Skocz do zawartości

własny biznes


thetatum1497

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od dłuższego czasu myślę o małej księgarni/czytelni gdzie przy kawie będzie można poczytać interesujące nas książki; psychologia / rozwój duchowy i wszystko co z tym związane, dodatkowo planuje ruszyć ze sprzedażą w internecie. Konkurencja jest niby duża, ale ja chce skupić się tylko i wyłącznie na w/w działach. Wiele razy szukałem pozycji mp z rozwoju duchowego i miałem problem w niektórych księgarniach. Myślę, że jest to dobry czas ponieważ w Polsce co raz więcej spotykamy świadomych ludzi i jest to na topie. Myślicie, że mam szanse zaistnienia z księgarnią w sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli chodzi o real, to najpierw przemyśl to, czy masz wystarczający zasób środków materialnych by wystartować stacjonarnie. Jeśli masz - nic nie stoi na przeszkodzie by sprzedawać w internecie, gdyż wtedy podchodzi to pod jeden dochód z działalności gospodarczej. I w takim wypadku możesz skupić się tylko na tych działach.

Jeśli jest inaczej, to nie przebijesz się tylko z tym, ponieważ - wbrew pozorom - osób interesujących się ezoteryką nie jest tak znowu wiele w stosunku do ogółu czytelników, a i tych jest coraz mniej. Książki niestety wychodzą z mody.

Owszem, jest coraz więcej "naszych", ale to naprawdę kropla w morzu potrzeb i trudno Ci będzie przebić się jedynie z tą tematyką.

Ja jestem dinozaurem - lubię czytać i książek dużo kupuję ale z rozmów ze sprzedawcami wynika, że interes coraz słabiej się kręci. Ale lepiej idzie im sprzedaż w sieci niż w księgarni, szczególnie przy przeliczeniu na koszty.

A teraz coś z naszej branży: jeśli chcesz by biznes się udał, to idź do dobrego astrologa i zamów sobie horoskop elekcyjny, oczywiście wpierw sprawdziwszy swój własny pod kątem posunięć biznesowych wogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dokładnie.. Niestety ale biznes książkowy to niezbyt dobra opcja na dzisiejsze czasy.. Nie dość, że bardzo mało ludzi czyta książki to jeszcze tak jak pisze magda89 ci którzy je czytaja kupują w księgarniach internetowych. Raczej zastanowiła bym się nad czymś innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...