Jump to content

Jaki to kamień? (x2)


Taya

Recommended Posts

Dostałam w prezencie dwa srebrne naszyjniki z kamieniami. Byłe właścicielki nie wiedzą cóż to za cuda. Czy potrafilibyście pomóc określić co to takiego? Noszę się z zamiarem kupienia kamienia księżycowego, aż tu przypomniałam sobie, że może mam takowy. No więc właśnie.

 

oCVVGd5.jpg

Czy to opal, kamień księżycowy, a może coś jeszcze innego?

 

UeFckJX.jpg

Z przodu są bardzo ciemne, na brzegach widać ciemno niebieskie kreski, kolor też bardziej "wychodzi" od spodu. W rzeczywistości ton ciemniejszy. Nie mam bladego pojęcia co to. Z czarnych znam tylko hematyt i kwarc dymny, a to na pewno żaden z nich.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Ten pierwszy wygląda mi na opalit (to kamień syntetyczny), ten drugi najbardziej zbliżony barwą jest do szafiru, sodalitu, ew. kordierytu, ale to tylko osąd według koloru i jednak sądzę, że to także syntetyk. Przepuszcza światło?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Ismer! Tak, przepuszcza światło miejscowo, w kształcie pasków. Kolorem przypomina wtedy starą szklaną cukiernicę z niebieskiego szkła. Wikipedia mówi, że opalit ma zastosowanie w ezoteryce. Bardzo mnie kłamie?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Taya wiki tworzą ludzie. Nieraz pasjonaci tematu a nieraz tylko chcący zaistnieć. To jest tylko zbiór informacji, które nie zawsze bywają rzetelne.

Ezoteryka to pojęcie szerokie, obejmujące wszelkie zainteresowania i czynności wybiegające poza ramy tego co można zbadać "szkiełkiem i okiem", a kamienie - ich energia i działanie są jednym z jej "przedmiotów", najogólniej zwanym litoterapią. Mają swój dział także na tym forum, więc jeśli Cię to interesuje - powędruj tam.

W litoterapii nie stosuje się kamieni syntetycznych, a więc także i opalitu czy nocy kairu.

Nawet kryształy górskie (kwarce), które pokrywane są tlenkami metali a znane są pod nazwą "aqua aura" nie są już kamieniami całkowicie naturalnymi, ale od biedy można ich używać, bo jednak to jest kamień naturalny, czyli kwarc.

Aczkolwiek w magii nośnikiem intencji (energii) może być wszystko, to nie ma nic wspólnego z energetycznym oddziaływaniem kamieni na organizm w celu zasilenia go w potrzebny mu rodzaj energii, włączając w to zarówno wspomaganie leczenia chorób jak i przeznaczenie go do tzw. ułatwiana "duchowego rozwoju". Tak więc jeśli chcesz opalitu używać w tych celach, to odradzam - zainwestuj w naturalne kamienie.

Link to comment
Share on other sites

Ja w ogóle jestem pełna podziwu dla wiedzy Ismer z tego zakresu, jeszcze chyba takiego rodzynka od kamieni na forum nie było... Coś mi się zdaje, że w najbliższym czasie wyrośnie Nam tu Ekspert działu :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Nie daj Bóg!!!

Nie dość, że mam zwyczaj poświęcać się temu co robię i traktuję to poważnie, a więc zbiera mi to dużo czasu, to jeszcze jestem krytyczna i upierdliwa, także w tym sensie, że wolę wskazać mankamenty w temacie, by nie robić ludziom wody z mózgu i nie wodzić ich na manowce. A to nie jest mile widziane, niektórzy wolą złudzenia :icon_curve:

 

A poza tym to wszyscy zdrowi :zeby_na: jeśli komuś przyda się moja wiedza, to chętnie się nią podzielę, bowiem wychodzę z założenia, że każdy powinien mieć możliwość świadomego wyboru.

 

Dziękuję za wsparcie :) Jestem na tym forum co prawda od niedawna, ale na długo przed rejestracją lubiłam tu zaglądać, uważam je za wartościowe. Oczywiście na innych też bywałam, ale to polubiłam i tu jestem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...