Jump to content

Proszę o pomoc w ocenie zdarzenia


Rondek
 Share

Recommended Posts

Witam obecnych na forum. Jestem niewtajemniczony w arkana karcianych wróżb, dlatego o rozwiązanie mojego dylematu proszę osoby z doświadczone w oglądaniu karcianych wizji. Niedawno, po wieloletnim rozstaniu spotkałem osobę, która mnie intensywnie poszukiwała podczas swojego pobytu za oceanemPo spotkaniu, okazało się że dysponowała o mnie dużą wiedzą, również z tak osobistych sfer, że wprawiła mnie w zdumienie. Przyznała że wiedzę o mnie ma z kart a w tym ktoś dopomógł. Mógłbym w to uwierzyć, gdyby nie moje przekonania z niwy uzdrawiania na odległość. Wyznaję zasadę nie ingerowania w czyjąś sferę prywatną bez jego prośby czy zgody, nawet w trudnych sytucjach i tą zasadą kieruje się większość uzdrawiających.Oprócz strony etycznej jest jeszcze moje przekonanie, że nikomu nie można pomóc na siłę (oprócz sytuacji np. wypadek i niesienie pilnej pomocy na zasadach, na jakich działają ratownicy), czy wbrew jego woli, gdyż przekaz nie działa.

Teraz pora na moje pytanie: czy możliwym jest, by ktoś mógł bez mojej zgody odczytywać informacje o mnie i przekazywać drugiej osobie? Pytam zarówno o stronę etyczną tej praktyki, jak i

opinię, co Państwo o tym sądzą. O skuteczność nie pytam, gdyż jak napisałem, doświadczyłem jej i wystarczająco zdumiała mnie, jak i wystraszyła. Wystraszyła, bo czyż działając w złej woli, nie może być to droga do wyrządzania komuś zła?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Teraz pora na moje pytanie: czy możliwym jest, by ktoś mógł bez mojej zgody odczytywać informacje o mnie i przekazywać drugiej osobie? Pytam zarówno o stronę etyczną tej praktyki, jak i opinię, co Państwo o tym sądzą.

Jest to bardzo nieetyczne. Nawet w naszych regulaminach - prośby o wróżbę - zaznaczamy, że niedozwolone jest pytanie o osoby trzecie (ewentualnie o relacje z tą osobą).

Moim osobistym zdaniem można zapytać 'jaka ta osoba jest' ale na zasadzie - czy nie kłamie, nie kręci, czy warto się angażować co by nie zostać poranionym, okłamanym etc. Jednak wchodzenie z butami dalej jest dla mnie bardzo nie fajne.

Wystraszyła, bo czyż działając w złej woli, nie może być to droga do wyrządzania komuś zła?

Działając w złej woli można na kogoś klątwę rzucić, także no ;)

Link to comment
Share on other sites

A może jednak nie były to karty ?

Może ktoś znajomy, wspólny znajomy, opowiedział o Tobie tyle rzeczy ,a znajoma wymyśliła karty.

Gdyby powiedziała od kogo wie, mógłbyś być zły na tę osobę gdyby nie zwaliła na karty to Ty też mógłbyś oskarżyć kogoś.

W ten sposób ona uniknęła problemu , a Ty się zastanawiasz .

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tridą w kwestii oceny zdarzenia, ale to nie wyklucza tego, że mogło być tak jak napisała Sarah. Ale niekoniecznie ta osoba powiedziała tak, by kogoś kryć - mogła to zrobić zupełnie asekurancko - chciała wyjść na taką, przed którą nie należy mieć sekretów i trzeba grać wyłącznie fair, bo i tak się dowie, jeśli skłamiesz - ergo Pani boi się kłamców i chciałaby w taki sposób 'wymusić' uczciwość względem niej z Twojej strony;)

Link to comment
Share on other sites

Jest to jak najbardziej możliwe,niestety z etyką nie ma nic wspólnego,wręcz przeciwnie.Każda działalność powinna być poprzedzona pełna zgoda i akceptacja.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Rondek - Ty masz swoje przekonania, ale to nie znaczy, że ktokolwiek inny musi nimi się kierować. Ta osoba jak widać ma swoje przekonania i podziałała dokładnie wg. nich. To, że według mnie są one obrzydliwe to inna sprawa, ale nie sądzę, by ową panią moje i Twoje poglądy obchodziły.

Poza tym Twoje przekonania co do jakiejkolwiek rzeczy są tylko Twoimi przekonaniami i nie ma znaczenia, że Ty nie wierzysz w przekaz na odległość, jeśli to w istocie swej działa. O czym miałeś okazję się przekonać.

Oczywiście, że jest możliwe odczytywanie informacji o kimś, przejrzyj działy choćby tu na forum i zobacz na ileż sposobów można to zrobić.

Karty, astrologia, numerologia, runy itd. itp to wszystko są narzędzia, za pomocą których można wielu ciekawych rzeczy się dowiedzieć, w tym nie tylko o sobie ale i o innych. Zobacz ile osób prosi o wróżbę nt. swojego związku, chce wiedzieć, czy partner jest wierny, czy nie kłamie, nie rzuci, jak to się potoczy - tak samo można pytać o wszystko inne. A horoskop - to dopiero kopalnia wiedzy o człowieku!

Nie mówię o tym jakim kto jest specjalistą od odczytu, bo i tu, jak wszędzie jest najwięcej robotników, czyli osób, które poprawnie wykonują swoją pracę, ale do doskonałości im daleko. I teraz: jeśli owa pani otrzymała tak szczegółowe informacje o Tobie, to albo trafiła na dobrego mistrza w zawodzie albo tak jej bardzo zależało na Tobie, że rozpytywała wszystkich wokół nt. Twej osoby. A mogła połączyć jedno i drugie.

Gdyby chciała i umiała wyrządzić Ci zło, to przypuszczam, że już by to uczyniła.

Chyba jej bardzo na Tobie zależy, nie wiem z jakich powodów, ale najczęściej, w przypadku kobiet, chodzi o uczucie :) Albo - ma coś pod sufitem nie w porządku, no, jedno nie wyklucza drugiego, może być wash & go.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zamieszczone opinie i pozdrawiam. Gwoli wyjaśnienia dodam że pisałem, iż była to wiedza ze zbyt osobistych sfer, by ktokolwiek mógł wiedzieć i powiedzieć. Ale stało się, jak pisze Ismer, ta gaduła była to widać mistrzyni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...