Jump to content

Celt dla przyjaciółki

Geranium

Recommended Posts

Przyjaciółka poprosiła mnie o karty na związek, ogólnie sporo wycierpiała z poprzednim partnerem i ciężko jej na nowo zaufać, choć relacja trwa już prawie rok i uczucie jest silne. Zgoda na udostępnienie tutaj jak najbardziej jest. Położyłam wg krzyża celtyckiego. Ogólnie muszę też dodać, że ten jej facet trochę przestał się ostatnimi czasy starać.

1. Karta 1 opisuje: Główny problem, okoliczności, sytuację obecną lub główny cel. Obrazuje również stan emocjonalny i psychiczny, główne wpływy - 8 pucharów - odebrałam tę kartę jako taką bezpieczną przystań po poprzedniej relacji, na początku był to związek utajniony, z braku laku, ale przyszło zaangażowanie.

Karta 2 opisuje - co powoduje pogłębienie problemu, wpływy pogłębiające problem lub łagodzące, a także osoby zaangażowane - 8 buław - tutaj chyba otoczenie nie wywiera zbyt dużego wpływu, problemem natomiast jest izolacja, mnie 8 kijów wskazuje na jakieś takie sprawy właśnie z dala od ludzi, wydaje mi się, że trochę brakuje w tym związku zwyczajnych wyjść do ludzi, spotkań towarzyskich, co mogłoby ich umocnić i jakoś rozerwać.

Karta 3 opisuje - powód danej sytuacji, podstawowe impulsy, dążenia i pragnienia, które nie są uświadomione, opowiada dlaczego tak jest - śmierć - zakończenie pewnego etapu, tamtej facet poprzedni bardzo źle ją potraktował, zakończył związek przez maila i bardzo cierpiała, stąd widzę pewna blokadę na uczucia, nieufność i brak wiary w siebie.

Karta 4 opisuje - sytuacje z przeszłości, które wpływają na obecną sytuację. Pokazuje wydarzenia,okazje, które tracą już na znaczeniu. Zakończone sprawy - cesarzowa - koleżanka chyba zbyt wiele od siebie dała, wiem, że pisała tamtemu typkowi pracę inżynierską, organizowała mu jakieś imprezy-niespodzianki, a on ją zdradzał. Sądzę, że jej dużym problemem jest dawanie całej siebie na tacy mężczyźnie i zbyt duża wyrozumiałość + matkowanie.

Karta 5 opisuje postawę pytającego i obecne przekonania, cel do jakiego dąży, jakich oczekuje efektów w związku z tą sprawą. To także karta jego świadomości: co myśli, na czym się skupia i o co się martwi. To jest również alternatywna przyszłość, co może zaistnieć. Wszak energia podąża za uwagą! - 10 pucharów - koleżanka dąży do utworzenia rodziny, posiadania dzieci i spokojnej przystani życiowej (tyle wiem, znając ją i dokładnie wychodzi to w kartach). Obawia się porzucenia, ponieważ do tej pory każdy facet ją zostawiał.

Karta 6 opisuje - Tradycyjnie uznawana jako ukazanie najbliższej przyszłości. To zbliżające się wpływy, wydarzenia, okazje, obawy. To czym człowiek jeszcze się zajmie w niedalekiej przyszłości. - as buław - - najpierw pomyślałam o jakimś zupełnie zewnętrznym impulsie, pokusie, flircie, ale jakoś mi to do niej nie pasuje, więc dobrałam kartę - król buław

co potwierdza moją teorię, aczkolwiek dalej mnie to zaskakuje i liczę na Wasze sugestie, bo przecież mogę się mylić. Czy możliwe, aby eks nagle się odezwał i zamieszał jej w głowie? A może po prostu pojawi się ktoś jeszcze?

Karta 7 opisuje - Postawę pytającego w tej sytuacji. Podejście do tematu, punkt widzenia, pozycja, stanowisko lub rola, którą akceptuje. Jak również to co chce osiągnąć, jaki ma cel i co może - 6 monet - - równowaga, stabilizacja, po prostu poukładana dziewczyna, dążąca do stabilizacji życiowej.

Karta 8 opisuje - reakcje i postawę środowiska fizycznego, emocjonalnego czy społecznego. To obraz sytuacji jaki widzi otoczenie (w związku z tym, przyjęłam, że jest to spojrzenie partnera) - 4 mieczy - - dopatrzyłam się jakiegoś wypalenia emocjonalnego, więc dobrałam dwie karty - 3 mieczy, pustelnik - odnoszę wrażenie, że on w tym związku nie jest szczęśliwy, coś go przytłacza, może idealistyczny charakter przyjaciółki, a może po prostu problemy ze sobą? Z tego, co wiem, facet leczy się u psychologa, nie chcę złowróżyć, że się rozstaną czy coś, bo może chodzi o jego stan wewnętrzny, ale to się niestety przekłada na związek, taka jakby samotność pomimo bycia z nią.

Karta 9 opisuje - Tradycyjnie oczekiwania pytającego lub jego obawy. Jest to jednak karta dająca więcej istotnych informacji. Zwraca uwagę na to, co powinno się wiedzieć, czego unikamy w danej sytuacji, czego nie bierzemy pod uwagę. To podpowiedź, jak najlepiej postąpić, aby osiągnąć to o czym myślimy(karta 5). Ta karta może pełnić rolę ostrzeżenia. - 3 monet - - praca nad sobą i tyle, wspólne dbanie o relację, z tego co wiem, koleżanka też chce poszukać pomocy u jakiegoś specjalisty, bo ma niepozamykane sprawy z przeszłości i być może karta właśnie popiera ten pomysł zrobienia porządku ze swoim życiem.

Karta 10 opisuje - możliwy rezultat, co może się stać, wynik lub efekt, jak zakończy się dana sytuacja. Pokazuje czy odniesiemy sukces czy nie, jak się zachować, jaką przyjmiemy postawę - 4 monet - - skąpstwo uczuciowe? Dobrałam kartę - moc, z podsumu mag - mam mieszane uczucia i dwie wizje - albo to nie jest jeszcze jej ostateczny związek albo zostaną ze sobą, ale z jakimś takim niespełnieniem pod skórą.

Dołożyłam też kilka kart na jego odczucia względem związku - paź monet, paź mieczy, rycerz monet - - to jest facet twardo stąpający po ziemi, dobrze zarabiający i tym przede wszystkim kieruje się w życiu, mało w nim uczuciowości, romantyzmu i takiej iskierki, której właśnie ona potrzebuje.

A Wy jak sądzicie? Jak rokuje ten związek?

Guest Ezotynka

Ciekawa jestem jakie byly karty z tzw. przelozenia, ale moze nie stosujesz.

1. Karta 8 pucharów...mysle, ze nie ma co tak wszystkiego podciagac pod poprzedni zwiazek - kobitka daje duzo z siebie, byleby skutek nie byl faktycznie jak poprzednio..

2. Karta 8 buław - znowu 8-ka? To wyglada juz mocno karmiczne, te Jej relacje z partnerami..

3. Karta śmierć - Twoja kolezanka chce zaczac od nowa i w inny sposob - pozegnala poprzedniego, postawila obecnie na tego - potem 6 monet i 4 monet na to tez wskazuja.

4. Karta Cesarzowa - a ja bym powiedziala tez, ze "licznik bije".

5. Karta 10 pucharów - nie mozna odmowic wznioslego celu - pieknego celu :-)

6. Karta 6 opisuje - As buław - mysle, ze bedzie probowala go "pobudzic", lub uzyska jakas iskre i bedzie miala w Nim niedlugo tego "dociagnietego" Krola bulaw, albo pobudzi Jej uwage jakis Pan, co moze dac ozywczy impuls Panu, o ktorego pytamy..

7. Karta - 6 monet i mnie sie ta karta w relacji niespecjalnie podoba - ktos jest "wyzej" w tej relacji, moze Ona "inwestuje" w tej relacji (czas, nadzieje, uczucia) i czeka czy ta "inwestycja" sie powiedzie.

8. Karta - 4 mieczy - On jak wspomnialas obecnie stara sie mniej, a ja tu widze zastanawianie sie "co dalej?" - dociagniete kolejne karty (w zasadzie po ilosc mamy tu juz dwa Krzyze Celtyckie) to te Jego stany emocjonalne obecne "pieknie" tu wyszly w dociagnietych 3 mieczy i Pustelniku.

9. Karta - 3 monet - pokazuje chyba, ze do "tanga trzeba dwojga" i ta relacja, jak i poprzednia nie bedzie udana, jesli pracowala bedzie nad Nia tylko Ona, ale ta 3-ka jest optymistyczna, zreszta nastepna po 3 monet jest 4-ka i Ona wychodzi na dalsza przyszlosc :-)

10. Karta - 4 monet - to nie jest te Jej upragnione 10 kielichow, lub podobna w wydzwieku karta, ale nie jest zle, choc ja tu nie widze duzego rozwoju - na jaki czas byly kladzione te karty? Obawiam sie, ze bedzie sie za mocno trzymala tej relacji, zeby jakas byla, tymbardziej, ze juz sporo emocji/uczuc w to zainwestowala. Dobrana Moc byla 8-ma, czy 11-ta karta w Twojej talii?

"Jego odczucia względem związku - paź monet, paź mieczy, rycerz monet"

On widzi tu potencjal do rozwoju, dwa Pazie, dwa monetowe, ale jakichs wiekszych uczuc to tu nie widze i tego "silnego uczucia" to tu tez nie widze - dla Niego to jest wazny zwiazek, ale czy Ona dojdzie z Nim do tych 10 kielichow? Wiele zalezy w jakim sa wieku, jakie maja priorytety, bo taki "uklad" moze wbrew pozorom trwac bardzo dlugo.... Ogolnie karty parzyste, to pieknie, WA pomijajac dociagane tylko jeden i dotyczacy przeszlosci, a te dwie 8-ki pod rzad - zastanawiajace - moze to dla Niej (kolejna) lekcja do przerobienia....i Moc dociagnieta do 10-tej karty...tak latwo Ona od tej relacji "nie uwolni sie" - bedzie wysilek i praca nad trzymaniem tej relacji w ryzach - tak to widze, ale ja jestem poczatkujaca:-)

Guest Ezotynka

Mamy wiec juz trzecia Osemke - w takim razie Twoje podsumowanie 4 monet i 8. Moc nie wychodzi chyba suma 1. Mag, a 0. Glupiec, ale moge sie mylic....

Jesli 25-latek ma takie "paziowe" podejscie do relacji, to inaczej wyglada, niz jakby takie mial pan lat 50, tak przypuszczam....

W kontekscie tej chyba jednak "karmicznosci" tej relacji, ciekawe jakimi Oni sa cyferkami numerologicznymi, jesli to nie tajemnica - bez podawania dat urodzenia, oczywiscie.

Guest Rywka Blumenstein

1. Karta 1 opisuje: Główny problem, okoliczności, sytuację obecną lub główny cel. Obrazuje również stan emocjonalny i psychiczny, główne wpływy - 8 pucharów - ciągłe życie w lęku, postępowanie nie dla własnego dobra, wg własnego zdania, a podporządkowanie życie starym "exowym" tematom, życie starym związkiem, w nowej relacji, nastawienie na najgorsze

Karta 2 opisuje - co powoduje pogłębienie problemu, wpływy pogłębiające problem lub łagodzące, a także osoby zaangażowane - 8 buław - - dla mnie to pokazane tutaj zostało, że para się powinna trochę "wyluzować", dać sobie więcej szans do rozrywki, spuścić trochę powietrze - brakuje temu związkowi szczerej zabawy, uśmiechu, rozrywki

Karta 3 opisuje - powód danej sytuacji, podstawowe impulsy, dążenia i pragnienia, które nie są uświadomione, opowiada dlaczego tak jest - śmierć - i znowu - życie tym rozstaniem, ciągłe uzależnianie teraźniejszości od złych doświadczeń - z doświadczenia własnego wiem, że nie prowadzi to do niczego dobrego, może nam coś minąć przed nosem

Karta 4 opisuje - sytuacje z przeszłości, które wpływają na obecną sytuację. Pokazuje wydarzenia,okazje, które tracą już na znaczeniu. Zakończone sprawy - cesarzowa - - tutaj myślę, że trzeba do tego podejść trochę jako zrezygnowanie Pytającej z własnej kobiecości i uzależnienie się od meżczyzn, tzn. jestem kobieta dobrą, kiedy jestem z mężczyzną, dla mnie to jest wezwanie do pracy nad poczuciem własnej wartości

Karta 5 opisuje postawę pytającego i obecne przekonania, cel do jakiego dąży, jakich oczekuje efektów w związku z tą sprawą. To także karta jego świadomości: co myśli, na czym się skupia i o co się martwi. To jest również alternatywna przyszłość, co może zaistnieć. Wszak energia podąża za uwagą! - 10 pucharów - niektórzy tarociści mówiąc o dziesiątkach wspominają taką myśl, że "lepsze jest wrogiem dobrego", i myślę, że w tym przypadku tak trzeba byłoby podejść do 10 Kiel. - za duże parcie na rodzine, napewno Pytająca chce mieć ten szczęśliwy dom, ale nie kosztem własnego zdrowia psychicznego. Rada - podejście do tematu rodziny do przemyślenia

Karta 6 opisuje - Tradycyjnie uznawana jako ukazanie najbliższej przyszłości. To zbliżające się wpływy, wydarzenia, okazje, obawy. To czym człowiek jeszcze się zajmie w niedalekiej przyszłości. - as buław - + król buław - ja bym powiedziała - zaufaj temu meżczyźnie, z którym jesteś, spal przeszłość, daj się porwać teraźniejszości, mężczyzna ten obecny wyjdzie z jakąś inicjatywą

Karta 7 opisuje - Postawę pytającego w tej sytuacji. Podejście do tematu, punkt widzenia, pozycja, stanowisko lub rola, którą akceptuje. Jak również to co chce osiągnąć, jaki ma cel i co może - 6 monet - dążenie do harmonii, ale też skłonność Pytającej do naciągania faktów, żeby uzyskać ciut ciut idealizowany obraz obecnego związku

Karta 8 opisuje - reakcje i postawę środowiska fizycznego, emocjonalnego czy społecznego. To obraz sytuacji jaki widzi otoczenie (w związku z tym, przyjęłam, że jest to spojrzenie partnera) - 4 mieczy - - 3 mieczy, pustelnik - zmęczenie mężczyzny, dające się wyczuć w otoczeniu zawieszenie, on się czuje samotny trochę przez to, że ona ciągle gdzieś myślami jest przy tych cierpieniach, on nie czuje, żeby ona mu wpełni ufała

Karta 9 opisuje - Tradycyjnie oczekiwania pytającego lub jego obawy. Jest to jednak karta dająca więcej istotnych informacji. Zwraca uwagę na to, co powinno się wiedzieć, czego unikamy w danej sytuacji, czego nie bierzemy pod uwagę. To podpowiedź, jak najlepiej postąpić, aby osiągnąć to o czym myślimy(karta 5). Ta karta może pełnić rolę ostrzeżenia. - 3 monet - 3 Monet to jest karta mistrzostwa, doskonałości, karty ostrzegają pytającą, że idealnego związku nie będzie miała, natomiast nie każde problemy są zwiastunem końca relacji, Pytająca powinna nauczyć się akceptować niedoskonałości, rozwiązywać problemy, a nie wpadać w panikę, że to już koniec, że znowu ktoś złamie jej serce.

Karta 10 opisuje - możliwy rezultat, co może się stać, wynik lub efekt, jak zakończy się dana sytuacja. Pokazuje czy odniesiemy sukces czy nie, jak się zachować, jaką przyjmiemy postawę - 4 monet - - 4 Monet to jest coś stałego, coś, co mamy przy sobie - dla mnie to jest sugestia, że ten związek ma szanse funkcjonować, ale nie będzie to związek romantyczny i pełen uniesień, raczej taki, w którym połączenie partnerów przebiega na gruncie codzienności (nie biorę pod uwagę podsumowań, bo nie używam takiego systemu)

Dołożyłam też kilka kart na jego odczucia względem związku - paź monet, paź mieczy, rycerz monet - - on nie do końca rozumie jej postawę, czasami denerwuje go jej rozemocjonowanie, wracanie do przeszłości, jest to taki meżczyzna, który musi czuć się pewnie, a w tym zwiazku mu troche tego brakuje.

Mamy wiec juz trzecia Osemke - w takim razie Twoje podsumowanie 4 monet i 8. Moc nie wychodzi chyba suma 1. Mag, a 0. Glupiec, ale moge sie mylic....

Jesli 25-latek ma takie "paziowe" podejscie do relacji, to inaczej wyglada, niz jakby takie mial pan lat 50, tak przypuszczam....

W kontekscie tej chyba jednak "karmicznosci" tej relacji, ciekawe jakimi Oni sa cyferkami numerologicznymi, jesli to nie tajemnica - bez podawania dat urodzenia, oczywiscie.

Daty to nie tajemnica, więc mogę podać: ona 6.12.89, on 26.09.90

Guest Ezotynka

Oni oboje 9/36 ?

ja tez 9/36, wiec nie dziwi mnie taka postawa - Jej brak pelnego sie odciecia od ex, nadzieje, ale i duze obawy, oraz Jego 4 miecze+3 miecze+9. Pustenik..mam nadzieje, ze byly nie byl 9/36, ale nie pisz, prosze..