Skocz do zawartości

Tarot a ciąża


różyczkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy może ktoś jest w posiadaniu takowej wiedzy, czy będąc w ciąży można zajmować się kartami? Jakiś czas temu zaczełam sięich uczyć, później musiałam z przyczyn osobistych odłożyć tą naukę, ale chciałabym do tego powrócić, jednak obecnie jestem w ciąży. Wiem, że tarot ma swoja energię, jeśli wróżymy to także pozbywa energii nas. Czy mogę mieć z nimi styczność czy lepiej poczekać? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekać, przynajmniej na początku - nigdy nie wiesz, czy angażując się w stawianie kart ciągnie energie z Ciebie jako Ciebie czy z Was obojga, albo np tylko z dziecka.

Ja tarota na czas ciąży odłożyłam (tzn u mnie akurat zbiegło się to z odłożeniem tarota bez względu na ciążę, ale tak czy inaczej), karty klasyczne okazjonalnie jakoś po połowie ciąży wzięłam do ręki, ale to baaardzo z rzadka i na jakieś lekkie, niezobowiązujące pytania (najczęściej niezwiązane ze mną albo nie w sposób angażujący mnie psychicznie), a nie na prawdziwe życiowe dylematy, emocjonalne zakręty etc. Poza tym energia klasyków jest jak dla mnie zupełnie inna (nigdy nie odczułam zmęczenia po stawianiu klasyków, po tarocie - owszem), tarot przy niej to jak smog zamiast czystego powietrza. Innych też nie proś w tym czasie o wróżbę, bo to też ingerencja w Waszą energię i jeszcze z wtrynianiem się osoby trzeciej.

 

Tak więc ze stawianiem tarota i ogólnie kart, czy osobiście czy przez kogoś, radziłabym poczekać. Natomiast z czytaniem znaczeń i nauką na sucho - śmiało ;)

 

Wszystkiego dobrego :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Chociaż takowej się spodziewałam, ale wolałam się upewnić ;) A jeśli chodzi o naukę, czy sam fakt dotykania kart, bo żeby dobrze zrozumieć, to warto każdą kartę dobrze obejrzeć :) Można? Czy lepiej poprzestać na samych książkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, można.

Moim zdaniem - tarot to tylko narzędzie. Jak motek. Pooglądać sobie możesz, powybierać, który fajny, a który nie, ocenić czy Ci jego wygląd odpowiada - niczym to nie grozi;) Ale tak samo jak już używanie młotka w czasie ciąży nie jest zalecane i wiąże się z pewnym ryzykiem (uraz fizyczny), tak samo używanie tarota (ubytek energetyczny) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...