Skocz do zawartości

Rtg (ZWERYFIKOWANY)


Gość anhana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anhana

Na znajomego, kładłam już na niego RTG jakiś czas temu, znajomość na stopie koleżeńskiej raczej, tzn nie mogę za bardzo rozgryźć

 

1 Jego intencje wobec Ciebie x1 9 kier - ciepłe, optymistyczne :flamenco:

 

2 Jego oczekiwania wobec Ciebie x1 dama kier - że będę jego przyjaciółką, kimś bliskim

 

3 Jak Cię postrzega x1 Walet trefl - Jak dziecko :D

 

4 Co Tobie może dać x1 Dama pik/ walet kier as karo/ - Wyciągnęłam dame pik i później dla wyjaśnienia z całej talii walet kier plus as karo- czegoś się nauczę?

 

5 Ogólne jego nastawienie do Ciebie x1 10 kier - przyjazne

 

6 Co ukrywa x1 król trefl /walet pik 10 kier dama pik/- Jak wyciągnęłam króla trefl to sadziłam, że chodzi o ukrywanie czegoś związanego z pracą ale nie byłam pewna dlatego postawiłam 3 karty wyjaśniające. I w tej konfiguracji powiedziałabym, że ukrywa zawód miłosny-

 

7 Czego Ty oczekujesz x1 10 trefl - Spodziewam się,że będzie nieprzyjemnie, jakieś spięcia, kłótnie

 

8 Co możesz dać z siebie x1 As pik- niewiele

 

9 Obraz relacji w chwili obecnej x1 Król kier - ? Jest pozytywnie miło i przyjemnie.

 

10 W jakim kierunku zmierza relacja ? 10 karo 9 karo Walet pik- W dobrym kierunku zmierza ale będą opóźnienia ze względu na przeszkody (walet pik)

 

Co sądzicie ? Szczególnie chodzi mi o interpretacje kierów, tzn jak dla mnie niosą coś optymistycznego ale czy to 9, 10 czy król to dla mnie żadna różnica właściwie. Nie wyczuwam ich :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1) Jego intencje wobec Ciebie x1 9 kier - ciepłe, optymistyczne

 

- romans (tyle w teorii, ale pojedyńcza karta bez żadnych kontekstów oznacza także seks bez zobowiązań, czyli po prostu uciechy cielesne, nawet dość intensywne, ale jeszcze bez głębokiego zaangażowania uczuciowego)

 

2) Jego oczekiwania wobec Ciebie x1 Dama kier - że będę jego przyjaciółką, kimś bliskim

 

- co najmniej życzliwości wobec jego osoby i zamiarów… w kontekście przyjaźni - to bliskiej, serdecznej przyjaciółki, w kontekście romansu - co najmniej zbliżenia, w kontekście małżeństwa - wierności i stałości uczuć.

3) Jak Cię postrzega x1 Walet trefl - Jak dziecko :D

 

- jako pozytywną koleżankę z pracy :tongue2:

Walet to nie tylko dziecko (średnie lub starsze!) ale również: młody (pozytywny) człowiek, kolega z pracy, dobry znajomy, przyjaciel albo kochanek, dobry kandydat na męża. A ponieważ Walety mogą reprezentować obie płci, więc rodzaj męski zmień na żeński i wyjdzie Ci odpowiedź :D

Również jako interesującą przyszłość, bo Walet trefl znaczy także i to, wprawdzie w całkiem innym kontekście, ale przy jednej karcie rozważa się wszelkie opcje…

4) Co Tobie może dać x1 Dama pik/ Walet kier As karo /

Wyciągnęłam Damę pik i później dla wyjaśnienia z całej talii walet kier plus as karo- czegoś się nauczę?

 

- sama Dama: nic dobrego, to co najmniej nieprzyjemności, na ogół sama Dama pik jest symbolem intrygi, podstępu lub zagmatwanej sytuacji.

Wprawdzie Dama ma także dobre strony, ale żeby tak było to musi pojawić się w towarzystwie kart dobroczynnych.

Wtedy - ogólnie - oznacza pomoc w trudnej sytuacji, zaopiekowanie się pytającym (aczkolwiek nie jest to pomoc typu kierowego, czyli serdeczna, Dama raczej jeśli się zaopiekuje kimś to jednocześnie trzyma go żelazną ręką i zawsze chce sprawować kontrolę nad podopiecznym, ale to dla wyjaśnienia wrzucam, bo nie dotyczy to Twego pytania)

Walet kier z Asem karo kojarzy mi się z miłymi wiadomościami w temacie sercowym, ale - przy tym pytaniu ten zestaw prędzej będzie oznaczał kochanka (Walet), z którym znajdujesz wspólny język (As), aliści będzie próbował trzymać Cię w garści, kontrolować (Dama pik)

 

5) Ogólne jego nastawienie do Ciebie x1 10 kier - przyjazne

 

- no jeśli ogólne nastawienie, to jest nastawiony na osiągnięcie sukcesu jeśli chodzi o zdobycie kobiety :) no i z pewnością co najmniej przyjazne.

10 kier jest wprawdzie kartą ślubną, ale w luźnych związkach lub nawet znajomościach - w tym przy jednostronnym zauroczeniu i bez względu na aktualną sytuację - symbolizuje czyjeś zamiary / myśli matrymonialne w stosunku do kochanej osoby, nawet wtedy jeśli nie mają one żadnych realnych szans na urzeczywistnienie i są to tzw. marzenia ściętej głowy. Myślę, że facet po prostu chciałby pobyć z Tobą bliżej…

 

6) Co ukrywa x1 Król trefl /Walet pik 10 kier Dama pik/- Jak wyciągnęłam Króla trefl to sadziłam, że chodzi o ukrywanie czegoś związanego z pracą ale nie byłam pewna dlatego postawiłam 3 karty wyjaśniające. I w tej konfiguracji powiedziałabym, że ukrywa zawód miłosny.

 

- Niekoniecznie musi ukrywać coś związanego z pracą, bo może także ukrywać własne wady. Król trefl to facet któremu można zaufać i powierzyć swoje sprawy (w dalszym znaczeniu "swoje życie") bo dobrze je (lub kogoś) poprowadzi.

Ale jest to także facet skłonny do dominacji, wydawania poleceń, to taka żelazna ręka w aksamitnej rękawicy (miałam taką przełożoną!).

W najgorszym wydaniu to gnębiciel, pijak lub awanturnik, który zniszczy czyjeś szczęście.

W tym towarzystwie i w kontekście pytania może i ukrywa zawód miłosny, tylko że raczej to nie on jest ofiarą, choć sam może tego tak nie postrzegać, zresztą kto przyzna się do tego, że sam jest przyczyną lub choć współwinnym rozwalenia związku?

10 kier w towarzystwie dwóch cieszących się złą sławą pików - i przy Królu trefl! - może wskazywać na to że ktoś jego lub on kogoś bezlitośnie wykorzystał i bardzo skrzywdził w związku.

 

7) Czego Ty oczekujesz x1 10 trefl - Spodziewam się, że będzie nieprzyjemnie, jakieś spięcia, kłótnie

 

- hmm.. może - podświadomie - dużego kłopotu związanego z jego osobą.

Ogólnie 10 trefl w wydaniu pozytywnym symbolizuje walkę (może być to walka o powodzenie jakiejś sprawy, zaciekła ale i inteligentna, dowcipna dyskusja jak i też każdy inny rodzaj walki) i ta walka ma to do siebie, że zaangażowana w nią strona łatwo się nie poddaje. Więc? - może tego właśnie oczekujesz, by facet "walczył" o Ciebie, o to, żebyś zwróciła na niego swą łaskawą uwagę a Ty - po długim szturmowaniu twierdzy - dasz się w końcu poderwać i zostaniesz jego Królową?…

W gorszym wydaniu to na ogół kłótnia albo choroba (mam nadzieję, że nie alkoholowa)

No, ale na pocieszenie dodam, że 10 trefl oznacza także zmianę kursu, ale taką trudną, bo człowiek jakoś nie potrafi oderwać się od przeszłości, więc może po prostu oczekujesz, że on ten kurs wreszcie zmieni i poważnie się Tobą zainteresuje.

 

8) Co możesz dać z siebie x1 As pik - niewiele

 

- no, tu się nie zgodzę, bo As pik może wiele dać - jeśli chce, bo jeśli nie to faktycznie - niewiele.

As pik, poza sprawami urzędowymi oznacza: pomyślność, realizację (w odniesieniu do własnej osoby) lub skuteczną pomoc w trudnej sytuacji (dla pytającego lub dla osoby z nim w jakiś sposób związanej, niekoniecznie na gruncie osobistym) bo to także jest miernik siły i mocy (albo niemocy) osobistej, własnej.

 

9) Obraz relacji w chwili obecnej x1 Król kier - ? Jest pozytywnie miło i przyjemnie.

 

- jeśli tylko obraz relacji i jeśli w chwili obecnej - to wszystko wydaje się być O.K. pan wydaje się być godnym zaufania, nawet troskliwym albo rycerskim, albo przynajmniej zainteresowanym nawiązaniem bliższej cieplejszej relacji. W przypadku pytania tego typu nie rozważamy cech figury lecz ogólne sygnifikacje karty - więc stąd wnioskuję, że wygląda to dość zachęcająco.

10) W jakim kierunku zmierza relacja ? 10 karo 9 karo Walet pik - W dobrym kierunku zmierza ale będą opóźnienia ze względu na przeszkody (walet pik)

 

- zmierza w dobrym kierunku, choć raczej nie gorącym kierowo - sercowym a bardziej (na razie) przyjacielskim, przy czym ważna jest wymiana intelektualna, to są chłodniejsze relacje niż kierowe, ale także pozytywne. Podejrzewam, że gdyby to był jakiś młotek to by Ci czegoś brakowało w waszej relacji.

Jednakże też Walet pik nie podoba mi się za bardzo, po raz kolejny się pokazał i dobrze byłoby, gdyby pokazał tylko opóźnienia a nie fałszywą relację, kłamliwe słowa. W kontekście tylko tego pytania nie jest zbyt groźny, choć i tu ostrzega, że nie należy dawać wiary wszystkiemu co pan mówi lub powie, ale gdybym miała dokonać syntezy to już bym się poważnie zastanowiła nad jego kandydaturą.

Możliwe też, że wywinie Ci jakiś numer w pracy, ale to chyba już nie przy tym pytaniu.

 

Anhana, porównaj też to co Ci wypadło w poprzednim rentgenie:)

No i nie zapominaj, że ja interpretuję wyciągnięte przez Ciebie karty według swojej wykładni, która trochę się różni od Twojej, a przy 9 karo to już na pewno, gdyż mi nigdy nie wskazuje opóźnienia, więc nie mogę jej tak czytać jak Ty.

 

Jak już się te relacje wyklarują albo choć trochę przejaśnią, to mam nadzieję, że nie omieszkać podzielić się z nami wrażeniami :_usmiech:

 

Jak odpocznę to wrzucę pokrótce co u mnie znaczą kiery, te, których nie wyczuwasz :)

 

A teraz pora na coś słodkiego, by uczcić piątek, czyli dzień Wenus, czyli dzień miłości, słodyczy i przyjemności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Dziękuję Ismer :)

Wtrącę swoje trzy grosze, może komuś się przyda.

 

1) 9 kier- pierwsze skojarzenie to "spełnienie życzeń, karta życzeń"- wszędzie to piszą :D. 9 dla mnie jest ulotna ale trwalsza niż 10 kier, chwilowe szczęście, mogące się przerodzić w coś poważniejszego. Nie widzę w niej cielesności. Właściwie jedyną kartą, która przywodzi mi na myśl romans czy uciechy cielesne to 8 kier - bo 8 ma w sobie magnetyzm, jakąś gwałtowność. Ale wróżę do 9tek :P hahha więc mi nigdy romanse i uciechy cielesne w kartach nie wychodzą. Tak serio to walet karo jest bardzo romansową kartą ale to już takie znaczenie silnie związane z własnymi doświadczeniami.

Generalnie pojedyncze kiery kojarzą mi się bardzo ulotnie (poza drobnymi wyjątkami - As kier i Dama kier). gdybym natomiast zobaczyla obok siebie 10, 9 i Asa kier to już co innego.

 

3) walet trefl - ja tak się uczepiłam tego dziecka bo mnie niejednokrotnie walet wypadał na narodziny dziecka albo wizytę dwulatka z rodziny itp. Treflowego widzimy bardzo podobnie, ogólnie u mnie wróży szanse na powodzenie sprawy o którą pytam. Kojarzy mi się z taką ciekawością w poznawaniu świata, chęć do nauki i zdobywania doświadczeń, kolega z pracy, ze studiów jak najbardziej.

 

4) Dama pik - mnie się przede wszystkim kojarzy z królową mieczy, symbolizuje zdecydowanie, kontrolę, dużą świadomość, kobietę inteligentną ale tajemniczą, wręcz niedostępną. Osobę surową , chłodną, ale podejmującą właściwe decyzje, sprawiedliwą- jeżeli jest w pozytywnym otoczeniu, kompetentną. Tutaj bym to czytała jako rozczarowanie.

Negatywnie- intrygi, skomplikowanie sytuacji, trudności, plotki, nieszczerą kobietę, zgorzkniałą itp

 

6) A dlaczego tu to czytasz jako zranienie, którego sprawcą jest mój znajomy? Nie podważam oczywiście tylko z ciekawości pytam bo ja to czytałabym tak: (walet pik plus 10 kier) Kłopoty w miłości za sprawą kobiety (dama pik).

 

Co do króla trefl to u mnie podobnie jak król pik mówi o dystansie, czyli np w odniesieniu do uczuć wskazuje, że ktoś się od nich odcina, nie odwzajemnia ich lub z jakiegoś powodu jest na nie zamknięty. Bardzo często chyba błędnie z resztą traktowałam krola pik i terfl jako karty o identycznym znaczeniu. Jak się nad tym teraz zastanawiam to Krol trefl ma dla mnie bardziej ojcowski wymiar, osoba godna zaufania, lekarz, ktos kto się opiekuje prowadzi ale nie ma tu miejsca na ciepło kart kierowych. Z drugiej Król pik to wszelkie urzędy, instytucje państwowe, symbol zdecydowania, racjonalności, brak emocji przy złym towarzystwie : bezwzględność, kontrola ale w takim sensie ograniczającym.

 

8) As pik - bardzo ciekawe jest Twoje spojrzenie

 

10) No tak młotkiem nie może być . :D Rozmawiamy głównie internetowo, bo chwilowo nie ma szansy na spotkanie, może to pokazują te kara. a co znaczy ten walet pik to się okaże :P

 

Ależ się rozpisalam :D

 

aa i jeszcze mam jedno pytanko bo napisałaś, że walet może symbolizować kobietę lub mężczyznę. Damy przedstawiają kobiety zazwyczaj, królowie... Co jeśli pytam karty o płeć. I zamiast otrzymać jasną odpowiedź w postaci króla albo damy wypada mi jakaś inna karta numeryczna np 9 kier - to też kwestia umowy z kartami?

Edytowane przez anhana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Jego intencje wobec Ciebie x1 9 kier - flirciarskie, wpadłaś mu w oko, jeśli nie ma konkretnych planów to przynajmniej lubi sobie o Tobie fantazjować;)

 

2 Jego oczekiwania wobec Ciebie x1 dama kier - no ja bym powiedziała, że liczyłby na to, że będziesz mu tą najbliższą :P moim zdaniem jest jakaś fascynacja z jego str i on chciałby odwzajemnienia

 

3 Jak Cię postrzega x1 Walet trefl - chyba nie dajesz po sobie odczuć, że mogłabyś traktować waszą relację jakoś bardziej intensywnie niż koleżeństwo

 

4 Co Tobie może dać x1 Dama pik/ walet kier as karo/ - to, czego Ty nie zechcesz wziąć :lol: tak mi się skojarzyło, że może on by chętnie poszedł w figo fago albo flirty, czy ogólnie skruszył trochę lody, ale Twoja postawa go blokuje (mam deja vu, czy już tak kiedyś o nim nie pisałam? :P)

 

5 Ogólne jego nastawienie do Ciebie x1 10 kier - no 9 już została wyciągnięta, więc po raz kolejny pokazało się nastawienie szczere i bardzo optymistyczne

 

6 Co ukrywa x1 król trefl /walet pik 10 kier dama pik/- że jest niepocieszony brakiem zainteresowania z Twojej strony, swoją pozycją (czyli byciem Królem trefl - nudnym kumplem)

 

7 Czego Ty oczekujesz x1 10 trefl - oczekujesz, że się coś zadzieje, że jakaś zmiana nastąpi, brakuje Ci chyba troszkę takiej małej dramy;)))

 

8 Co możesz dać z siebie x1 As pik- niewiele - ta, dalej się będziesz tak czaić i jakoś nie jesteś w stanie wykrzesać z siebie czegoś by tę sytuację bardziej na światło dzienne wystawić, odblokować, nakręcić...

 

9 Obraz relacji w chwili obecnej x1 Król kier - w chwili obecnej Pan jest na TAK, to on tu ma jakieś zaangażowanie w Twą stronę

 

10 W jakim kierunku zmierza relacja ? 10 karo 9 karo Walet pik- W dobrym kierunku zmierza ale będą opóźnienia ze względu na przeszkody (walet pik) - ze względu na to, że Ty się wypinasz do tej sytuacji dupką raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Anhana - podważać cudze teorie można a nawet trzeba. Bo każdy może się mylić w ocenie i jeśli idzie błąd to - moim zdaniem - trzeba go wykorzenić a im szybciej tym lepiej.

Uwierz mi - bardzo trudno jest się przestawić na coś innego jeśli przez długi czas coś się z zapałem wyznawało. Ja na początku nie ośmielałam się w ogóle poddawać w wątpliwość pewnych "prawd astrologicznych" ale z czasem, kiedy zaczęłam interpretować i myśleć a nie tylko wkuwać - robiłam to. Z dobrym skutkiem.

Jeśli chodzi o karty sprawa jest - jak sama wiesz - innej natury, bo karty i ich znaczenia są bardzo osobiste.

Dlatego, jeśli Tobie któraś z nich kojarzy się inaczej niż innym - to jest to Twoja prawda i taka karta zawsze będzie oznaczała u Ciebie - to co znaczy u Ciebie a nie to co znaczy u mnie.

Ja patrzę na Twoje karty ale przecież omawiam je według swojego klucza, nie Twojego, więc bez względu na to, jakim bym mistrzem nie była - to Twoja interpretacja będzie słuszna, a nie moja.

Opisuję bowiem faktycznie to co one znaczyłyby u mnie, gdybym to ja je wyciągnęła.

Dlatego uważam, iż najlepsze są ćwiczenia tego typu, jakie zaproponowałam w wątku o sądzie. Tobie wyjdzie 9 karo i będzie to opóźnienie, więc odbędzie się rozprawa ale u mnie znaczyłaby to, że sprawa się szybko zakończy, więc - umorzeniem już na etapie wstępnym. Za to 9 pik powiedziałaby mi, że się to opóźni, więc będzie sprawa a nie od razu umorzenie. Jest różnica?

Ja wybrałam swój klucz i dopisuję do niego tylko to, co jest z nim zgodne. Nie dopiszę do Asa trefl, że jest szczęśliwą kartą. Ale do 9 kier - już tak, gdyż zgadza się to z moim kluczykiem.

Poza tym zastosowałam takie pojęcie jak serce karty - to jest jej najważniejsze przesłanie, jej sedno.

Z niego wypływają właśnie wszelkie inne bliskoznaczne pojęcia. Ale ponieważ każda karta należy do określonego koloru i żywiołu a te z kolei pełnią jakieś funkcje ogólne, stąd napływają kolejne znaczenia.

 

Jeśli kiery kojarzy się z miłością i sukcesem, to każda karta kier oprócz swego serca, czyli tego najważniejszego jej znaczenia, będzie określała także to wszystko co się z miłością lub sukcesem kojarzy.

Ale miłość to nie tylko wzniosłe i idealne uczucie (które przy tym przybiera różne oblicza) lecz także cielesność. I o tej cielesności może mówić także każda karta kier, tylko nie każda będzie ją stawiała na pierwszym miejscu i nie w każdej wróżbie o cielesność chodzi.

Żeby odróżnić co jest jakiej jakości i wagi wprowadzono stopniowanie.

Stąd 9 kier to romans a 10 ślub. Romans może zakończyć się ślubem, a ślub może nie do dojść do skutku. I tak po kolei lecimy ze wszystkimi kartami.

Do tego wróżki używają 24, 32 lub 52 kart. Stąd także biorą się różnice. Bo jeśli Ty używasz kart tylko do 9, to tracisz typowo cielesne, chutliwe znaczenie 8 kier i szczere zapały miłosne 7 kier. A one muszą się przecież gdzieś odnaleźć. I odnajdują się w 9. Zresztą i sam romans kojarzy się z pożądaniem, bo po prostu to jest ten etap, kiedy się cieleśnie pożąda obiektu westchnień.

Oczywiście jeśli podejmuje się decyzję o zawarciu małżeństwa to pożądanie seksualne odgrywa w tym dużą rolę, ale jest to decyzja podyktowana chęcią założenia rodziny z wybraną osobą i chęcią wspólnego pożycia cielesnego właśnie z nią (bez względu na to, jak to później się potoczy…), a przy 9 kier jeszcze o tym tak poważnie się nie myśli a wręcz często chodzi tylko o współżycie, czyli osiągnięcie zadowolenia seksualnego bez wiązania się węzłem małżeńskim, czyli idąc dalej - 9 oznacza również seks bez zobowiązań.

Jeśli idzie o znaczenie 9 kier jako spełnienie życzeń i wszędzie to piszą - to jest oparte na zwyczajowym znaczeniu 9, która w prawie wszystkich dostępnych mi opracowaniach między innymi to właśnie oznacza.

Mówi o tym wyrocznia cygańska, włoska, francuska, polska, amerykańska etc. etc.

To, że 9 jest "najszczęśliwszą kartą w całej talii" puścił R. Webster, ale i on przecież z czegoś startował, sam nie wymyślił, jedyne co, to doprowadził szczęśliwość 9 kier do ekstremum, ale to jego wykładnia i jemu się tak sprawdza. Dla innych taką najszczęśliwszą pod słońcem kartą jest z kolei 8 lub 7 kier.

Więc wracamy do punktu wyjścia - każdy ma to co jego karta mu da :zeby_na:

Już parokrotnie wspominałam, że podstawą mojej wykładni jest tradycja rodzinna, a w szczególności Babcia. Wiele także książek czytałam, ale z nich do swojego ogródka przesadziłam tylko to, co się z tą tradycją zgadza.

Mnie 9 idealnie się zgadza, więc nie widzę żadnych przeszkód (jak powiedział pewien ślepy koń na Wielkiej Pardubickiej) by obarczyć ją zadaniem udzielania błogosławieństwa szczęśliwości w moich wróżbach. A - i cielesnością, co także znalazło potwierdzenie w literaturze i to przedwojennej, więc nie był to tylko wymysł mojej Babuni.

 

A teraz przerwa, cdn. :_usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Jego intencje wobec Ciebie x1 9 kier

Na pewno bardzo pozytywne :) jak na moje (niedoświadczone w klasykach ;)) oko lubi spędzać z Tobą czas, lubi Cię słuchać i jakby czuję często niedosyt spotkania.

2 Jego oczekiwania wobec Ciebie x1 dama kier

Na pewno bd chciał kontynuować znajomość, zapraszać Cię gdzieś. Jejka bardzo fajne karty jak dla mnie :) na pewno bd chciał Cię prosić o rady, dużo rozmawiać. Wpadłaś panu w oko wg mnie. Początkowo chce na pewno wsparcia i przyjaźni a co dalej – czas pokaże :)

3 Jak Cię postrzega x1 Walet trefl

Jako trochę niedostępną. Osobę, która ma swój świat i nie ma pewności, czy go wpuścisz do niego. Obawia się też trochę, czy Ty masz w ogóle czas na głębsze znajomości.

4 Co Tobie może dać x1 Dama pik/ walet kier as karo/

Tutaj podepnę się trochę pod moją interpretację poprzedniego pytania, bo on się obawia, że nie może dać Tobie już nic. Że Ty wszystko masz. I on jest takim szarym myszakiem a nawet nie zwrócisz na niego większej uwagi (mimo, iż on by chciał) dlatego ‘na razie’ chce Ci dać głownie rozmowy i koleżeństwo.

5 Ogólne jego nastawienie do Ciebie x1 10 kier

Ojejka no serduszka ;) więcej wg mnie pisać nie trzeba.

6 Co ukrywa x1 król trefl /walet pik 10 kier dama pik/

Podpisuję się pod Corną ;) tutaj Pan miał jakieś nadzieje i ukrywa swoje uczucia, trzyma się na dystans etc.

7 Czego Ty oczekujesz x1 10 trefl

Że bd utrzymywali koleżeńskie relacje.

8 Co możesz dać z siebie x1 As pik

Porozmawiać z nim tak szczerze i otwarcie jak to jest. Albo powiedzieć tak albo nie. Krótko i na temat.

9 Obraz relacji w chwili obecnej x1 Król kier

No Pan czeka na Twoje działania, słowa, zachęty.

10 W jakim kierunku zmierza relacja ? 10 karo 9 karo Walet pik

I tu znów uważam jak Corna- wszystko prowadzi do wielkiej lovki ale Ty to opóźniasz ;)

 

Wszystkiego naj naj ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

obiecany ciąg dalszy przynudzania:

 

1) większość kierów już omówiłam, więc jeszcze o Walecie kier: jest on rzeczywiście romansową kartą, m.in. oznacza kochanka, ale nie znaczy to, iż on jeden w całej talii zajmuje się romansami i seksem. A przy pytaniu o to, którego kandydata wybrać na męża lub czy ten związek będzie szczęśliwy jego pojawienie zdecydowanie odpowiada, że ten związek będzie szczęśliwy. Podobnie jest gdy pytamy o to, czy będzie dziecko: odpowiada, że tak. Ale poza tymi pytaniami/ specjalnymi układami na te konkretne pytania Walet kier oznaczana dość niedojrzałego mężczyznę, niefrasobliwego kochanka, który owszem, może dać dużo radości i przyjemności kobiecie, ale na długoterminowy związek jeszcze się nie nadaje. A jeśli jest odwrócony lub otoczony, to oznacza uwiedzenie i porzucenie, niepewnego adoratora albo ogólnie kłopoty miłosne. Oczywiście to nie wszystko, co ten Walet potrafi, tylko tak w skrócie.

 

3) w takim razie Walet trefl u Ciebie ma już stałą funkcję: mówi o narodzinach, co do dwulatka to bym się mocno zastanowiła - gdyż dziecko to samo nie przybyło do Ciebie z wizytą (tzn. nie ono podjęło taką decyzję by Cię nawiedzić tylko jego rodzice) a poza tym urośnie i wtedy co - Walet straci swoją funkcję? :P

Ale nawet: jeśli u Ciebie Walet trefl wypada na narodziny dziecka to wg. mnie jest to wskazówka dotycząca konkretnego wydarzenia, czyli narodzin, ale przy konkretnym pytaniu, tu: "jak cię postrzega" ja w pierwszym rzędzie widzę go jako kolegę/ koleżankę z pracy / lub ze środowiska, "z podwórka" a więc, mimo iż inne karty mogą pokazywać jego uczucia lub nadzieje wobec Ciebie, to w tym momencie nie jest pewien tego czy te jego uczucia zostaną dobrze przez Ciebie przyjęte, gdyż znajomość wydaje się być niezobowiązująca, koleżeńska.

 

4) Dama pik - jej cech osobowościowych (i zresztą każdej innej figury) na ogół nie mieszam ze znaczeniem sytuacyjnym, które opisują te figury, chyba, że cechy charakteru osoby wpływają znacząco na sytuację, co się przecież zdarza. Ale przy pojedynczym pytaniu tu: "co tobie może dać" sięgam do jej znaczenia sytuacyjnego.

A ponieważ Dama ta dla mnie przede wszystkim oznacza intrygę, podstęp lub zagmatwaną sytuację, i to prosto postawiona, stąd wniosek, że on Tobie nie da nic dobrego. Przy tego typu pytaniach nie chodzi o to, czy kobieta reprezentowana przez damę jest zgorzkniałą wdową a o to, że jeśli pojawia się figura i nie ma związku z konkretną faktyczną postacią, to odpowiada swoją sygnifikacją główną, którą tu dla mnie jest matactwo, intryga, podstęp, fałsz.

I jeszcze jedna sprawa: we wszystkich opracowaniach pojawienie się problematycznych kart opisywane jest jako pojawienie się "trudności". I jest to pojęcie bardzo ogólne, właściwie nic do sprawy nie wnoszące, bo jeśli powiem klientowi, że napotka trudności to on chciałby wiedzieć jakiego typu. I każda karta opisująca owe trudności ma w swoim repertuarze konkretną "trudność" - Dama pik to "trudność" sytuacja typu intryga - fałsz, a osobowo to po prostu zła baba, która szkodzi i to z premedytacją.

 

6) Przypuszczam, że to jest on, ponieważ pierwszy pojawił się Król trefl, więc wskazuje na mężczyznę "z pracy", do tego już doświadczonego (teoretycznie życiem lub pracą, ale może znaczyć, że człowiek ten jest po przejściach, że to już nie jest radosny młokos). Jako Król może ukrywać tylko wady tego Króla (oj brzydkie, brzydkie…).

Ale skoro jest dokładka, która ma wyjaśnić, co to jest, to w tym wypadku Król jest już dla mnie tym Twoim znajomym.

Między pikami pojawiła się 10 kier, która przez swój kolor sygnalizuje sprawy uczuciowe i miłość w ogóle, to jeśli ona faktycznie tu tego dotyczy i zawiadamia o zawodzie miłosnym, to ja to czytam razem: dwa piki - oba paskudne w swojej wymowie - oba krzywdzące innych ludzi, oba oznaczające niejasną sytuację zamknęły między sobą 10 kier, kartę szczęścia i miłości, więc oczywiście - może to być zawód miłosny ("zniszczyły szczęście") ale piki mają to do siebie, że coś ukrywają, mają jakieś tajemnice, często mroczne, nieładne, wstydliwe.

Więc: mężczyzna, reprezentowany (w tym wypadku) przez Króla trefl - ten kolega z pracy - jak najbardziej mógł przeżyć zawód miłosny, o którym nie chce mówić, ale niekoniecznie dlatego, iż to go tak bardzo rani, a dlatego, że to on sam zachował się nieładnie. Nie ukrywam, że patrzę nie tylko na poszczególne pytania, ale także na cały układ. I zastanowiło mnie dlaczego przy p.4 - co on może tobie dać - także wyszła ta Dama, więc to może właśnie w nim jest to coś, co niszczy związek, miłość? Zazdrość, zaborczość, chęć kontrolowania partnerki, przemoc szcz. psychiczna, zresztą piki to sprawy głęboko ukrytych emocji, jakichś mrocznych zakamarów duszy, tego czegoś co siedzi głęboko w człowieku a kiedy wyjdzie, to okazuje się, że człowiek, którego niby tak dobrze się znało jako uroczą i miłą osobę okazuje się bestią. Po prostu spojrzałam na to całościowo, nie tylko pojedynczo.

No, dobra, powiem i to: wokół nas jest morze patologii, takie czasy nastały. Patologia była zawsze, ale w takiej skali jak dziś jest to zjawisko już masowe i niemalże staje się normą. Czy w kartach tego nie widać? - Widać i to wyłazi bardzo często, ale co mam powiedzieć zakochanej młodej dziewczynie, jeśli widzę, że jej związek nie tylko okaże się niewypałem, ale pan mąż prędzej czy później okaże się zwykłym sqr…, który będzie ją gnoił ile wlizie? Zazwyczaj nie wierzą, ale potem wracają, we łzach, i przyznają, że miałam rację. I co z tego, że miałam? To nie jest satysfakcja dla wróżki, że widzi takie sprawy i nie może pomóc. No, ale ta kwestia wychodzi już poza Twój RTG.

I wcale nie musi być tak strasznie jak mi się wydaje :D

 

8) Może ciekawe, tego nie wiem, ale wiem, że sprawdzone :)

 

Z tymi Waletami to płynna sprawa, ja się zasadzam na tym, że mogą też reprezentować osobę której jeszcze nie znamy bądź nie wiemy, co ona sobie myśli, co zamierza, jest "za młoda" (nie w sensie wieku tylko wiedzy o niej) by o niej coś konkretnego powiedzieć, nie znam jej płci. Ale tu też wszystko zależy od przeznaczenia układu, i w ogóle przyjętego systemu interpretacji, bo w jednych Walet reprezentuje myśli Króla lub Damy swego koloru, w drugich ich w ogóle określa a otoczenie Waleta mówi o tym jakie te figury mają cechy, w innych oznaczają dziecko lub młodego człowieka że nie wspomnę już o sygnifikacji sytuacyjnej.

U Babci w tej wróżbie 8 x 3 Walety oznaczały myśli Króla lub Damy, ale żeby zobaczyć co myśli sobie figura, trzeba było spojrzeć na Waleta i jego otoczenie a także miejsca, w których się ta cała banda znalazła, a poza tym stosowała to cholerne odliczanie, które nie pamiętam co miało oznaczać, ale jeśli na tej odliczance wypadł Walet, to on już mówił coś konkretnie i nie brało się już wtedy pod uwagę myśli figur.

 

I teraz co do płci - z tego co wylukałam jest to kwestia umowy z kartami, mnie przypasował klucz: 10 to dziewczynki, 9 to chłopcy, wszystkie jak leci. Kiedyś gdzieś wyczytałam, że 10 zapowiada narodziny dziewczynki - lub jeśli potomstwo jest liczne - przewagę dziewczynek a 9 zapowiada narodziny chłopca lub - jeśli potomstwo jest liczne - przewagę chłopców i tak już mi się zakotwiczyło. A ponieważ używam całej talii, to jeśli pytam o płeć i nie wyjdzie mi konkret w postaci figury, to: 3,5,7 oznaczają chłopaków a 2,4,6,8 - dziewczynki. Asy to zawsze chłopcy (dlatego, by była względna równowaga numeryczna, gdyż 10 oznaczają dziewczynki).

Ale niektórzy lecą kolorami: As, 10 i 9 czarne to dziewczyny; As, 10 i 9 czerwone to chłopaki.

Są i inne podziały, lecz szczerze powiedziawszy to nie jest aż tak istotna kwestia by się zapuszczać w zawiłe wyliczanki, tym bardziej, że karty są naprawdę bardzo plastyczne i wystarczy się z nimi dogadać co do każdej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Jakie przynudzanie, to jest fascynujące- przynajmniej dla mnie ;p

 

3) haha nie no, nie było tak , że walet pokazywał mi samego dwulatka,który do mnie przyszedł. Ale np pojawiała się karta wizyty, albo domu i przy tych kartach dama z waletem - po czym tego dnia odwiedzali nas niespodziewani goście mama i synek.

 

6) No tak te piki są i one wprowadzają trochę grozy. :P z drugiej strony ja jestem w Asie pik, czyli specjalnie w to zaangażowana nie jestem bo zwyczajnie mam inne sprawy na głowie i ten as to pokazuje idealnie. Spodziewam się 10 trefl - czyli walki tak jak napisałaś, dlatego jestem na tę znajomość zamknięta raczej.

A co do tych brudów w kartach to uważam, że lepiej jest chyba przestrzec niż złożyć karty jak się zobaczy coś złego i udawać, że tego nie ma.

 

Wrócę z weryfikacją, za jakiś czas to wtedy się okaże co te moje karty miały na myśli :D Bo opinie są podzielone. Dzięki Ismer za wyczerpujące odpowiedzi i dziewczynom za interpretacje :)

Edytowane przez anhana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak to podzielone? Są podobne, moje piki może trochę grozą wioną, ale to żaden horror, tylko jakieś trudności :P

Ale poważnie: czemu spodziewasz się 10 trefl, znaczy walki w tym pozytywnym sensie czy rzeczywiście spięcia, kłótni?

Wprawdzie ten RTG dotyczy prześwietlenia jego, ale dwukrotnie zwróciłam uwagę na świństewko, czy jest możliwość taka, że on Ci może to urocze zwierzątko podłożyć i Ty na tym coś stracisz albo coś w tym guście??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Nieeee, nie ma powodów żeby się czegoś spodziewać niefajnego, on jest krystaliczny wręcz. Po prostu ja mam dużo pracy i myślę, że musiałabym się mierzyć z jakimiś zmianami priorytetów lub ogólnie zmianami jakimikolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

No bo nie było mowy o krowe love w p.10 ;p

Pogadał, pogadał i poszedł precz. Ten Walet swoje pokazał. Jednym z jego znaczeń jest jałowość (Damy pik również) i niezaspokojenie, także kłamliwe słowa, to można go obarczyć odpowiedzialnością za jałowy kontakt, który nie przyniósł spodziewanego owocu.

A czy Ty spotkałaś się z nim w realu, czy to tylko tak przez net było? Bo mówiłaś, że są jakieś przeszkody.

A może się jeszcze odezwie, no bo jakaś przyczyna być musi, chyba iż uznał, że nie zaspokoisz jego oczekiwań, mnożysz przeszkody na drodze do spotkania - to wtedy raczej już nie albo wrzuci na całkowity luz względem Ciebie (znaczy nie uwzględni Cię w swoich sercowych planach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

oj tam Ismer, :P Pozostałe karty same kiery prawie to jak nie krowe love.

Było spotkanie w realu, ale ja niedługo po tym się na dłuższą chwilę przeniosłam w inne miejsce. Kontakt był więc internetowy z zamiarem spotkania, no ale nie wyszło, nie było mi po drodze . I tak to się wszystko rozciągnęło w czasie, i niby on się czasami odzywa, albo ja , ale to jest takie jałowe.

 

Z resztą piki są też po mojej stronie, jak tak sobie patrze na te karty, albo ja coś zainicjuje teraz, albo się naturalnie znajomość rozpłynie.

Edytowane przez anhana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie no, świetne, na dwoje babka wróżyła ;p

Ale ja bym postawiła następne pytania na tą okoliczność, bo ten RTG chyba wypełnił swój czas i zadanie? Bo jak zamierzasz zainicjować coś, to tak jakby był nowy rozdział tej historii, no nie wiem, może inny układ na te wasze relacje by rozłożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...