Skocz do zawartości

Dwie dusze w jednym ciele?


JanetJ777

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, literatura o tym i w języku polskim obszerna. Teraz na szybko nie mogę podrzucić tytułów, jeśli ktoś inny nie podpowie to postaram się podać, lecz dopiero za kilka dni. Takie połączenia czasowe "dwu w jednym", nie są to przypadki odosobnione. Dużo na ten temat pisał miesięcznik Nieznany Świat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

literatura odnośnie zaburzeń mentalnych jest obszerniejsza, w tym kontekście można poszperać o rozszczepieniu jaźni lub czymś pokrewnym.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak jest to mozliwe. Czesto zdarza sie ze dusza samobojcy przyczepia sie do osoby zyjacej i probuje ja zmusić do wystygnięcia sie na zycie. Nie dzieje sie to z dnia na dzień. Najpierw chce odizolowac swoja ofiarę a potem wplywac na nia negatywnie aż odechce sie żyć tej osobie...

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej kościelnej strukturze panuje przekonanie, że samobójcy maja przepapane, niby są extra gnębieni i mogą nam więcej szkodzić.

Znam przypadek co matka jedynaczki zachorowała i umarła, ta ją ściągnęła myślami i po kilku latach samobójstwo . MAtka uważała, ze razem będą, a wyżej samobójczyni poszła. Za samobójstwo odpowiadają istoty co tak daną osoba zakręciły, w/g mnie nami boskie aniołki kręcą, taka ich praca aby życie nam utrudniać i swemu panu przekazywać energię co cierpiąc wydzielamy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Są z innych wymiarów co nazwę tam umarli i odeszli, ale coś nie tak i w nasz świat wpadli . Widzą nas jako prymitywne istoty, są przekonane o swej wyższości i zaczynają kimś władać , wchodząc chyba do niego . Dusza takiego człowieka jakby nic do gadania nie miała, bo plusy niby są . Ta istota włada tym człowiekiem, ale ten człowiek uważa, ze został tak naznaczony władcą nas. To chyba dużo ludzi nęci i działają aby ta złudę władzy mieć . Tak istoty co 666 się określają ludzi łapią . Z odczuć jak jedną z nich przeprowadzałem to wiem. Podobnie jak dusza ludzka odeszła i w tzw. bezgraniczną radość co tam "wyżej" nim ponownie nie reinkarnują są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za samobójstwo odpowiadają istoty co tak daną osoba zakręciły, w/g mnie nami boskie aniołki kręcą, taka ich praca aby życie nam utrudniać i swemu panu przekazywać energię co cierpiąc wydzielamy ...

Z tego co piszesz usmieszku wynika, ze nie mamy na ziemi zadnych opiekunow a anioly ktore powinny sie nami opiekowac, robia nam tylko krzywde . Namieszałes mi w głowie własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyje polecenia wykonują ? Dla naszego dobra ? to czemu jest w kolo jak jest, a religie cierpieniem przepełnione.

W/g mnie cały aparat coś jak wojsko, urząd skarbowy w okół nas działał w/g poleceń szefostwa . Bywało z nudów bawili się nami i dokładali więcej ...

Ciężki temat, długo trwało mi, aby zwątpienie co z ta wiedzą przyszło, minęło , NIE temu powiedziałem , chyba coraz więcej ludzi budzi się z tej hipnozy co "śpiących" przymuszała aby innych przymuszali , to ostro widać w tzw. państwie islamskim. Rozpada się układ i ci wyżej głodni są , na Ziemi teraz do ludzi się popodpinali i żerować tak próbują . Na innych ludziach , tak widać jakie istoty tym zawiadowały, jakiego boga słudzy , tego samego co nakazał jakiemuś plemieniu wybicie w jak najokrutniejszy sposób Kananejczyków bo ich ziemie, miasta chcieli zawładnąć .

W/g mojej wiedzy na Ziemię powrócili prawowici Opiekunowie co ich funkcje bogowie przejęli. Zrobili porządek i układ zdemontowano, ale bezwładność ludzka ten walec religijny nadal toczy , widać rozpad, czasu tylko trzeba. Z tego co wtedy przyszło to Opiekunowie są w jakiś sposób powiązani z Słowianami i gdyby ich nie było to nie powrócili by. Pewnie dlatego ościenne kraje wierzące w boga próbowały wielokrotnie z map świata nas wygumować . Nie udało się .

W/g mnie Słowianie wyznający chrześcijaństwo wierzą w boga co wrogiem Słowian był . Daliśmy sobie ten kit marketingowy wcisnąć .

Polski papież mocno nas finansowo zubożył, na dziesiątki lat. Wiedział jak bo "swój' niby . Nie byliśmy godni poznać przed wprowadzeniem konkordatu co zawiera.

Edytowane przez :)0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie dzwignię, z jednej dobro z drugiej zło . Obecnie jakaś równowaga jest, przypuszczam że w okresie potopu ustanowiona . Ta wizualnie to punkt podparcia tej dźwigni blisko zła jest i duużo zła potrzeba aby tyci dobra było . W takiej równowadze żyjemy. Wystarczy aby ponownie ten punkt podparcia był bliżej dobra, też bedzie równowaga, ale mało zła będzie równoważyło dużo dobra i to co napisałaś nadal prawda będzie. :) Nie musi być tyle zła , za dużo go, dusze bywa przygniata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat powinien zacząć się od zadań: "zdefiniuj duszę" oraz "dlaczego (nie/)wierzysz w jej istnienie". To pozwoliłoby określić na czym stoimy i jak wg. danego światopoglądu interpretować tytuł tematu.

Jeżeli dusza jest jedna i niepodzielna to taką sytuację wykluczamy. Podobnie jeśli w ogóle negujemy istnienie duszy. Co jednak jeśli jest to bardziej złożony konstrukt i jakiś jego element ulegnie "rozszczepieniu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulinqa123

w jednym ciele zamieszkuje jedna dusza, która może być rozczepiona dokładnie na tyle części ile chce i może zamieszkiwać inne ciała. tak jak napisała Transformacja, to o czym piszecie, tak samo w przypadku niektórych chorób psychicznych, to podczepienia energetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa świadomość człowieka potrafi stłamsić inna świadomość np. podająca się za 666, to zupełnie inne świadomości . Wyprowadzając ja, ta istota "myśli" że bezpowrotnie ginie . Odczuć potem można ulgę, że nie jest tak. Utożsamiam chyba za bardzo dusza- świadomość , jak to różne odseparowane twory to można rozdzielać jedna dusza więcej świadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...