Skocz do zawartości

Jaki będzie skutek leczenia? (ZWERYFIKOWANY)


Czarownica

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałam kupić pewne leki na receptę, by się możliwie jak najszybciej wykurować.

Moje pytanie, to jaki będzie skutek brania ich zgodnie z zaleceniami lekarza?

Karty od 9, same proste (nie odwracam)

 

As kier 10 trefl Dama karo - mam problem z 10 trefl, uważam ją za taką neutralno "ok" kartę, ale wiem, że część z Was ma inne zdanie w temacie. Po tych kartach powiedziałabym, że wszystko wróci do normy, aczkolwiek ta dama karowa mnie zastanawia, czy nie oznacza ona, że problemem może być co innego (skoro karo to alergia jakaś)

 

Pomocy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaryjaMagdalena

Według tych kart, możliwe że jesteś trochę opuchnięta, możliwe też że zatrzymuje ci się woda w organiźmie. Trochę masz osłabione nerki i obciążony kręgosłup. Dama karowa pokazała mi kiedyś kobietę w ciąży. Co do pytania bądź spokojna, wykurujesz się wszystko jest zalecone prawidłowo, pokonasz dolegliwości i będziesz zdrów jak ryba.

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tych kart, możliwe że jesteś trochę opuchnięta, możliwe też że zatrzymuje ci się woda w organiźmie. Trochę masz osłabione nerki i obciążony kręgosłup. Dama karowa pokazała mi kiedyś kobietę w ciąży.

No wszystko się zgadza :))) Niesamowite, że widzisz to po tych kartach! :o W kwestii obczajania zdrowia w klasykach jestem kompletnie zielona.

 

Dzięki za interpretację, oby było jak napisałaś! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaryjaMagdalena

Przekładam je na Tarota, bo lepiej mi się czyta obrazy i jak patrze na te karty (w tarocie) to ewidentnie widać co i jak dolega. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zawsze mi się karo mylą, bo wizualnie kojarzą mi się z powietrzem i ciężko mi zapamiętać, że to denary:)

 

Aczkolwiek trefle to u mnie buławy, a miecze to piki... No ale ja nie kombinuję z translacją, ważne, że Tobie dobrze to idzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaryjaMagdalena

Hihihi tak jakoś mnie się te karty objawiły że to będą te z tarota i poleciałam po bandzie, jak widać nawet poprawnie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A co stoi na przeszkodzie, żeby przyjąć żywioły współczesnego ezoterycznego tarota ;)

Niekoniecznie karo musi kojarzyć się z przekazywaniem informacji (powietrze) może kojarzyć się z kasą jak chce tarot (ziemia)

Rzecz jasna nie będę wchodzić w znaczenia tarota, którego w dodatku nie lubię, ale jeśli już korzystamy z jego wskazówek choćby i przy klasykach, to także w zgodzie z "chorobami żywiołów", a więc: jeśli kier/ woda, to są dolegliwości związane z płynami organizmu, jeśli trefle - ogień, to są dolegliwości ze strony układu sercowo - naczyniowego, jeśli karo - ziemia są to dolegliwości układu kostnego i przemiany materii, jeśli pik - miecze to są wtedy dolegliwości układu oddechowego i nerwowego (oczywiście w skrócie, gdyż dochodzą jeszcze organy i i ich funkcje itd).

Ale - jeśli wyciągasz klasyki to klasyki interpretujesz według swojej konwencji i w zgodzie z pytaniem a ono brzmiało:

"to jaki będzie skutek brania ich zgodnie z zaleceniami lekarza?

Karty od 9, same proste (nie odwracam): As kier 10 trefl Dama karo"

 

Proste pytanie - prosta odpowiedź: skutek będzie zgodny z oczekiwaniami - wyleczysz szybko dolegliwość.

As kier bez względu na swoją domową przynależność zapowiada dobro we wszystkich dziedzinach obok których się pojawi.

10 trefl (wykład na Asforum :_jezyk_oko:) to awantura, choroba lub duży kłopot, jeśli choroba - to szybko dająca się wyleczyć o ile nie ma niesprzyjajacych kart wokół niej. Tu nie ma.

Dama karo niesie nadzieję, dobre wieści lub zapowiada osiągnięcie celu albo odmianę losu.

To są podstawowe sygnifikacje i jak widać całkowicie wystarczające na potrzeby twego pytania, nawet nie trzeba się zagłębiać :zeby:

 

Czarownico, czy nawet samoodwracalnych kart nie odwracasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :D

 

Tak, nawet samoodwracalnych, nie przeszkadza mi to przy interpretowaniu z tego co zauważyłam, jak chcą pokazać lipę, to pokażą ją w jakiś prosty sposób, z takiego założenia wychodzę, ale jestem na początku swojej drogi z klasykami.

Póki co plan jest taki, że chcę się poczuć pewnie i wdrożyć karty od 7, a z tym odwracaniem... zobaczymy, chyba za słabo się na to czuję intelektualnie i ezoterycznie póki co :D

 

No właśnie, dzięki za wykładzik na Asie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No tak, każdy orze jak może pani Administratorze :lol:

Moja Babunia wróżyła głównie z 24 kart, ale jak była jakaś wróżba wymagająca użycia 32 to to też. Całej talii właściwie nie używała, aczkolwiek wiedziała "z czym to się je".

Ja z kolei poszłam na głęboką wodę i używam całej talii, łącznie z odwróceniami. I - paradoksalnie - jest to łatwiejsze. Bo: każda karta ma swoje główne znaczenie, to jest jej serce, i ono zawsze jest takie same. Do tego kilka słów znaczeniowo pochodnych. Odwrócenie - na ogół zaprzeczenie tego, co znaczą górą, z kilkoma małymi wyjątkami (As trefl, 9 trefl, 10 i 9 pik). I jest ich tyle, że mogą określić "wszystko", 52 karty = 52 podstawowe znaczenia.

Jeśli chcę wydobyć z nich jeszcze więcej to nie ma przeszkód, bo pomagają w tym synonimy (to co zwę słowotwórstwem, czyli właśnie owe pochodne, słowa kojarzące się z danym symbolem) a także to, że każda karta powtarza znaczenia swej triady ale na innym jakościowo poziomie, tzn. doświadczenie jest tej samej natury, ale objawia się w innej formie.

 

Aaa - zapomniałam w kk napisać Ci, żebyś zaprosiła do swojego domu bryłkę różowego kwarcu. Nie każdy może go nosić (osoby nadwrażliwe nie powinny, przynajmniej nie codziennie) ale rodzaj i delikatność jego energii jak najbardziej powinna się w tym czasie w Twoim domu roztaczać i nie musi być eksponowany - może stać sobie w skromnym zakątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! A możliwe całkiem, że mam w domu różowy kwarc, pójdę obczaić zaraz ;)

 

No a mnie właśnie przeraża fakt, że w klasykach jest tak, że są te idiomy i uznałam, że przecież nie załapię wszystkich idiomów (a jeszcze jakby miały dojść do tego odwrócone karty!) od razu, więc zaczęłam od 9 na prosto, może jak wejde z 7 to równocześnie wejdę z odwrotkami, choć dla mnie to jakby dodatkowa komplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ha! A kto Ci każe uczyć się idiomów innych :lol:

Sama sobie wypracujesz, to naprawdę przychodzi, poza tym jeśli przyjmiesz cudze, to musisz przyjąć czyjś cały system.

Właśnie tu jest największa bieda z treflami i pikami, bo np. jeśli przyjmiesz "szkołę" pani A, która Asa pik górą uznaje za niespodziankę (dobrą lub złą) a dołem za nieuchronną tragedię lub pani B, która Asa trefl górą uznaje za najczarniejsze z nieszczęść a dołem to też nieszczęście ale odwracalne, to musisz już lecieć tokiem myślenia którejś z tych pań i nie dajesz pola własnemu kojarzeniu ani własnej podświadomości, z której de facto wydobywasz to co jej jest najbliższe.

Karty muszą być Twoje, nie pani A ani pani B. Idiomy tak samo.

To prawda, że idiomy to są układy, które - gdy się pojawią w takim a nie innym szyku - zawsze znaczą to samo. Osoby, które tak twierdzą mówią, że "taka jest tradycja" "przekaz wielu pokoleń wróżących". Teoretycznie tak jest. Ale tylko w tym konkretnym systemie: gdzie np. As trefl oznacza koniec, w tym śmierć. A co, jeśli As trefl oznacza "sukces" - bo i takie są wykładnie? Tam nie ma mowy o żadnym końcu ani o żadnej śmierci, i taki idiom przy takim znaczeniu Asa nie ma sensu.

I nigdzie nie jest nakazane, by używać cudzych idiomów, a z czasem charakterystyczne układy, w których on (ten własny idiom) się pojawia same będą Ci siedziały w pamięci i żadne inne obce nie będą Ci już potrzebne.

Zobacz jak to wygląda, np. u p. Żuk. Ona podaje bardzo szczegółowe połączenia kart - swoich kart. I jeśli zechcesz korzystać z jej książki to musisz przyjąć cały jej system, bo inaczej powychodzą Ci bzdury. Dlatego można oprzeć znaczeniówki na którymś z systemów, ale nie wolno być ich niewolnikiem. Ja czytałam sporo (te wszystkie książki, które wrzuciłam w wątek literatura) ale przyjęłam to tyko, co było zgodne z moim przekonaniem, bez żadnych nakazów i idiomów - to przyszło z czasem. Każdy, kto kocha karty prędzej czy później dojdzie do własnych znaczeń. Bo one, w przeciwieństwie do ludzi, zawsze kochają z wzajemnością :)

Poza tym nie ma szczególnej potrzeby, by korzystać z idiomów, karty zawsze powiedzą tak czy inaczej to co mają powiedzieć i tylko od Twoich "zdolności wizyjnych" zależy to, co z nich wyczytasz. Przykładowo "śmierć" niekoniecznie można wyczytać tylko z układów trefle - piki, bo sama śmieć, jako fakt, jest różnie przyjmowana: czasami widać spadek po kimś, a to też wiąże się przecież z tym, ze ktoś musi się przekręcić, bo inaczej spadku nie będzie...

Czyjaś śmierć może być obojętna dla pytającego, wtedy pojawia się informacja że np. pójdziesz na czyjś pogrzeb, może być bardzo emocjonalna: umrze kochana osoba, lub wróżka widzi, że śmierć czyha na samego pytającego (to w tym wypadku najczęściej wypadają te idiomy). A czasami krewni czekają na to, by ktoś umarł, bo mają dość opieki nad nim lub czekają na schedę. I karty to też pokazują.

Więc nie dajmy się zwariować idiomom - każda wróżka ma własne układy specjalne i nie jest to obowiązujący kanon.

Aczkolwiek wróżby są bardziej intuicyjne niż astrologia, ale we wróżbach także obowiązuje logiczne myślenie, tyle, że w odróżnieniu od wielowiekowych reguł astrologicznych tu jest większe pole do popisu dla własnej twórczości i ustanawiania własnych reguł niż tam (gwoli ścisłości: w astrologii nie da się ustawić własnych reguł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...