nie siedzieć z założonymi rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...