Jump to content
Taya

Jaki to kamień? (x2)

Recommended Posts

Taya

Dostałam w prezencie dwa srebrne naszyjniki z kamieniami. Byłe właścicielki nie wiedzą cóż to za cuda. Czy potrafilibyście pomóc określić co to takiego? Noszę się z zamiarem kupienia kamienia księżycowego, aż tu przypomniałam sobie, że może mam takowy. No więc właśnie.

 

oCVVGd5.jpg

Czy to opal, kamień księżycowy, a może coś jeszcze innego?

 

UeFckJX.jpg

Z przodu są bardzo ciemne, na brzegach widać ciemno niebieskie kreski, kolor też bardziej "wychodzi" od spodu. W rzeczywistości ton ciemniejszy. Nie mam bladego pojęcia co to. Z czarnych znam tylko hematyt i kwarc dymny, a to na pewno żaden z nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Ten pierwszy wygląda mi na opalit (to kamień syntetyczny), ten drugi najbardziej zbliżony barwą jest do szafiru, sodalitu, ew. kordierytu, ale to tylko osąd według koloru i jednak sądzę, że to także syntetyk. Przepuszcza światło?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taya

Dziękuję Ismer! Tak, przepuszcza światło miejscowo, w kształcie pasków. Kolorem przypomina wtedy starą szklaną cukiernicę z niebieskiego szkła. Wikipedia mówi, że opalit ma zastosowanie w ezoteryce. Bardzo mnie kłamie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Taya wiki tworzą ludzie. Nieraz pasjonaci tematu a nieraz tylko chcący zaistnieć. To jest tylko zbiór informacji, które nie zawsze bywają rzetelne.

Ezoteryka to pojęcie szerokie, obejmujące wszelkie zainteresowania i czynności wybiegające poza ramy tego co można zbadać "szkiełkiem i okiem", a kamienie - ich energia i działanie są jednym z jej "przedmiotów", najogólniej zwanym litoterapią. Mają swój dział także na tym forum, więc jeśli Cię to interesuje - powędruj tam.

W litoterapii nie stosuje się kamieni syntetycznych, a więc także i opalitu czy nocy kairu.

Nawet kryształy górskie (kwarce), które pokrywane są tlenkami metali a znane są pod nazwą "aqua aura" nie są już kamieniami całkowicie naturalnymi, ale od biedy można ich używać, bo jednak to jest kamień naturalny, czyli kwarc.

Aczkolwiek w magii nośnikiem intencji (energii) może być wszystko, to nie ma nic wspólnego z energetycznym oddziaływaniem kamieni na organizm w celu zasilenia go w potrzebny mu rodzaj energii, włączając w to zarówno wspomaganie leczenia chorób jak i przeznaczenie go do tzw. ułatwiana "duchowego rozwoju". Tak więc jeśli chcesz opalitu używać w tych celach, to odradzam - zainwestuj w naturalne kamienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taya

Dzięki raz jeszcze. No właśnie miałam pewne wątpliwości - doceniam potwierdzenie. Podczytam, tam gdzie mówisz. Temat jest dla mnie zupełnie nowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czarownica

Ja w ogóle jestem pełna podziwu dla wiedzy Ismer z tego zakresu, jeszcze chyba takiego rodzynka od kamieni na forum nie było... Coś mi się zdaje, że w najbliższym czasie wyrośnie Nam tu Ekspert działu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Nie daj Bóg!!!

Nie dość, że mam zwyczaj poświęcać się temu co robię i traktuję to poważnie, a więc zbiera mi to dużo czasu, to jeszcze jestem krytyczna i upierdliwa, także w tym sensie, że wolę wskazać mankamenty w temacie, by nie robić ludziom wody z mózgu i nie wodzić ich na manowce. A to nie jest mile widziane, niektórzy wolą złudzenia :icon_curve:

 

A poza tym to wszyscy zdrowi :zeby_na: jeśli komuś przyda się moja wiedza, to chętnie się nią podzielę, bowiem wychodzę z założenia, że każdy powinien mieć możliwość świadomego wyboru.

 

Dziękuję za wsparcie :) Jestem na tym forum co prawda od niedawna, ale na długo przed rejestracją lubiłam tu zaglądać, uważam je za wartościowe. Oczywiście na innych też bywałam, ale to polubiłam i tu jestem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...