Skocz do zawartości

Podswiadomość - książki, filmy


InterErma92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

Mam do was pytanie, a zarazem ogromną prośbę. Poszukuję książek na temat podświadomości, filmów typu secret, the opust itp. znacie coś ciekawego ? może być również tematyka " tu i teraz" ja mogę wam polecić film " siła spokoju " i książkę na której na podstawie został zrobiony ten właśnie film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić książkę "Droga miłującego pokój wojownika".

Jedna z lepszych autobiograficzna opowieść jakie czytałam. Dan Millman przeszedł samego siebie. Napotkany Przewodnik Duchowy Sokrates jest taki "prawdziwy". Niesamowite jest jak Millman z nutom humoru opisuje swoje duchowe doświadczenia. Dzięki opisanym lekcją...jakie otrzymał...uczy czytelnika jak żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Davida Hawkinsa i jego "Siłę czy Moc: ukryte determinanty ludzkiego zachowania". Mnie akurat bardzo poruszyła ta pozycja... Dobrze, że trafiłam na ten wątek. Jeszcze dziś zamówię sobie "Drogę miłującego pokój wojownika" :) Ciekawie prezentuje się również biografia Anthonego de Mello. Aż mi poprawiliście humor :) Dobrze, że żyjemy w dobie internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

z wielką przyjemnością polecam wam książkę " Esther Hicks, Jerry Hicks - Proś, a będzie Ci dane " ta książka jest zupełnie inna, jest pisana w ciekawy sposób, warto książkę posiadać na swojej półce bo pokazuję duchowy świat z innego punktu widzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mogę gorąco polecić cykl książek Wojciecha Łukaszewskiego "Powrót do miłości", "Przyjazny świat" i "Bliżej Światła".

Osobiście najbardziej spodobał mi się "Powrót do miłości". Książka jest intrygująca, osobista i przepełniona wg. mnie bardzo trafnym spojrzeniem na duchowy samorozwój.

W moim odczuciu jest to bardzo dobre źródło inspiracji dla wszystkich, którzy poszukują Prawdy.

 

Pozdrawiam i życzę inspirującej lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak mój przedmówca polecam publikacje Łukaszewskiego. Naprawdę godne polecenia i poruszające książki. Zupełnie zmieniły mój sposób postrzegania świata, siebie i ludzi wokół. Ponadto "Miłość i prawo przyciągania" Esther i Jerrego Hicks - tu prawo przyciągania zostało opisane przystępnie i racjonalnie :) Polecam serdecznie i życzę miłej lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja natomiast napiszę czego nie polecam...zdecydowanie nie polecam pozycji "Potęga Podświadomości".

 

W moim odczuciu w tej książce jest masa błędów i ogrom wymysłów, które nie mają nic wspólnego z faktami :(. Wg. mnie one mają...tylko...trafić do popularnej wyobraźni, a nie odnieść się do tego, jak de facto wygląda działanie mózgu. A już cała masa powtarzanych bezrefleksyjnie mitów rozwojowych dobiła mnie zupełnie :(.

 

Głównym jej założeniem jest...jak wszyscy wiemy oczywiście błędnym...istnienie podświadomości!!! :(

 

Szczerze nie polecam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei, proponuję zainteresować się Huną. W internecie, jeśli się nie mylę, jest kilka portali poświęconych hunie, ja korzystam z: „Huna – praktyczna strona życia” oraz „Huna, rozwój i świadomość”. To, co poniżej napiszę, wynika z mojej kilkunastoletniej pracy w własną podświadomością, z współpracą przynoszącą konkretne wyniki na wielu płaszczyznach funkcjonowania.

Huna to znany od wieków polinezyjski sposób na życie, (niektórzy badacze nawet określają ją mianem systemu filozoficznego) na początku XX w. okazała się być ogromnie spójną z dopiero co tworzącą się wiedzą o podświadomości, a początki badań, o ile pamiętam to Wiedeń i druga połowa XIX w. Natomiast C.G.Jungowi (zastrzegam że to jest moja opinia) zawdzięczamy nowe spojrzenie na rolę podświadomości w funkcjonowaniu naszej psychiki, prace nad podświadomością indywidualną i zbiorową. W dużej mierze bazował na przekonaniach myśli Wschodu i wiedzy stamtąd na istotę podświadomości.

Huna i jej siedem zasad funkcjonowania, nie byłyby możliwe bez naszej współpracy z własną podświadomością. Jeśli poznamy te zasady współpracy, wtedy staje się zrozumiałym dlaczego można uzdrawiać, obojętne czy mówimy o Reiki, czy o uzdrawianiu pranicznym, jak i o wszelkich formach bioenergoterapii, o uzdrawianiu wodą z Lourdes czy modlitwą. I stanie się zrozumiałe, że wiele tzw cudów, to sprawka podświadomości (przy okazji nadmienię, że spotkałem się z opinią psychologów ze starej postsocjalistycznej szkoły psychologii, negującą istnienie takiego wymysłu, jak podświadomość ale ortodoksów nie brakowało i nie brakuje w żadnej dziedzinie wiedzy).

Nasza podświadomość jest łakomym kąskiem dla róznej maści manipulatorów: przywódców religijnych, politycznych, tych o robienia na nas pieniędzy, i tych którzy czegoś od nas chcą. Ale to tak mi się wyrwało, na marginesie tematu.

Wracając o pytania o literatury. Mamy też rodzimych, a nieocenionych badaczy:

Polską szkołę pracy z podświadomością stworzyła prof. Maria Szulc (20 czerwca 1917 - 13 grudnia 2001 r). Jej autorstwa jest zastosowanie techniki biostymulacji (potem przemianowanej na psychostymulację) do skutecznego uwalniania alkoholików od nałogu, polegającej na zaprzęgnięciu podświadomości do współpracy. Napisała trzy książki:

"Spotkania z podświadomością" Wyd. Wiedza Powszechna, 1981, "Potęga podświadomości" Wyd. Medium, 1994 , "Wyzwolenie od lęków i alkoholu za pomocą sił psychicznych" Wyd. Medium, 2000. Zastosowała hipnozę w medycynie współpracując z podświadomością pacjentów.

Cytuję za Wojciechem Góreckim, psychologiem, hipnologiem, hipnoterapeutą: „4 grudnia 1968 roku Telewizja Warszawska sfilmowała jedną z wykonywanych przez doktora Kobosa operacji, w czasie której prof. Maria Szulc pomogła osiągnąć całkowitą bezbolesność zabiegu (analgezję) z zastosowaniem hipnozy. Dzięki niej zatrzymała również powstały w czasie zabiegu niebezpieczny krwotok. Słowami: "Proszę przestać krwawić" - doprowadziła do powstania czystego pola operacyjnego, co uwidoczniła kamera telewizyjna. Później było wiele operacji, w których M. Szulc powstrzymała krwotok.”

Kończę, gdyż nie chciałbym nadużywać cierpliwości Czytelników a ten temat mnie prowokuje o wynurzeń

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Dawno nie pisano a super temat ;) więc pomyślałam ze napisze również polecam siłę spokoju świetny film daje do myślenia, polecę również Potęgę Twojej podświadomości Carpentera fajnie ćwiczenia i prościej napisana niż potęga podświadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...