Jump to content

Konflikt ze sprzedawcą - nie chce zwrócić kasy (ZWERYFIKOWANY)

emilr

Recommended Posts

Sklep internetowy wysłał mi rzecz, której nie zamawiałam. Nie chce przyznać się do błędu, nie chciał załatwic sprawy polubownie i teraz robi problemy (swoja drogą dziwna polityka: żal mu 20 zł, byłam wieloletnia klientką). Ja nie odpuszczę, bo chodzi o zasadę.

Karty stawiałam dwa razy w ostępie ok. 2 tyg.

Jak dla mnie zakończy sie sprawa z tym sklepem (karta pierwsza to karta główna)

Pierwszy kładziony krótko po zgłoszeniu sprawy: VIII siła, 9 buław, 5 kielichów - ja jestem pewna swojego. Sprzedawca za to udaje głupiego i próbuje mi wmówić, że to moja wina, śle jakieś pisma. Brak konkretów. Trochę sie nagimnatyskuję w tej sile, ale jednak moje na wierzchu.

Drugi, dzisiejszy: Mag, VI zakochani, As buław - chyba skorzystam z pomocy specjalisty - rzecznika praw konsumenta, ja widze Maga pozytywnie dla mnie. On zadziała odpowiednio.

Jak Wy to widzicie? Z góry dziękuję.

pierwsze karty mówią, że jesteś pewna swego i wiesz, czego chcesz, ale będziesz się spierać i sprawy nie załatwisz pozytywnie dla siebie... będziesz rozczarowana

drugie karty - szkoda, że nie dociągnęłaś karty do Asa, bo nie wiadomo, co po nim jest... Magu mogłaś się też pokazać Ty sama jako osoba przygotowana do konfliktu, będziesz się na pewno zastanawiała nad tym, co zrobić, aby rozwiązać konflikt i jakaś szansa jest do wykorzystania... jeżeli myślisz o rzeczniku to może faktycznie to on też mógł być w tym magu...

• Like 1

Pierwszy rozkład mówi o Twoim uporze, walce o swoje i jesteś pewna swojej racji. Widać tutaj też ich opór, spory i być może Twoje rozczarowanie, że nie jest tak łatwo jak mogło by się zdawać.

Drugi rozkład mówi, że sprawa zakończy się szybko i pozytywnie dla Ciebie.

Powodzenia

Guest Euterpe

VIII siła, 9 buław, 5 kielichów

tutaj bardzo fajnie wyszło, że wszystko powinno zakończyć się dobrze, pomyślnie dla Ciebie. Siła uspokaja, mówi "wszystko będzie w porządku :)". W dalszych kartach widać dystans, a następnie zamknięcie przeszłości za sobą. 9 buław + 5 kielichów nie tętnią przyjemną atmosferą, więc może nie być tak łatwo, któreś z was "oberwie" bardziej (na mojej karcie 9 buław osoba na przepaskę na głowie, która zasłania ranę).

9 + 5 = 14

Siłą i Umiarkowanie - pozytywne zakończenie, powrót do harmonii.

11 + 14 = 25

VII Rydwan - mógł pokazać szybkie załatwienie sprawy

Iwko, LunaSol, Euterpe - wielkie dzięki. Oczywiście weryfikacja bedzie. Póki co, sprzedawca wszystko neguje, pisma niby od prawnika śle - niezrozumiałe to dla mnie, bo jego błąd jest oczywisty i dobrze wie, ze tylko on na tym straci, nie ja. Już stracił stałą klientkę i potencjalny zysk w przyszłości. I to z powodu takiej głupoty. Niee, jednak niektórych ludzi nie potrafię zrozumieć, chociaż się staram....

Jak dla mnie zakończy sie sprawa z tym sklepem (karta pierwsza to karta główna)

Pierwszy kładziony krótko po zgłoszeniu sprawy: VIII siła, 9 buław, 5 kielichów

Tutaj wychodzi mocno Twój upór i zdenerwowanie z braku możliwości załatwienia sprawy polubownie.

Jakdla mnie w 5 kielichów widać mocną sugestię, ze sprawa będzie się jakiś czas ciągnęła.

Drugi, dzisiejszy: Mag, VI zakochani, As buław

Tutaj Twoje zdenerwowanie wychodzi na całą sytuację ale wygrasz wg mnie i to z przytupem.

• Like 1

Sądząc po tym asie to myślę, że wygrasz i stanie na Twoim, a w pierwszym rozkładzie karty pokazały Twój upór i 5 kielichów, że ciągnęło się to będzie, ale 9 buław+as buław mówią "nie poddawaj się". Powinnaś skorzystać z czyjejś pomocy.

• Like 1
  • 2 weeks later...

WERYFIKACJA

postanowiłam odczekać przepisową ilość dni, którą sprzedawa ma na odpowiedź. Szykowałam sie już na wyprawę do rzecznika, co szczerze mówiąc nie uśmiechało mi się (stracony czas, szukanie), a tu niespodziewane na koncie pojawił sie zwrot CAŁEJ wpłaconej kwoty.

W pierwszym rozkładzie wyraźnie widać moje, panowanie nad sytuacją (siła), czekanie na ruch sprzedawcy z pewną dozą (9 buław). 5 kielichów pokazało albo moje rozczarowanie początkową postawą sprzedawcy, albo moją niechęć do załatwiania tej sprawy formalnie.

Mag wiec chyba chciał powiedziec, ze mam asa w rękawie. Kochankowie - sprzedawca podjął dobrą i świadomą decyzję, wiedział, że znam swoje prawa i udawanie głupiego niec mu nie da. As buław - działanie, zwrot gotówki, moze jedgo szybka decyzja)

Dziękuje wszystkim za interpretacje

• Like 1